Oszacowanie wartości nieruchomości.

Witam wszystkich. Mojemu bratu ponad dwa lata temu komornik zajął nieruchomość, która została wtedy oszacowana. Jednak ze względu na covid nie odbywały się licytacje. Teraz już można to robić i brat dostał powiadomienie o terminie licytacji na wrzesień. Jednak co dziwi to, że w powiadomieniu jest wymieniona kwota oszacowania sprzed dwóch lat właśnie. Wiadomo jak ceny nieruchomości poszły w górę od tamtej pory. Czy jest to zgodne z procedurami? Jeśli tak to czy można złożyć jakieś odwołanie i poprosić po prostu o drugie oszacowanie?
anonim cytuj
18-10-2023
Możesz przeciągnąć sprawę wnosząc pisemny wniosek o ponowne dokonanie oszacowania nieruchomości podczas pierwszego posiedzenia sądu z powodu iż ceny nieruchomości poszły do góry, tym bardziej, że oszacowanie nieruchomości było ponad dwa lata temu.
Tzn. gdzie wnieść ten wniosek? Do tego komornika czy do Sądu?

Do sądu który prowadzi sprawę licytacji, możesz złożyć na samej licytacji lub jeden dzień wcześniej a najlepiej przed zamknięciem biura podawczego w danym sądzie.
 
anonim cytuj
18-10-2023
Dzięki za odpowiedzi. Powiedz mi jeszcze proszę czy każdy taki wniosek musi być rozpatrzony i automatycznie licytacja się nie rozpoczyna aż do rozpatrzenia?
To zależy od sądu, najlepiej aby być na posiedzeniu sądu i w odpowiedni sposób reagować, składając nawet ustne wnioski, a wnioski można składać różne np. od wykluczenia komornika z licytacji i jego zastępcy.
 
anonim cytuj
18-10-2023

Sugerowane Tematy

Spadek po siostrze.
Siostra nie miała dzieci, zmarła , dziedziczy rodzeństwo. Zostawiła testament chcąc celowo aby jeden z braci (brat D) nic nie dostał z mieszkania, które posiadła. Ale ujęła to w testamencie tak: 47 % siostra A 43 % siostra B 10% brat C Zmarła chciała celowo wydziedziczyć brata D, ale ani nie ujęła w testamencie aby brat D był wydziedziczony, ani nie napisała brat D 0%. Czy w tej sytuacji brat D ma prawo do zachowku. Jak zostanie wezwany do t...
Podatek od sprzedanej nieruchomości.
Stan faktyczny: W 2020 roku wraz z moją siostrą odziedziczyłem w drodze spadku nieruchomość (po 1/2 udziału każde z nas). Nasz tata kupił tę nieruchomość w 2011 roku. W 2021 roku wspólnie postanowiliśmy o sprzedaży w/w nieruchomości. Siostra niemalże od razu przeznaczyła te środki na spłatę swojego kredytu na mieszkanie, ja swoimi środkami dysponuje w dalszym ciągu. Pytanie: Czy w świetle obowiązującego prawa, mój termin na przeznaczenie tych śr...
budowa domu i podział majątku
Witam! Mam pytanie: w roku 2009 wziąłem ślub, moja żona otrzymała w roku 2010 działkę budowlaną od swoich rodziców notarialnie została ona zapisana tylko na nią. Przez 10 lat budowałem dom z czego ona wniosła mały wkład własny. Obecnie jesteśmy po rozwodzie, była żona chce żebym oddał jej klucze do domu i dokumenty dotyczące budowy domu. Do tej pory nie interesowała się budową ani kosztami związanymi z domem.Od siedmiu lat jest w Anglii dopiero p...
Wymiana dokumentu Prawo jazdy
Jeśli siostra miała bezterminowe prawo jazdy, ale zmieniła nazwisko po ślubie i wymieniła dokument prawo jazdy wtedy zmienili jej na terminowe prawo jazdy. Było to ok. 6 lat temu. Wyczytałam w Internecie, że skoro ktoś ma bezterminowe prawo jazdy to po zmianie nazwiska dalej powinny być bezterminowe. Jednakże jej zrobili terminowe. Stąd pytanie: Czy można to jeszcze zmienić ten dokument na bezterminowe?...

Wyszukiwarka