Jak odzyskać należne pieniądze za zaległy urlop?

Dostałem rozwiązanie umowę o pracę za wypowiedzeniem
Treść wypowiedzenia umowy
Rozwiązuje z panem zawartą w dniu z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, która upłynie w dniu 30 czerwiec 2023r.
Przyczyną rozwiązania umowy z powodu likwidacji stanowiska pracy i złożenie do Sądu wniosku o upadłość firmy.
Jednocześnie informuję że w terminie 21 dni od daty doręczenia niniejszego pisma przysługuje Panu prawo wniesienia odwołania do Sądu pracy
Przed upływem tego terminu może pan złożyć wniosek o wszczęcie postępowania pojednawczego przed Komisją pojednawczą
( - dotyczy umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony )
(- Dotyczy pracodawcy u którego zostanie utworzona komisja pojednawcza )
Nie otrzymałem świadectwa pracy ponieważ mam trzymiesięczny okres wypowiedzenia do czerwca 30 2023r
W związku tym mam kilka pytań
1) Czy złożyć odwołanie do Sądu pracy w ciągu 21 dni ?
2) Czy samemu mam napisać pismo?
3) W jaki sposób to zrobić i co napisać?
4) Czy iść do radcy prawnego w ciągu 21 dni?
5) Czy mam się do niego zgłosić aby napisał stosowny pozew do Sadu pracy?
anonim cytuj
30-10-2023
A od czego chcesz się odwoływać skoro firma upada? I o co pozywać pracodawcę?
Chcę odzyskać pieniądze za niewypłacony mi urlop i odprawę, od tego chcę się odwołać.Z tego co się dowiedziałem to pracodawca już wszystko wyprzedawał z firmy, mówi że jest golasem i żadnych pieniędzy za niewykorzystany urlop i odprawy nam nie wypłaci, do 30czerwca to już wszystko na maks będzie wyprzedane
Słyszałem że jest fundusz gwarancyjny świadczeń pracowniczych
Kiedy i w jaki można z niego skorzystać
 
anonim cytuj
30-10-2023
Odprawę i ekwiwalent za niewykorzystany urlop otrzymuje się dopiero po rozwiązaniu umowy o prace wiec na razie nie ma od czego się odwołać.
 
anonim cytuj
30-10-2023
Wnioskuj o wypłatę zaległego wynagrodzenia w ramach Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych
Jedną z najważniejszych funkcji Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych jest wypłata wynagrodzenia pracownikom w przypadku niedopełnienia tego obowiązku przez pracodawców. Świadczenie z FGŚP można otrzymać jednak wyłącznie w przypadku niewypłacalności pracodawcy. Jeśli Twój były pracodawca nie wypłacił wynagrodzenia właśnie w tego powodu, możesz rozpocząć starania o zwrot pieniędzy po upływie miesiąca ogłoszenia niewypłacalności pracodawcy. Wniosek o wypłatę świadczenia z FGŚP możesz złożyć marszałkowi województwa właściwemu ze względu na siedzibę pracodawcy. Należy dołączyć do niego:

kopię świadectwa pracy lub odpis prawomocnego orzeczenia sądu potwierdzającego okres zatrudnienia;
zaświadczenie od pracodawcy, które potwierdzi łączną kwotę niezaspokojonych roszczeń pracowniczych z wyszczególnieniem kwot oraz tytułów wypłat z okresów niewypłacenia tych świadczeń, podpisane przez osobę uprawnioną do składania oświadczeń woli w imieniu pracodawcy;
odpis prawomocnego orzeczenia sądu zasądzającego kwoty przysługujących należności;
inne dowody, które pozwolą ustalić uprawnienia do świadczeń określonych w ustawie.
 
anonim cytuj
30-10-2023

Sugerowane Tematy

Mieszkanie nabyte w spadku.
Po bardzo burzliwej sprawie o nabycie spadku po mojej zmarłej siostrze sąd po niemal 2 latach wydał postanowienie wedle, którego jestem jednym ze spadkobierców. W skład spadku wchodzi m.in. mieszkanie. Osoba, która według mojej wiedzy do tej pory dysponowała kluczami, a także pobierała korzyści z tego tytułu (czynsz od lokatorów zamieszkujących mieszkanie) wypiera się tego. Lokatorzy nie otwierają mi drzwi. Co mogę zrobić? Czy mogę wezwać ślusarz...
Odszkodowanie za uszkodzenie elewacji
Witam, może ktoś coś poradzi. Sąsiad zarzucił mojemu tacie, że niby podczas koszenia trawy,(traktorem) uszkodził mu elewacje domu, na elewacji jest rysa ok 3 cm z czego nie można było jej obejrzeć bo nie wpuścił na poseje. Dodam że sąsiad miał już wyrok za nękanie moich rodzicow.Co chwila wzywa na nich policję. Rodzice początkowo nie podali numeru polisy bo nie zgadzają się z zaistniałą sytuacją, bo nie mógł tego zrobić z odległości ok 100 metrów...
Zajęcie konta w banku.
Jak mogę się dowiedzieć za co mam zajęcie na koncie na 2 tysiące od skarbówki? Istnieje jakaś infolinia czy muszę się udać fizycznie do placówki? Mam 21 lat i jestem nieprzerwanie uczniem i nie mam w ogóle pomysłu dlaczego mam zajęcie od urzędu skarbowego......
Jak złożyć wniosek o rozłożenie nakazu zapłaty na raty?
Jak złożyć wniosek o rozłożenie nakazu zapłaty upominawczego na raty? Dostałem około 4500 zł i dwa tygodnie na spłatę, a nie uzbieram w tym czasie takiej kwoty, i wygodniej było by spłacić to ratalnie....

Wyszukiwarka