Auto bez OC, złomowanie.

Jak uporządkować sprawę auta bez OC. Auto jest niesprawne , stoi od kilku lat . Chcę to wyprostować a auto wyrejestrować i zezłomować . Znajduję w Internecie sprzeczne informacje ile lat wstecz takie ubezpieczenie można/trzeba opłacić .Gdzie i jak to zgłosić , aby koszt był jak najmniejszy , czy istnieje jakaś forma " czynnego żalu " tak aby zapłacić tylko zaległe opłaty bez ewentualnej kary/mandatu ?
anonim cytuj
27-10-2023
Płacisz ubezpieczenie za rok obecny, wstecz nie ma możliwości.
Nie ma żadnej formy „czynnego żalu”. Zapewne przyjdzie Ci kara z UFG. Jeśli nie masz trudnej sytuacji materialnej/życiowej, którą możesz udowodnić kara nie zostanie umorzona. Możesz jedynie wtedy prosić UFG o rozłożenie kary na raty.
 
anonim cytuj
27-10-2023
Kara jest zależna od przerwy w ubezpieczeniu oraz rodzaju pojazdu. Z opisanego przypadku kara jest najwyzsza(brak OC powyzej 14 dni)
Czyli w przypadku przerwy w ubezpieczeniu powyżej 14 dni samochód osobowy jest to 7200 zł, samochód ciężarowy 10800.
 
anonim cytuj
27-10-2023
Z którego roku auto? Dodam, że auto, które skończyło 40 lat nie musi mieć ciągłości OC.
 
anonim cytuj
27-10-2023
Ubezpieczenie OC możesz teraz zrobić tylko od dnia i godziny. Przy aucie, które i tak ma zostać zezłomowane lepiej od razu zadzwonić na stację demontażu pojazdu i laweta podjedzie pod dom odebrać pojazd. Z zaświadczeniem o demontażu pojazdu, tablica rejestracyjna i dowodem rejestracyjnym idzie się następnie wyrejestrować pojazd z wydziału komunikacji. UFG nałoży karę tak czy siak jeżeli sprawdzi pojazd, bo od stycznia nr ubezpieczenia nie posiadał. Auta zarejestrowane w PL wydziale komunikacji muszą mieć ciągłość OC jeżeli posiadacz nie chce być narażony na zapłatę kary.
 
anonim cytuj
27-10-2023
Jak uporządkować sprawę auta bez OC. Auto jest niesprawne, stoi od kilku lat.


Zgodnie z polskim prawem posiadacze pojazdów są zobowiązani do posiadania ważnej polisy OC (odpowiedzialności cywilnej) dla swojego pojazdu. Jeżeli nie posiadasz ubezpieczenia OC i nie zawiesiłeś ruchu pojazdu, to Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) może nałożyć na Ciebie karę.

Płacisz ubezpieczenie za rok obecny, wstecz nie ma możliwości.

To prawda, jeżeli masz zamiar zezłomować pojazd, musisz opłacić bieżący okres ubezpieczenia OC, ale nie jesteś zobowiązany do opłacania zaległego ubezpieczenia z poprzednich lat.

Nie ma żadnej formy „czynnego żalu”. Zapewne przyjdzie Ci kara z UFG.

Kara za nieposiadanie obowiązkowego ubezpieczenia OC może być nałożona przez UFG. Jeżeli jednak zarejestrujesz faktyczny demontaż pojazdu i wyrejestrujesz go, zminimalizujesz ryzyko nałożenia kary za kolejne okresy.

Kara jest zależna od przerwy w ubezpieczeniu oraz rodzaju pojazdu. Z opisanego przypadku kara jest najwyższa(brak OC powyżej 14 dni)

Kary za brak ubezpieczenia OC są zależne od długości przerwy w ubezpieczeniu i typu pojazdu, co jest prawidłowym stwierdzeniem. Jeśli auto nie było ubezpieczone przez okres dłuższy niż 14 dni, kara wynosi 7200 zł dla samochodu osobowego.

Z którego roku auto? Dodam, że auto, które skończyło 40 lat nie musi mieć ciągłości OC.

Zgodnie z polskim prawem pojazdy, które mają co najmniej 40 lat, są uznawane za zabytkowe i są zwolnione z obowiązku ciągłości ubezpieczenia OC.

Ubezpieczenie OC możesz teraz zrobić tylko od dnia i godziny.

Jeśli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia OC, będzie ono ważne od momentu jego zakupu. W przypadku zezłomowania pojazdu, najpierw musisz uzyskać zaświadczenie o demontażu pojazdu, a następnie wyrejestrować pojazd w odpowiednim wydziale komunikacji.

Podsumowując, aby uregulować sprawę auta bez OC, najlepiej opłacić bieżący okres ubezpieczenia OC, zezłomować pojazd, a następnie wyrejestrować go w odpowiednim wydziale komunikacji. UFG może nałożyć karę za okres, w którym pojazd nie był ubezpieczony, ale po wyrejestrowaniu ryzyko nałożenia kolejnych kar zostanie zminimalizowane. Jeśli pojazd ma co najmniej 40 lat, jest zwolniony z obowiązku ciągłości ubezpieczenia OC.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Kupno mieszkania z rynku wtórnego.
Planuje kupić mieszkanie z rynku wtórnego. Sprzedawca powiedział, że jakiś czas temu spółdzielnia/wspólnota wzięła kredyt na termomodernizację budynku. Mieszkanie jest własnościowe. Czy jest jakieś ryzyko, że w momencie jak spółdzielnia/wspólnota nie będzie wywiązywać się z zobowiązań, będzie w stanie zając moje mieszkanie? Jakie ryzyko dla mnie niesie ze sobą taki kredyt?...
Mój ojciec ma liczne zadłużenia i zajęcia komornicze, w jaki sposób się przed tym uchronić oraz swoją rodzinę?
Witam. Mój ojciec ma liczne zadłużenia i zajęcia komornicze na pensji. Czy w związku z tym jest możliwość, że ja jako córka będę musiała te zadłużenia spłacać? Jeśli tak, w jaki sposób się przed tym uchronić oraz swoją rodzinę (mojego męża i dzieci)? Dziękuję pozdrawiam....
Wszczęcie egzekucji po latach.
W 2018 roku sąd wydał nakaz zapłaty z zasądzonymi odsetkami od dnia wymagalności faktury do dnia zapłaty. W tym samym roku sprawa poszła do komornika, który wobec bezskuteczności egzekucji ją umorzył w 2020 roku. W przyszłym roku planuję ponownie złożyć wniosek o egzekucję aby sprawa się nie przedawniła. I tutaj mam pytanie o odsetki za opóźnienie. Proszę o informację czy dobrze rozumuję: 1. Odsetki zasądzone przez sąd do dnia uprawomocnienia...
Zrzeczenie się dziedziczenia.
Witam! Potrzebuje porady, a mianowicie Wychowuje się bez ojca, matka parę lat temu utraciła prawa rodzicielskie nade mną - ojciec również jest ich pozbawiony. Ja jestem pełnoletna. Nie wiem co z matką się dzieje i nie chce wiedzieć, ale jak to jest z dziedziczeniem spadku? Czy ja muszę sama napisać pismo do sądu odnośnie zrzeczenia się spadku czy dostanę pismo czy chce spadek czy odrzucam? Jak to wygląda w praktyce? Jedni mi mówią, żebym ...

Wyszukiwarka