Odkupienie działalności.

Kupuję z kumplem biznes od osoby trzeciej.
Umowa którą nam zaproponowano to bubel i chcemy mieć inną, dobrze napisaną, więc będziemy musieli opłacić prawnika.
Pytanie tutaj: Czy do umowy sprzedaży działalności wystarczy dowolny prawnik, potrzebny jest jakiś prawnik z konkretną specjalizacją, czy może po prostu marsz do notariusza?
anonim cytuj
26-10-2023
Czyli chcecie zrobić sprzedaż przedsiębiorstwa. Jeśli przedsiębiorstwo nie ma nieruchomości, to nie potrzebujecie aktu notarialnego, więc szkoda kasy na notariusza. Idźcie do prawnika od spraw gospodarczych (adwokata lub radcy prawnego) i przygotuje Wam umowę. Potem idziecie z nią do notariusza po poświadczenie podpisów.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Nie ma stałych nieruchomości, jedynie wynajęty magazyn z którego pewnie zrezygnujemy z powodu niewygodnej dla nas lokalizacji.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Jeśli chodzi o sprzedaż działalności, dobrze wynająć kogoś kto umie przeprowadzić tzw. due diligence czyli analizę prawną przedsiębiorstwa, oczywiście tu będzie potrzebne dość uproszczone. Jest mnóstwo takich kancelarii, oni też przygotują ew. umowę pod ciebie.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Umowa sprzedaży działalności gospodarczej jest jednym z kluczowych dokumentów w procesie przejęcia biznesu, dlatego ważne jest, aby była ona precyzyjnie sformułowana i odpowiadała rzeczywistym celom stron.
Czy do umowy sprzedaży działalności wystarczy dowolny prawnik, potrzebny jest jakiś prawnik z konkretną specjalizacją, czy może po prostu marsz do notariusza?
Wskazane jest skorzystanie z usług prawnika specjalizującego się w prawie gospodarczym lub handlowym. Chociaż notariusz może poświadczyć podpisy stron, to jego rola nie obejmuje doradztwa w zakresie treści umowy.

Odpowiedź na Post 2:
Zgadza się, jeśli przedsiębiorstwo nie posiada nieruchomości, akt notarialny nie jest wymagany. Niemniej jednak, korzystając z usług prawnika specjalizującego się w sprawach gospodarczych, zyskujecie pewność, że umowa jest prawidłowo sformułowana i zabezpiecza Wasze interesy.

Odpowiedź na Post 3:
Jeśli nie posiadasz stałych nieruchomości w ramach działalności, nie ma obowiązku sporządzenia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego. Jeżeli planujecie rezygnację z wynajmu magazynu, warto rozważyć możliwość renegocjacji warunków umowy najmu lub ewentualne odstąpienie od niej.

Odpowiedź na Post 4:
Dokładnie, przeprowadzenie due diligence jest kluczowe, aby dokładnie ocenić stan prawny i finansowy przedsiębiorstwa, jakie planujecie nabyć. Analiza prawna może ujawnić ewentualne zobowiązania czy ryzyka związane z działalnością, które warto uwzględnić w negocjacjach i treści umowy sprzedaży. Kancelarie specjalizujące się w takich sprawach są w stanie dostarczyć kompleksową analizę oraz przygotować odpowiednią umowę sprzedaży.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Wysokie koszty sądowe.
Witam mąż dostał warunkowe umorzenie postępowania i grzywnę 1500 oraz koszty sądowe ponad 20 tys. Czy to możliwe żeby były tak duże koszty sądowe?...
Jak uniknąć długów po rodzeństwie.
Mieszkamy z rodzicami w piętrówce. Ja zajmuje cały dół. Jest to osobne mieszkanie bo osobne wejście i podliczniki. Rodzice mają mi to przepisać. Z nimi na górze mieszka siostra i brat którzy mają spore długi w bankach komorników itd...w chwili obecnej gdyby nagle rodzice zmarli dom przechodzi na nas trzech dlatego ja chcę się zabezpieczyć przepisując dół na mnie. Jak zabezpieczyć się żeby komornik nie zainteresował się spadkiem tzn. mieszkaniem k...
dom po dziadku - brak meldunku
Mieszkam z mężem i dziećmi w domu do którego przygarnął nas mój dziadek, dziadek zmarł prawie 3 lata temu, dom w którym mieszkamy nie należy do nikogo (trzeba sprawy spadkowej). Ja osobiście mieszkam tu 12lat wszystkie rachunki za wodę, podatek itd były na dziadka dopóki żył, teraz są na mnie, gmina je przepisała na mnie no bo mieszkam i ktoś to płacić musi. Ale nie chcą mnie zameldować, miałam meldunek czasowy na rok, potem już nie chcą przedłuż...
Cena przy produkcie nie zgadza sie z cena przy kasie
Czesc Jest problem z Media Markt w Lodzi Znalazlem dyski, ktore lezaly na polce z widoczna pod nimi cena, ale sprzedawca i kierownik odmawia sprzedazy. Tlumacza, ze ktorys klient zapewne przesunal i stad ta pomylka. Kierownik mowi ze mozna skierowac sprawe do sadu. Mam zdjecie produktow i ceny pod nimi. Ich prawidlowe miejsce powinno byc zaraz po prawo, ale lezaly na innej pozycji. Czy to cos zmienia?...

Wyszukiwarka