Obowiązek alimentacyjny.

Jak ma się sytuacja odnośnie tego, gdy to nowa żona płaci alimenty przelewem ze swojego konta tytułując „ alimenty” za swojego małżonka ? Bo ten rzecz jasna, ukrywa dochody ponieważ ma problem z łożenie na dziecko. Jakieś rady do takiego zachowania
anonim cytuj
27-10-2023
Jakieś rady? Owszem. Alimenty zapłacone, przyjąć, cieszyć się, nie dyskutować. Nie ma znaczenia w jaki sposób dłużnik wywiąże się ze swojego obowiązku alimentacyjnego.
 
anonim cytuj
27-10-2023
Jeśli kwota jest taka, jak powinna to wszystko jest o.k. Co do rad to jedynie podwyższenie alimentów, bo to jedyne co musi łożyć drugi rodzic.
 
anonim cytuj
27-10-2023
Przelew może zrobić każdy , ważny jest tytuł.
 
anonim cytuj
27-10-2023
Jak ma się sytuacja odnośnie tego, gdy to nowa żona płaci alimenty przelewem ze swojego konta tytułując „ alimenty” za swojego małżonka ?

Zgodnie z prawem polskim, obowiązek alimentacyjny ciąży na osobie, która jest zobowiązana do płacenia alimentów, czyli w tym przypadku na mężu, a nie na jego nowej żonie. Jeżeli jednak alimenty są płatne regularnie i w pełnej kwocie, niezależnie od tego, kto dokonuje płatności, roszczenie alimentacyjne jest zaspokojone.

Nie ma znaczenia kto dokonuje przelewu, o ile tytuł przelewu oraz kwota są zgodne z wyrokiem sądowym lub umową między stronami. Ważne jest, aby kwota oraz cel przelewu odpowiadały ustaleniom.

Jeżeli jednak istnieje podejrzenie, że dłużnik alimentacyjny ukrywa swoje dochody w celu uniknięcia płacenia alimentów lub ich obniżenia, można podjąć odpowiednie kroki prawne w celu ustalenia rzeczywistych dochodów dłużnika.

W świetle przepisów kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, osoba uprawniona do alimentów może wystąpić z wnioskiem do sądu o podwyższenie kwoty alimentów, jeżeli zmieniły się okoliczności, które były podstawą do ustalenia wcześniejszej kwoty.

Mam nadzieję, że powyższe informacje wyjaśniają kwestię płatności alimentów przez osobę trzecią oraz możliwości działania w przypadku podejrzenia ukrywania dochodów przez dłużnika alimentacyjnego.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Wizyta kuratora przed sprawą o pozbawienie władzy rodzicielskiej.
Witajcie. Pytanie do osób, które odbierały władze rodzicielskie jednemu z rodziców. Sprawa przed nami, ale pani adwokat nas uprzedziła, że przed sprawą pojawi się kurator w domu. Czy to zawsze tak jest? Co sprawdza i ile przed sprawą was odwiedził?...
Wyłudzenie na blika.
Dzień dobry, zostałem oszukany na blika, dostałem email od olx z fałszywym likiem i potwierdzeniem danych, zalogowałem się do banku zostałem poproszony o numer blik, podałem go i w tej samej chwili pobrało mi 3tys ,zgłosiłem sprawę na policję i olx, bank nie uznał mi reklamacji, napisali, że ja wszystko potwierdziłem a oni w niczym nie zawinili . Czy mogę się jakoś odwołać i jest szansa na to ze bank odda mi stracone pieniądze ? Blik został wysł...
Świadczenia finansowe dla chorych na raka.
Witam. Jestem chora na nowotwór złośliwy czy mogę ubiegać się o rentę lub inne świadczenie? Jestem osobą bezrobotną i wyrejestrowaną w urzędzie pracy....
Sprzedaż pojazdu żonie w trakcie trwania małżeństwa.
W trackie trwania małżeństwa i posiadania wspólności majątkowej mogę sprzedać swój pojazd żonie? Jak wygląda to od strony prawnej?...

Wyszukiwarka