Zwrot pieniędzy na złe konto bankowe.

Dzień dobry, klient zwrócił pieniądze na inne konto wpisując moje imię i nazwisko i nr konta w tytule. Pieniądze poszły nie wiadomo gdzie do Citi Bank ...
Nic nie mogę w tej sprawie zrobić, bo to nie ja przesyłałem pieniądze. Czuję się oszukany z o klient twierdzi, że pieniądze wysłał przesyłając mi potwierdzenie na którym widać, że nr konta jest wpisany inny niż mój. Podobno zrobił przelew zwrotny przez bank pekao i automatycznie wystąpiło takie zjawisko .
Kwota to 500 zł więc policja raczej sprawa się nie zajmie . Gdzie mogę szukać pomocy jak żaden bank nie może mi pomóc . Czy mogę złożyć wniosek do sądu ? Mam tylko jego imię i nazwisko, miejscowość i numer konta na które pieniądze wcześniej przesłałem , a on miał mi odesłać , bo wpłaciłem zaliczkę za przedmiot który sprzedał komuś innemu ...
anonim cytuj
05-12-2023
Wezwij pana do zwrotu pieniędzy. To że wysłał gdzie indziej to jego problem w tytule przelewu może sobie wpisać co chce. Również zmiana tego na potwierdzeniu nie stanowi żadnego problemu. Ładna ściema z tym innym numerem konta przy zwrocie.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Wezwanie za ZPO do zwrotu kwoty. Termin wystarczający np. 5 dni.
Po tym terminie pozew do sądu.
Policji nic do tego, ona się w spory cywilne nie miesza.
Chyba, że okazałoby się, że przedmiot nie istniał a to kolejny sposób na oszustwo.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Nie przecież masz nr konta i nazwisko.
O ile nazwisko jest prawdziwe albo konto nie należy do słupa.
Do adresata pierwszego przelewu masz roszczenie.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Rozumiem czyli do sądu w pozwie podaje jego imię i nazwisko i numer konta ?
Nie mam żadnych innych danych.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Musisz mieć adres zamieszkania pozwanego.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Nie wiem czy to prawidłowa ścieżka (może ktoś potwierdzi lub zaprzeczy). Jeżeli złożysz dokumenty do sądu z tym co posiadasz (2 egzemplarze), to sąd zobowiąże ciebie do uzupełnienia danych. Z tym pismem z sądu zwracasz się do banku o podanie danych. Jeżeli otrzymasz te dane przekazujesz sądowi. Sąd wysyła 1 egzemplarz do pozwanego. Jeżeli adres jest zły to sąd zobowiąże ciebie o dostarczenia pozwu poprzez komornika (płatne). Ta informacja jest z obserwacji a nie znajomości prawa.
 
anonim cytuj
05-12-2023

Sugerowane Tematy

Wynagrodzenie na urlopie macierzyńskim
Od lutego do maja byłam na L4 (ciąża mnogą). 14 maja urodziłam więc od tego czasu jestem na macierzyńskim. W trakcie mojego L4 moja firma zgłosiła się do tarczy antykryzysowej, której pomoc można było dostać pod warunkiem że wszystkim pracownikom obniży się etaty do 3/4. Moja firma tak zrobiła. Problem polega na tym że od maja będąc na macierzyńskim zostały mi obliczone pieniążki od podstawy wynagrodzenia 3/4 etatu a nie pełnego.. od lipca prac...
Oszczędności osobiste a majątek wspolny
Przed zawarciem związku małżeńskiego zarowno ja jak i zina mieliśmy swoje oszczędności które stanowiły nasz majątek osobisty. W trakcie związku środki te przelaliśmy na nasze wspólne konto. Część środków wykorzystaliśmy ma wspólne potrzeby, a to co zostało rozdysponowaliśmy na różne rachunki oszczędnościowe, lokaty, obligacje. Czy w tym momencie stanowią one już majątek wspolny, czy przy ewentualnym rozwodzie i podziale majątku można traktować je...
Samochód z wadą prawną.
Kupiłem auto jakiś czas temu, dzisiaj próbując je przerejestrować okazało się, że nie mogę tego zrobić, gdyż poprzedni właściciel nie dopilnował podpisu współwłaściciela pojazdu od którego nabył auto. Jaka jest szansa na odstąpienie od umowy bądź zwrot pieniędzy po półtora roku czasu od kupna?...
Czy to jest zgodne z prawem, aby pobierać składkę zdrowotną podwójnie z emerytury?
Rodzice pracowali w Holandii przez 15 lat i nabyli prawo do emerytury holenderskiej. W Polsce również ją pobierają, mama z KRUS i ZUS(pełna emerytura), tato tylko z ZUSu. Obecnie mieszkają tylko w Polsce, nie mają holenderskiego adresu. Emerytura holenderska wpływa im na polskie konto w banku PKO. Dzisiaj otrzymali pismo, że z wpływów z emerytury holenderskiej oprócz podatku dodatkowo będzie pobierana składka zdrowotna. Czy to jest zgodne z prawe...

Wyszukiwarka