Witam
Mam takie pytanko i proszę o poważne potraktowanie, pytam jak to wygląda od strony pracownika.
1. W 4 kwartale roku pracownik uzyskuje prawo do emerytury, jak wygląda ten proces bo pracodawca nalega by rozwiązać umowę o prace z 3 miesięcznym wypowiedzeniem i za porozumieniem stron, księgowy trochę nie jasno odpowiada.
2. Pracownik jak napisze "wypowiedzenie" za porozumieniem stron z powodu odejścia na emeryturę, nie zostanie pozbawiony odprawy emerytalnej?
3. Na co uważać powinien pracownik aby nie został z ręką w przysłowiowym nocniku?
4. Na jaką odprawę emerytalną może liczyć pracownik? Tu znalazłem kilka różnych informacji:
a. Odprawa emerytalna a porozumienie stron - wypłata odprawy emerytalnej po ustaniu zatrudnienia powinna kształtować się na poziomie jednomiesięcznego wynagrodzenia pracownika.
b. Staż pracy większy niż 20 lat — odprawa emerytalna w wysokości 6-miesięcznego wynagrodzenia.
Pracownik osiągnie wiek emerytalny , kobieta 60 lat lub mężczyzna 67 lat staż pracy ponad 40 lat.
W 100% procentach nie ufaj sobie, a księgowym jeszcze bardziej.
Umowę najczęściej się rozwiązuje na sam koniec zatrudnienia za porozumieniem stron. Porozumienie nie ma wpływu na otrzymanie odprawy - zawsze można napisać ze w związku przejściem na emeryturę. Odprawa to jednomiesięczne wynagrodzenie , w instytucjach tzw. budżetowych może sięgać do 6 m-cy np. pracownicy samorządowi.
anonim cytuj
22-11-2023
Chodzi tu o Pracownika fizycznego zatrudnionego w zakładzie państwowym. Ta osoba otrzymuje nagrody takie jak "nagroda od burmistrza" Nagroda z dnia samorządowca"
Chodzi o prawo do wykorzystania środków z książeczki mieszkaniowej. Przeczytałam dużo informacji, ale dalej nie jestem pewna czy dobrze rozumiem.
1) Ustawa o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych reguluje dużo spraw związanych z wypłatą premii gwarancyjnej i jakie należy spełniać warunki by móc ją dostać. A co ze zgromadzonymi na książe...
od 2020r do 2022r, prowadziłem działalność gospodarczą, w 2022 została zawieszona.
Aktualnie w 2023 chciałbym dodatkowo dorobić na sklepie internetowym, na zasadach działalności nierejestrowanej.
Przeczytałem sporo artykułów i dowiedziałem się że nie jest możliwe prowadzenie działalności nierejestrowanej, jeśli w ciągu 5 lat wstecz prowadziło się działalność gospodarczą.
Czy są jakieś wyjątki, uchylenia od tego ?
Co grozi jeśli prowadziłbym t...
Właścicielka wyliczyła sobie rachunek na ponad 2000zł, który chce z kaucji potrącić, niestety są to same "fanaberie".
Dodam, że w wielu kwestiach przez ponad 2 lata wynajmu byliśmy bardzo ugodowi i bezproblemowi. Jak zepsuła się pralka sami poświęciliśmy czas na znalezienie nowej, która pasowała do zabudowy. Starą pralkę sami nieodpłatnie zawieźliśmy właścicielce. Zaniedbany trawnik w ogrodzie przekonaliśmy i zasialiśmy nowy. Drobne n...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: