Odwieszenie kary w zawieszeniu.

Witam mam pytanie mąż miał karę w zawieszeniu za kradzież 2 na 5 lat minęły 4 lata i zostało skazany za pobicie na 10 miesięcy napisał o dozór elektroniczny i dzisiaj dostał zawiadomienie o posiedzeniu w sprawie wcześniejszej kary zawieszenia moje pytanie brzmi czy ma jakieś szanse ze mu nie odwiesza tamtej kary dodam że jest jedynym żywicielem rodziny a mamy syna małego.
anonim cytuj
15-11-2023
Szanse, że nie odwiesza są zawsze, jako że nie jest to obowiązkowe, ale raczej bym na to nie liczył. Pobicie to dość poważne przestępstwo, co za tym idzie rażąco naruszył porządek prawny w okresie próby.
 
anonim cytuj
15-11-2023
Witam mam pytanie mąż miał karę w zawieszeniu za kradzież 2 na 5 lat minęły 4 lata i zostało skazany za pobicie na 10 miesięcy napisał o dozór elektroniczny i dzisiaj dostał zawiadomienie o posiedzeniu w sprawie wcześniejszej kary zawieszenia moje pytanie brzmi czy ma jakieś szanse ze mu nie odwiesza tamtej kary dodam że jest jedynym żywicielem rodziny a mamy syna małego.


Zgodnie z art. 69 § 1 Kodeksu karnego, w przypadku gdy skazany w okresie próby popełni nowe przestępstwo, sąd może orzec odwieszenie kary pozbawienia wolności. Decyzja ta zależy od oceny stopnia naruszenia warunków zawieszenia. Przyjmuje się, że nowe przestępstwo, zwłaszcza o charakterze przemocy, jak pobicie, jest istotnym naruszeniem porządku prawnego i może skutkować odwieszeniem kary.

Jednakże, sąd bierze pod uwagę okoliczności indywidualne sprawy, w tym rolę skazanego jako żywiciela rodziny. Zgodnie z art. 69 § 2 Kodeksu karnego, sąd może odstąpić od odwieszenia kary, jeśli od momentu popełnienia nowego przestępstwa upłynął dłuższy czas i skazany wykazał poprawę. Warto zaznaczyć, że sąd może rozważyć również inne środki, takie jak dozór elektroniczny, lecz ostateczna decyzja zależy od oceny sądu w oparciu o wszystkie okoliczności sprawy.

Szanse, że nie odwiesza są zawsze, jako że nie jest to obowiązkowe, ale raczej bym na to nie liczył. Pobicie to dość poważne przestępstwo, co za tym idzie rażąco naruszył porządek prawny w okresie próby.


To prawda, że odwieszenie kary nie jest automatyczne i zależy od oceny sądu. Decyzja taka będzie uzależniona od wielu czynników, w tym od charakteru nowego przestępstwa, okoliczności jego popełnienia oraz postawy skazanego po jego popełnieniu. W przypadku przestępstwa takiego jak pobicie, sąd może ocenić to jako znaczące naruszenie warunków zawieszenia, co zwiększa prawdopodobieństwo odwieszenia kary. Niemniej jednak, ważne jest, aby pamiętać, że każda sprawa jest indywidualna i wymaga osobnej analizy.
 
anonim cytuj
20-11-2023

Sugerowane Tematy

Kwota wolna od zajęcia.
Dzień dobry dziś dostanę przelew wypłaty na konto , nie zdążę wybrać w banku a nie mogę jej wybrać w bankomacie z powodu zajęcia komorniczego czy ja w poniedziałek te pieniążki będę mogła wybrać w placówce czy zostaną przekazane komornikowi z racji tego że w poniedziałek już nowy miesiąc?. Na konto wpływa tylko wypłata nic więcej czyli to 2257 będę mieć pewne co miesiąc komornik mi ich nie może zabrać ?...
Czy mogę zerwać umowę najmu?
Czy mogę zerwać umowę najmu jeśli właściciel mieszkania bez mojej wiedzy zamontował kamery przed drzwiami mieszkania? Przy podpisywaniu umowy nie było mowy o takich praktykach oraz o tym, ze kamery maja zostać zamontowane. Są one przed drzwiami mieszkania (3 piętro) i przy drzwiach wejściowych do klatki (parter). Właściciel argumentuje decyzje kłopotliwym sąsiadem który często robił imprezy i dewastował klatkę ale mieszka on na 1 piętrze gdzie ka...
kontrola kuratorium
Chciałabym zamieścić post z prośbą o poradę. W szkole, gdzie pracuję była kontrola kuratorium - w podsumowaniu kontroli była sugestia iż stosuję przemoc wobec 3 dzieci a mianowicie zadaję dodatkowe prace. Niestety nie otrzymałam kopii tego dokumentu tylko został publicznie odczytany. Uważam , że kuratorium nie dopełniło należytej staranności podczas kontroli , ponieważ mamy wewnętrzny regulamin - podpisany przez dzieci , który mówi , że jeżeli dz...
Umowa najmu na czas okreslony. Jak wyegzekwować opuszenie lokalu.
Dzień dobry, Umowa najmu lokalu użytkowego, podpisana pomiędzy dwoma osobami prywatnymi: właścicielem nieruchomości (wynajmującym) i najemcą. Umowa podpisana na czas określony, bez klauzul, pozwalających na wcześniejsze wypowiedzenie. Mija termin przekazania lokalu a najemca się nie pojawia, nie odpowiada na telefony, smsy ani maile. Czy ta umowa weszła w życie? Czy w tej sytuacji wynajmujący ma prawo wysłać najemcy wezwanie do zapłaty i w razie...

Wyszukiwarka