Uregulowanie kontaktów z dzieckiem.

Mam dziecko z kobietą z którą żyłem, mieszkałem do tej pory. Dziecko ma prawie 3 lata. To ja wynajmowałem mieszkanie, utrzymywałem ją i dziecko. Zawsze dbałem o to żeby nic nie brakowało i jej i dziecku. Dziecko było, jest i będzie dla mnie najważniejsze w życiu.
Owa partnerka się wyprowadziła nagle, zabrała dziecko i wszystkie jego rzeczy.
Wielokrotnie usiłowałem się z nią dogadać polubownie ale z tą osobą nie da się dogadać.
Wieczna manipulatorka, oszustka itp.
Mało tego, grozi mi że mnie zniszczy, że zniszczy moją rodzinę, że jej znajomi mnie zniszczą, że zabierze mi dziecko, że wyjedzie z kraju z nim pomimo mojego zakazu i braku zgody na co mam dowody w postaci screenów z wiadomości.
Matka dziecka to manipulatorka, żyje w swoim jakimś dziwnym wyimaginowanym świecie, opowiada bzdury wśród znajomych typu, że bierze ze mną ślub, że kupiła mieszkanie itp.
Nie widzę możliwości żeby się z nią dogadać.
Dziecko jest silnie związane ze mną od samego początku na co mam dowody w postaci wielu zdjęć od czasu narodzin do chwili obecnej, mam również dokumenty od lekarza, że to ja z dzieckiem jeździłem.
Potrafię się zająć małym dzieckiem. Umiem nakarmić, przebrać, umyć. Ja to przez większość wspólnego mieszkania robiłem.
W kwestii kontaktów co mogę zrobić? Napisać wniosek do Sądu rodzinnego podlegającego pod adres zameldowania dziecka? Wniosek o uregulowanie kontaktów?
Chciałbym zabierać dziecko do siebie w każdy piątek wieczorem i odwozić w niedziele wieczorem.
Nie wykluczam wystąpienia o całkowitą opiekę w zależności jak będzie się dzieckiem opiekowała.
Czy mogę załączyć zdjęcia z dzieckiem do wniosku? Co w takim wniosku napisać, żeby był skuteczny?
anonim cytuj
06-11-2023
Napisać wniosek do Sądu rodzinnego podlegającego pod adres zameldowania dziecka?

Zamieszkania a nie zameldowania - matki dziecka.
Wniosek o uregulowanie kontaktów?

Twój wybór.
Chciałbym zabierać dziecko do siebie w każdy piątek wieczorem i odwozić w niedziele wieczorem.

To nie koncert życzeń. Możesz o takie kontakty wnioskować. Co postanowi sąd, tu nikt nie odpowie.
Czy mogę załączyć zdjęcia z dzieckiem do wniosku?

W jakim celu?
Co w takim wniosku napisać, żeby był skuteczny?

To nie zależy od tego co napiszesz. Zależy od faktów i czy potrafisz je wykazać/udowodnić.
Partnerka się wyprowadziła nagle, zabrała dziecko i wszystkie jego rzeczy.

Musiał być powód. Chętnie wysłuchałbym stanowiska drugiej strony. Tak też zrobi sąd, niezależnie o co wniesiesz.
 
anonim cytuj
06-11-2023
Zamieszkania a nie zameldowania - matki dziecka.

Skoro dziecko jest zameldowane na mój adres a matka dziecka w raz nim wyprowadziła się do innego województwa do swoich rodziców to aktualny Sąd będzie w tym mieście w którym ona teraz przebywa?
Musiał być powód. Chętnie wysłuchałbym stanowiska drugiej strony. Tak też zrobi sąd, niezależnie o co wniesiesz.

Przy takim wniosku nie będzie odbywało się to nie jawnie?
Powód taki, że znalazła sobie innego faceta.
Owy wniosek mogłem złożyć osobiście w Sądzie i tam wnieść na miejscu opłatę?
Jaka jest średnia długość oczekiwania na rozpatrzenie takiego wniosku przez Sąd?
Czy w takim wniosku też wnosi się o zabezpieczenie kontaktów do czasu rozstrzygnięcia?
 
anonim cytuj
06-11-2023
Sąd bedzie w tym mieście w którym ona teraz przebywa?

