Meldunek a długi.

Mam takie zapytanie mieszkam z mama mieszkanie jest na nią od czterech lat mieszka z nami jej partner okazało się że ma mnóstwo długów i komornik go szuka jest zameldowany u nas tymczasowo ?czy może zająć coś z mojego i mamy mieszkania na poczet jej partnera ?nie mają ślubu po prostu mieszka z nami.
anonim cytuj
08-11-2023
Meldunek nie daje żadnych praw do mieszkania i tego co jest tam w środku, jak komornik by przyszedł to tak nic by nie mógł wziąć z mieszkania.
Właśnie o to mi chodziło dziękuję ślicznie za odpowiedź mieszka tu mama zameldowała go na tym czasie i bałam się że może coś zabrać nam z mieszkania ale wszystko na mnie i na mamę jest na niego nic ale typu tv laptop nie mam paragonów na to więc może zająć coś z domu?
 
anonim cytuj
08-11-2023
On może jedynie zająć co do niego należy i co może komornik łatwo sprawdzić np. samochód, konto, komórkę. Jak przyjdzie to powiedzieć, że partner przyszedł jedynie z ciuchami na zmianę. Ja nie widzę podstawy, abyście coś musiały udowadniać, że należy do was w mieszkaniu Twojej mamy, co innego jak była by sytuacja, że ktoś mieszka u dłużnika i trzeba by wtedy udowodnić, że to nie jest dłużnika.
 
anonim cytuj
08-11-2023
Komornik może prowadzić egzekucję nie tylko z tych ruchomości, które należą do dłużnika, ale również z tych, które są w jego posiadaniu (czyli niekoniecznie należą do niego, a jedynie się nimi posługuje). Nie podlegają jednak zajęciu ruchomości, jeżeli z ujawnionych w sprawie okoliczności wynika, że nie stanowią one własności dłużnika. Czyli w razie potrzeby trzeba będzie uprawdopodobnić, że nie rzeczy nie należą do dłużnika.
 
anonim cytuj
08-11-2023

Sugerowane Tematy

montaż monitoringu
Witam Mam dwa pytania Czy mogę bez zgody sąsiadów zamontować monitoring obejmujacy część wspólną spółdzielni mieszkaniowej? (montaż na mojej części nieruchomości) I czy nagranie mogę przekazać Policji w celu wystawienia mandatu za zanieczyszczczanie trawnika? Sąsiad wyprowadza tam psa a moje prośby o zaprzestanie tego "procederu" ma w nosie mimo że tam bawi się moje dziecko. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam...
Jakie mogą być najniższe przysądzone alimenty na dziecko?
Jakie mogą być najniższe przysądzone alimenty na dziecko? Czy Czy jeśli jest przysądzone 500zl to ojciec może wystąpić do sądu o obniżenie?...
Zniesienie alimentów na dorosłe dziecko.
Płacę alimenty na córkę. W tym roku skończy 20 lat. Alimenty ściąga ze mnie komornik (nigdy nie miałem opóźnień w spłacie, alimenty komornik pobiera na życzenie mojej byłej żony). Od kilku już lat nie mam kontaktu z córką. Nie wiem czy się uczy, czy pracuje. Z pogłosek wiem, że podjęła pracę i studia zaoczne. Nie mam jednak pewności jak sytuacja wygląda aktualnie. W jaki sposób mogę się tego dowiedzieć. Czy jeśli pracuje i studiuje zaocznie mogę ...
Pełnomocnictwo notarialne w sądzie.
Witam, mam pełnomocnictwo notarialne od swojej mamy, w którym zapisane jest w jednym z punktów że: "Nadto pełnomocnik upoważniony jest do reprezentowania mocodawcy przed wszelki władzami, urzędami administracji państwowej w tym urzędem skarbowym, sądami, bankami w jakimkolwiek charakterze, do składania wszelkich pism, wniosków i oświadczań oraz czynienia wszystkiego co przy realizacji niniejszego pełnomocnictwa okaże się konieczne, a także...

Wyszukiwarka