Problem z gwarancją.

Podpisałem umowę na montaż okien wraz z roletami oraz na wykonanie elewacji. Prace zostały wykonane. Po kilku miesiącach pojawił się problem z roletami, który zauważyłem. Jedna z rolet otwiera i zamyka się z problemami, ponieważ się haczy i rysuje. Skrzynka od rolety jest skrzywiona, zrobił się tzw. banan. Na kolejnych roletach też widoczny jest tzw. banan, jednak nie aż tak mocny.
Zgłosiłem to do firmy od rolet, która stwierdziła, że to wina montażu elewacji. Zaś firma od elewacji, że to wina rolet. Tak firmy sobie odbijają piłeczkę. Wszystko mam na piśmie. Co ja jako inwestor mogę w tej sytuacji zrobić? Jak wyegzekwować naprawę i od kogo?
Czy mam wezwać niezależnego inspektora nadzoru budowlanego, żeby wyraził swoją opinię? Proszę o pomoc jakie powinienem podjąć kroki.
anonim cytuj
03-11-2023
Umowa na rolety z firmą od rolet, od okien czy elewacji? Czy wszystko robiła jedna firma?
 
anonim cytuj
03-11-2023
Rolety i okna jedna firma, a elewacje druga firma.
 
anonim cytuj
03-11-2023
A co każda z firm odpisała i czy pisma miały charakter reklamacji z żądaniem np. naprawy? Podstawą była rękojmia czy gwarancja jeśli reklamacji?
 
anonim cytuj
03-11-2023
Podstawą była gwarancja, żądałem naprawy oraz wymiany uszkodzonej rolety (porysowanej).
Najpierw firma od rolet odpisała, że moje żądania nie są zasadne w ich stronę, ponieważ to wina firmy, która montowała elewacje.
Po otrzymaniu pisma poprosiłem firmę od elewacji, żeby odniosła się do tego pisma.
Oto treść odpowiedzi firmy od elewacji:
"W odpowiedzi na pismo (nazwa firmy) oświadczam ,iż nie ma możliwości , aby uszkodzenie rolety powstało na skutek docieplenia budynku.
Styropian na skrzynkach przyklejony jest w taki sposób , aby powstała dylatacja-Dylatacja to specjalna przerwa lub szczelina, której funkcja polega na usprawnieniu pracy zdylatowanych części w domu. Wcześniej wspomniana dylatacja wypełniana jest piano klejem , którego konsystencja jest podobna do piany montażowej nisko prężnej nie powodującej odkształceń.
Po za tym roleta działała po zakończonych pracach elewacyjnych, inwestor dopiero niedawno odkrył usterkę , przypomnę że elewacja była robiona pół roku temu. Proszę zwrócić uwagę, iż pozostałe rolety działają , a skrzynki były docieplone w ten sam sposób. Nadmieniam iż na skrzynkach styropian nie jest dociskany , nie ma tam zastosowania standardowy klej do płyt styropianowych a lekki piano-klej .
Mając powyższe na uwadze, usterce powinna się przyjrzeć firma montująca rolety. Firma (nazwa firmy) elewacje wykonała zgodnie ze sztuką budowlana, a zarzut firmy (drewdom) o rzekomej winie naszej firmy jest bezzasadne i nieuczciwe."
Mowa tutaj o jednej rolecie, jednak na innych też jest taki sam problem tylko mniejszy.
 
anonim cytuj
03-11-2023
Złóż pismo z tytułu rękojmi za wady. Wskaż w piśmie żądanie wymiany oraz treść ustosunkowania się firmy od elewacji do problemu. Zobacz jak zareagują. Potem zostanie rzeczoznawca aczkolwiek moim zdaniem raczej od takich rolet niż od budownictwa.
 
anonim cytuj
03-11-2023

Sugerowane Tematy

sprzedałam samochód, kupujący chce zwrotu kosztów.
Dzień dobry, Przedwczoraj sprzedałam samochód. Auto zostało sprawdzone przez kupującego. Dziś osoba, która kupiła auto informuje mnie, że PRAWIE nie działa katalizator. Co potwierdził jej znojmy mechanik. Nie widziałam o jakichkolwiek usterkach . Żąda zwrotu kosztów, grozi policją i sądem. Co zrobić w tej sytuacji, przecież nie wiem co ten mechanik robił z moim autem, czy czegoś nie wymienił skoro to znajomy. Osobiście jestem przekonana, ż...
Telefony od windykatorów
Nękają mnie telefonami windykatorzy. Czy muszę każdy odbierać?...
Został kupiony uszkodzony samochód, zapomniano zapisać tego w umowie czy teraz każda ze stron może dopisać tę uwagę na swojej umowie?
Witam. Został kupiony uszkodzony samochód niestety na umowie kupna zapomniano zapisać tego w umowie czy teraz każda ze stron może dopisać tę uwagę na swojej umowie? Pozdrawiam...
Urlop na żądanie na dzień wolny
Witam, pracuje w dużym zakładzie produkcyjnym. Jestem zatrudniona na umowę na czas nieokreślony. Wymiar czasu pracy to 40h tygodniowo (pon-pt). Wynagrodzenie to podstawa plus premie. Ostatnio w zakładzie praktykowane jest zabieranie premii i wbijanie urlopu na żądanie za nie przyjście do pracy w sobotę. Czy jest to zgodne z prawem? Czy kierownik może zabrać mi urlop na żądanie nawet jak żadnej karty urlopowej nie podpisałam i nie została mi przed...

Wyszukiwarka