Skarga na komornika.

Mam takie pytanie, złożyłam skargę na komornika, ponieważ od kilku miesięcy po wpłacie przez dłużnika pieniędzy nie wypłaca mi ich. Czy ja w trakcie postępowania mogę wycofać egzekucję?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Edit. Zależy mi na informacji czy podczas trwania postępowania wobec komornika mogę wycofać egzekucję?
anonim cytuj
27-10-2023
Nie wycofuj a przekaz innemu komornikowi . Jeśli pobierasz z funduszu to w pierwszej kolejności pieniądze które wpłaca dłużnik idą do funduszu.
 
anonim cytuj
27-10-2023
Czyli nie było zadłużenia w kosztach komorniczych ? Komornik ci powinien przedstawić na co idą zajęte środki.
 
anonim cytuj
27-10-2023
Mam takie pytanie, złożyłam skargę na komornika, ponieważ od kilku miesięcy po wpłacie przez dłużnika pieniędzy nie wypłaca mi ich. Czy ja w trakcie postępowania mogę wycofać egzekucję?


Tak, uprawniony do tego jest wierzyciel, czyli osoba, która wystąpiła z wnioskiem egzekucyjnym. Możesz złożyć wniosek o umorzenie postępowania egzekucyjnego. Taka możliwość wynika z art. 825 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, który mówi, że wierzyciel może złożyć wniosek o umorzenie postępowania w każdym jego stanie. Jeśli chodzi o skargę na komornika, to jest to odrębne postępowanie i nie wpływa bezpośrednio na postępowanie egzekucyjne.

Nie wycofuj a przekaz innemu komornikowi . Jeśli pobierasz z funduszu to w pierwszej kolejności pieniądze które wpłaca dłużnik idą do funduszu.


To prawda, wierzyciel może przenieść egzekucję do innego komornika. Co do kwestii funduszu, istnieje rzeczywiście tzw. Fundusz Gwarancyjny Wypłat Komorniczych, do którego mogą być wpłacane pewne środki, jeśli wystąpiły trudności w prowadzeniu egzekucji. Jeśli jednak komornik wpłaca środki do tego funduszu, musi powiadomić o tym wierzyciela.

Czyli nie było zadłużenia w kosztach komorniczych ? Komornik ci powinien przedstawić na co idą zajęte środki.


Komornik jest zobowiązany do przedstawienia rachunku kosztów egzekucyjnych. Wierzyciel ma prawo domagać się od komornika wyjaśnień dotyczących przeprowadzonej egzekucji oraz rozliczenia wpłat dłużnika. W myśl art. 22 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, komornik jest zobowiązany do prowadzenia księgi wpływów i rozdysponowania środków, a wierzyciel ma prawo wglądu w te dokumenty. Jeśli komornik nie wypłaci wierzycielowi należnych mu środków lub nie udzieli wyjaśnień, wierzyciel może zwrócić się z skargą do sądu.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

L4 po ustaniu zatrudnienia
Witam. Pod koniec października zostało mi przyznane l4, stosunek mojej pracy kończył się 1 listopada, kiedy byłam na zwolnieniu. Niebawem kończy mi się l4, lecz z pewnością będę miała je przedłużone. Czy lekarz wystawiający mi l4 ma jakąś informację w systemie, że nie pracuję już w tej firmie? ...
Jak rozwiązać umowę o pracę ?
Jestem zatrudniony na umowie o pracę powyżej 3 lat. Od prawie pół roku jestem na zwolnieniu lekarskim. Niedługo kończy mi się okres chorobowy 182 dni. Choroba nie jest przyczyną wykonywanego zawodu, jednak uniemożliwia jego dalsze wykonywanie. W jaki sposób sprawnie i szybko rozwiązać umowę o pracę bez długiego okresu wypowiedzenia, gdyby pracodawca nie zgodził się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron? Mam ponadto niewykorzystany nawet j...
Nagroda Jubileuszowa dla pracownika
Witam. Mam pytanie odnośnie wypłaty nagrody jubileuszowej w pracy. Firma prywatna od 10lat wypłaca pracownikom nagrody jubileuszowe. Pracownik uzyskał prawo do 20latki w 2019r będąc na świadczeniu rehabilitacyjnym. Pracodawca jednak nie wypłacił tego wynagrodzenia. Moje pytanie brzmi czy pracownikowi należy się to wynagrodzenie skoro w tym czasie przebywał na świadczeniu rehabilitacyjnym? Dodam ze po skończonym świadczeniu rehabilitacyjnym zos...
Po jakim czasie uprawomocni się nakaz zapłaty?
Złożyłem pozew o nakaz zapłaty do e-sądu. Nakaz został wydany i wysłany do powoda ale powód nie odebrał po 2 krotnym awizo, co jest już w aktach sprawy. W aktach widnieje: Tradycyjne Doręczenie zastępcze XXXXXX w dniu 2024-03-12. Minęło już więc 14 dni i powinno się uprawomocnić, jednak nie mam takiego statusu w e-sądzie. Czy coś muszę teraz zrobić? wystąpić z jakimś pismem albo wnioskiem? Jak to teraz wygląda i dlaczego nie ma statusu uprawomocn...

Wyszukiwarka