Odkupienie działalności.

Kupuję z kumplem biznes od osoby trzeciej.
Umowa którą nam zaproponowano to bubel i chcemy mieć inną, dobrze napisaną, więc będziemy musieli opłacić prawnika.
Pytanie tutaj: Czy do umowy sprzedaży działalności wystarczy dowolny prawnik, potrzebny jest jakiś prawnik z konkretną specjalizacją, czy może po prostu marsz do notariusza?
anonim cytuj
26-10-2023
Czyli chcecie zrobić sprzedaż przedsiębiorstwa. Jeśli przedsiębiorstwo nie ma nieruchomości, to nie potrzebujecie aktu notarialnego, więc szkoda kasy na notariusza. Idźcie do prawnika od spraw gospodarczych (adwokata lub radcy prawnego) i przygotuje Wam umowę. Potem idziecie z nią do notariusza po poświadczenie podpisów.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Nie ma stałych nieruchomości, jedynie wynajęty magazyn z którego pewnie zrezygnujemy z powodu niewygodnej dla nas lokalizacji.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Jeśli chodzi o sprzedaż działalności, dobrze wynająć kogoś kto umie przeprowadzić tzw. due diligence czyli analizę prawną przedsiębiorstwa, oczywiście tu będzie potrzebne dość uproszczone. Jest mnóstwo takich kancelarii, oni też przygotują ew. umowę pod ciebie.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Umowa sprzedaży działalności gospodarczej jest jednym z kluczowych dokumentów w procesie przejęcia biznesu, dlatego ważne jest, aby była ona precyzyjnie sformułowana i odpowiadała rzeczywistym celom stron.
Czy do umowy sprzedaży działalności wystarczy dowolny prawnik, potrzebny jest jakiś prawnik z konkretną specjalizacją, czy może po prostu marsz do notariusza?
Wskazane jest skorzystanie z usług prawnika specjalizującego się w prawie gospodarczym lub handlowym. Chociaż notariusz może poświadczyć podpisy stron, to jego rola nie obejmuje doradztwa w zakresie treści umowy.

Odpowiedź na Post 2:
Zgadza się, jeśli przedsiębiorstwo nie posiada nieruchomości, akt notarialny nie jest wymagany. Niemniej jednak, korzystając z usług prawnika specjalizującego się w sprawach gospodarczych, zyskujecie pewność, że umowa jest prawidłowo sformułowana i zabezpiecza Wasze interesy.

Odpowiedź na Post 3:
Jeśli nie posiadasz stałych nieruchomości w ramach działalności, nie ma obowiązku sporządzenia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego. Jeżeli planujecie rezygnację z wynajmu magazynu, warto rozważyć możliwość renegocjacji warunków umowy najmu lub ewentualne odstąpienie od niej.

Odpowiedź na Post 4:
Dokładnie, przeprowadzenie due diligence jest kluczowe, aby dokładnie ocenić stan prawny i finansowy przedsiębiorstwa, jakie planujecie nabyć. Analiza prawna może ujawnić ewentualne zobowiązania czy ryzyka związane z działalnością, które warto uwzględnić w negocjacjach i treści umowy sprzedaży. Kancelarie specjalizujące się w takich sprawach są w stanie dostarczyć kompleksową analizę oraz przygotować odpowiednią umowę sprzedaży.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Brak wynagrodzenia za wykonaną pracę.
Mój znajomy podjął się wykończenia domu. Nie ma założonej działalności gospodarczej. Kobieta nie wypłaciła mu wynagrodzenia za wykonaną pracę, argumentując że dom nie jest gotowy do odbioru, nie wskazując listy usterek, argumentując to tym, że na poprawę i pracę wykończeniowe mające na celu zlikwidowanie usterek nie ma czasu. Chce wypłacić różnice zatrudniając rzeczoznawcę do wyceny usterek. Jest to duża kwota niestety za pracę na czarno. Co mo...
Czy przysługuje mi chorobowe (umowa zlecenie)
Witam, Mam pytanie. Czy pracując na umowie zlecenie przysługuje chorobowe jeżeli pracodawca płaci do ZUS? Umowa, którą on podaje to tylko 1/8 etatu, natomiast wyrabiam 180h miesięcznie, więc pełny etat....
Miałam wypadek przy pracy i trzy dni urlopu.
Witam. Ogólnie sytuacja wygląda w ten sposób. Miałam wypadek przy pracy i trzy dni urlopu. Dzisiaj po zwolnienieniu lekarskim wróciłam do pracy i kierowniczka dala mi oto takie pismo. W pracy uderzyłam głowa w metalowa szafkę i zwolnienie było od chirurga. Majster napisał notatkę, że był wypadek przy pracy i sam kazał mi do szpitala jechać. Ogólnie moja kierowniczka to straszna baba. Ma ewidentnie od samego początku jakiś problem do mn...
Jak wygląda sprawa o odrzucenie spadku przez małoletniego?
Mam pytanie, mój syn 16 lat mieszkający w Niemczech, może po swojej prababci odrzucić spadek w Polsce? Mając tam też meldunek, czy podlega prawnie tu i powinien to zrobić tu u notariusza....

Wyszukiwarka