Tak, to jest sąd właściwy. Kodeks nie zna pojęcia "zameldowanie". Wyłącznie mówi o miejscu zamieszkania.
Przy takim wniosku nie będzie odbywało się to nie jawnie?

Nie. Po uzyskaniu stanowiska drugiej strony w odpowiedzi na Twój wniosek, sąd wyznaczy termin posiedzenia na który zostaniecie wezwani. Odpis odpowiedzi matki dziecka otrzymasz przed sprawą.
Owy wniosek mogłem złożyć osobiście w Sądzie i tam wnieść na miejscu opłatę?

Można. Można też wysłać pocztą (wszystko w 2 egz. - zarówno wniosek jak i załączniki/dowody o ile będą) a opłatę wnieść poprzez internet na rachunek bankowy sądu czy poprzez przekaz pocztowy.
Jaka jest średnia długość oczekiwania na rozpatrzenie takiego wniosku przez Sąd?

Zależy od obłożenia sądu sprawami. Zwykła kolejka. Składasz wniosek i czekasz.
Czy w takim wniosku też wnosi się o zabezpieczenie kontaktów do czasu rozstrzygnięcia?

Można.
Powód taki, że znalazła sobie innego faceta

Nie jest Twoją niewolnicą, tylko wolnym człowiekiem który sam decyduje o swoim losie. Prawo tego nie zabrania.
 
anonim cytuj
06-11-2023

Sugerowane Tematy

Zakłócanie miru domowego
Witam grupowiczów. Mam problem z sąsiadem, którego syn od trzech lat robi sobie tor wyścigowy między budynkami mieszkalnymi, jeżdżąc dzień w dzień na kładzie. Rozmawiałam z jego matką ostatnio interweniowałam u jego ojca, jednak usłyszałam że jeździ po swojej posesji i mam się wynosić. Zgłosiłam sprawę do dzielnicowego powołując się na zakłucanie spokoju w dzień. Usłyszałam że jest to trudne do udowodnienia mimo że mam nagrania z kamery co chłop...
Ciągłość pracy a kredyt hipoteczny.
Dzień dobry, obecnie szukam mieszkania, które chciałbym kupić na kredyt hipoteczny. Wymagana jest ciągłość umów w miejscu pracy (lepsze wyliczenie zdolności kredytowej). Mam zawarta umowę o prace na czas określony jako lekarz stażysta do 1 października, kolejna umowę podpisze w tym samym miejscu najprawdopodobniej 5 października. Czy brak umowy przez 4 dni skutkuje brakiem ciągłości umowy?...
czy na umowie zlecenie musze odrabiać dni za chorobowe?
Pracuje na umowę zlecenie. Na 3 dni, łącznie z dziś miałam l4. Jutro wracam do pracy. Za te 3 dni przychodziła za mnie szefowa do pracy. Teraz słyszałam, że będę musiała odrabiać te godziny co byłam na zwolnieniu. Czy to na umowie zlecenie jest zgodne z prawem?...
Opublikowałam zdjęcie twarzy mojego znajomego na aplikacji badoo z dopiskiem że jest oszustem. Straszy mnie policją i że mnie zgłosi i że będę miała duże problemy.
Opublikowałam zdjęcie twarzy mojego znajomego na aplikacji badoo z dopiskiem że jest oszustem. Zrobiłam to w złości bo nakryłam go na kłamstwie. Jednak to zdjęcie skasowałam po niecałych 5 minutach, a ten zescreenował to i straszy mnie policją i że mnie zgłosi i że będę miała duże problemy. Zaznaczam, że on tam miał profil i rozsyłał zdjęcia twarzy oraz przyrodzenia w rozmowach prywatnych , Zrobiłam to wszystko w nerwach i dużych emocjach i byłam...

Wyszukiwarka