Jak przejść na emeryturę?

Witam
Mam takie pytanko i proszę o poważne potraktowanie, pytam jak to wygląda od strony pracownika.
1. W 4 kwartale roku pracownik uzyskuje prawo do emerytury, jak wygląda ten proces bo pracodawca nalega by rozwiązać umowę o prace z 3 miesięcznym wypowiedzeniem i za porozumieniem stron, księgowy trochę nie jasno odpowiada.
2. Pracownik jak napisze "wypowiedzenie" za porozumieniem stron z powodu odejścia na emeryturę, nie zostanie pozbawiony odprawy emerytalnej?
3. Na co uważać powinien pracownik aby nie został z ręką w przysłowiowym nocniku?
4. Na jaką odprawę emerytalną może liczyć pracownik? Tu znalazłem kilka różnych informacji:
a. Odprawa emerytalna a porozumienie stron - wypłata odprawy emerytalnej po ustaniu zatrudnienia powinna kształtować się na poziomie jednomiesięcznego wynagrodzenia pracownika.
b. Staż pracy większy niż 20 lat — odprawa emerytalna w wysokości 6-miesięcznego wynagrodzenia.
Pracownik osiągnie wiek emerytalny , kobieta 60 lat lub mężczyzna 67 lat staż pracy ponad 40 lat.
W 100% procentach nie ufaj sobie, a księgowym jeszcze bardziej.
anonim cytuj
22-11-2023
Umowę najczęściej się rozwiązuje na sam koniec zatrudnienia za porozumieniem stron. Porozumienie nie ma wpływu na otrzymanie odprawy - zawsze można napisać ze w związku przejściem na emeryturę. Odprawa to jednomiesięczne wynagrodzenie , w instytucjach tzw. budżetowych może sięgać do 6 m-cy np. pracownicy samorządowi.
 
anonim cytuj
22-11-2023
Chodzi tu o Pracownika fizycznego zatrudnionego w zakładzie państwowym. Ta osoba otrzymuje nagrody takie jak "nagroda od burmistrza" Nagroda z dnia samorządowca"
 
anonim cytuj
22-11-2023
Należy dopytać w takim razie w kadrach.
 
anonim cytuj
22-11-2023

Sugerowane Tematy

Spółdzielcze własnościowe prawo własności bez księgi wieczystej.
Witam proszę wytłumaczyć mi co dokładnie oznacza sformułowanie "mieszkanie posiada spółdzielcze własnościowe prawo własności bez księgi wieczystej"? Czy warto kupić takie mieszkanie? Jakie ewentualne niebezpieczeństwa na mnie czyhają?...
Jak odzyskać zaliczkę?
W tym tygodniu we wtorek zostawiłam zaliczkę za towar w sklepie, sprzedawca wypisał mi druczek z nazwą towaru i kwotą zaliczki. Niestety jednak nie mogę sfinalizować transakcji bo najprościej mówiąc powinęła mi się noga. W piątek poszłam do sklepu wyjaśnić sytuację i odebrać zaliczkę - nie udało się. Dodam że wcześniej w sklepie nie wspomniano, że "w razie W" zaliczkę tracę. Podpowiedzcie, czy jest jakieś prawo mówiące o tym, że sklep m...
Czy muszę akceptować podwyżkę czynszu bez żadnego wyjaśnienia?
Mam pewien problem związany z czynszem, który płacę za wynajmowane mieszkanie i mam nadzieję, że ktoś tu może mi pomóc. Otóż, od kilku lat wynajmuję to mieszkanie i wszystko było w porządku, ale ostatnio dostałem pismo od właściciela, że czynsz zostanie podwyższony o 15% od przyszłego miesiąca. Nie do końca rozumiem, dlaczego doszło do tej podwyżki i co jest tego powodem. Dotychczasowe umowy były ustalane na rok i po roku w wynajmowanym mieszk...
Darowizna
Dzień dobry. Potrzebuję pomocy. Mąż dostał w darowiźnie działkę przed ślubem. Po ślubie rozpoczęliśmy na niej budowę domu, która nadal trwa. Wiadomo podczas budowy koszta są ogromne, dlatego sprzedałam swoje mieszkanie, by fundusze przeznaczyć na ten cel. Ufam mężowi, ale różne historie dzieją się w życiu, dlatego obydwoje podjęliśmy decyzję o przepisaniu działki na współwłasność. Nie wiem tylko jak ugryźć temat i jak oszacować wartość (czy dodać...

Wyszukiwarka