Odkupienie działalności.

Kupuję z kumplem biznes od osoby trzeciej.
Umowa którą nam zaproponowano to bubel i chcemy mieć inną, dobrze napisaną, więc będziemy musieli opłacić prawnika.
Pytanie tutaj: Czy do umowy sprzedaży działalności wystarczy dowolny prawnik, potrzebny jest jakiś prawnik z konkretną specjalizacją, czy może po prostu marsz do notariusza?
anonim cytuj
26-10-2023
Czyli chcecie zrobić sprzedaż przedsiębiorstwa. Jeśli przedsiębiorstwo nie ma nieruchomości, to nie potrzebujecie aktu notarialnego, więc szkoda kasy na notariusza. Idźcie do prawnika od spraw gospodarczych (adwokata lub radcy prawnego) i przygotuje Wam umowę. Potem idziecie z nią do notariusza po poświadczenie podpisów.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Nie ma stałych nieruchomości, jedynie wynajęty magazyn z którego pewnie zrezygnujemy z powodu niewygodnej dla nas lokalizacji.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Jeśli chodzi o sprzedaż działalności, dobrze wynająć kogoś kto umie przeprowadzić tzw. due diligence czyli analizę prawną przedsiębiorstwa, oczywiście tu będzie potrzebne dość uproszczone. Jest mnóstwo takich kancelarii, oni też przygotują ew. umowę pod ciebie.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Umowa sprzedaży działalności gospodarczej jest jednym z kluczowych dokumentów w procesie przejęcia biznesu, dlatego ważne jest, aby była ona precyzyjnie sformułowana i odpowiadała rzeczywistym celom stron.
Czy do umowy sprzedaży działalności wystarczy dowolny prawnik, potrzebny jest jakiś prawnik z konkretną specjalizacją, czy może po prostu marsz do notariusza?
Wskazane jest skorzystanie z usług prawnika specjalizującego się w prawie gospodarczym lub handlowym. Chociaż notariusz może poświadczyć podpisy stron, to jego rola nie obejmuje doradztwa w zakresie treści umowy.

Odpowiedź na Post 2:
Zgadza się, jeśli przedsiębiorstwo nie posiada nieruchomości, akt notarialny nie jest wymagany. Niemniej jednak, korzystając z usług prawnika specjalizującego się w sprawach gospodarczych, zyskujecie pewność, że umowa jest prawidłowo sformułowana i zabezpiecza Wasze interesy.

Odpowiedź na Post 3:
Jeśli nie posiadasz stałych nieruchomości w ramach działalności, nie ma obowiązku sporządzenia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego. Jeżeli planujecie rezygnację z wynajmu magazynu, warto rozważyć możliwość renegocjacji warunków umowy najmu lub ewentualne odstąpienie od niej.

Odpowiedź na Post 4:
Dokładnie, przeprowadzenie due diligence jest kluczowe, aby dokładnie ocenić stan prawny i finansowy przedsiębiorstwa, jakie planujecie nabyć. Analiza prawna może ujawnić ewentualne zobowiązania czy ryzyka związane z działalnością, które warto uwzględnić w negocjacjach i treści umowy sprzedaży. Kancelarie specjalizujące się w takich sprawach są w stanie dostarczyć kompleksową analizę oraz przygotować odpowiednią umowę sprzedaży.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Czy musze podać powód przy zrzekaniu się spadku?
Cześć Mój ojecic zmarł 25.wrzesnia tego roku. Mam już akt zgonu i chciałabym napisać do sądu o zrzeknięcie sie majątku po nim. Był bezdomny i niczego nie miał oprócz długów zapewne. Nie miałam z nim żadnego kontaktu od kilkunastu lat, był pozbawiony praw do mnie kiedy byłam nieletnia. Czy ja mogę napisać o odrzucenie spadku bez żadnego powodu? Nie minęło jeszcze pół roku i już nie wiem czy mam powody jakieś pisać i czy bez nich sąd przyjmie mó...
W jaki sposób osoba przebywająca w areszcie śledczym może odrzucić spadek?
Witam serdecznie, w jaki sposób osoba przebywająca w areszcie śledczym może odrzucić spadek?...
Problem z agencją nieruchomości.
Mam problem z agentem nieruchomości, który zajmował się lub raczej miał zajmować sprzedażą mojej działki. Zrobił zdjęcia z drona ,wstawił ofertę sprzedaży na 2 portalach i w sumie na tym jego praca się skończyła. Nie mam żadnej umowy podpisanej. Pan wstawił ofertę na wyłączność . Chcę zakończyć tą niby współpracę, ponieważ nic się nie dzieje w kwestii sprzedaży, nie podoba mi się jego podejście i ciągły brak czasu na jakiekolwiek rozmowy , nawe...
Długi spadkowe.
Witam, potrzebuje porady mój wujek zmarł rok teraz dowiedziałem się ze przed śmiercią nabrał pożyczki i teraz długi przechodzą na jego dzieci i rodzeństwo. Moja mama była jego siostrą lecz nie żyje już 30lat i owe długi przechodzą na nas czyli jej dzieci podobno wystarczy się zrzec i tyle ale czy to wystarczy żebym ja i moje dzieci nie miały długów po nim?...

Wyszukiwarka