Zajęcie komornicze wspólnej nieruchomości.

Dostałem pismo od komornika że moja żona ma zadłużenie w swojej firmie , i że zostaje zajęta nasza wspólna nieruchomość ( dom) i będzie podjęta egzekucja z tej nieruchomości . W ciągu 3 dni złożyłem komornikowi sprzeciw , ponieważ nic nie wiedziałem o długach żony i nie podpisywałem żadnych dokumentów firmowych faktur itp. , komornik przyjął go i powiedział że wpis w księgach zostanie usunięty , wczoraj dostałem pismo z ksiąg wieczystych że wykreślono wzmiankę a dokonano wpisu. Komornik teraz mówi że nic nie musi usuwać w księgach wieczystych .Jak z tym jest co mam robić? Nie mamy rozdzielności majątkowej. Czy to normalna procedura? Kto może usunąć ten wpis? Czy nadal ta nieruchomość może zostać zajęta przez komornika ?
anonim cytuj
18-10-2023
Komornik teraz mówi że nic nie musi usuwać w księgach wieczystych.

Bo to tak nie działa. Tu doszło do tzw. zajęcia warunkowego. Twój sprzeciw spowodował, że komornik ma obowiązek o tym fakcie powiadomić wierzyciela. Wierzyciel ma czas 7 dni na wystąpienie o nadanie klauzuli wykonalności przeciwko małżonkowi nie będącemu dłużnikiem, pod rygorem umorzenia egzekucji z nieruchomości. Pamiętaj, że nawet pismo komornika do KW o wykreśleniu wpisu o egzekucji z nieruchomości, nie spowoduje, że ten wpis od razu zniknie. Najpierw pojawi się wzmianka.
Czy nadal ta nieruchomość może zostać zajęta przez komornika ?

Jeśli wierzycielowi nie wypali to co powyżej (uzyskanie klauzuli na współmałżonka), to pozostanie mu wniesienie o wprowadzenie przymusowej rozdzielności majątkowej. Ustanie wspólność a powstanie współwłasność. Wtedy zaspokoi się z majątku jaki przypadnie małżonkowi dłużnikowi w wyniku zniesienia wspólności. Na to już nic nie zaradzisz. Twój majątek będzie bezpieczny.
Sprzeciw zgłosiłem 28.08.2022 czy jeśli wierzyciel zgłosił nadanie klauzuli wykonalności przeciwko małżonkowi czyli mnie dostałbym jakąś informację o tym lub o decyzji ? Bo nie miałem żadnej takiej informacji. Jeśli nie została mi nadana klauzula wykonalności przeciwko małżonkowi po zgłoszeniu mojego sprzeciwu czy komornik ma obowiązek zgłosić to do KW ? Jeśli tak jest na to jakiś określony czas ?
 
anonim cytuj
18-10-2023
czy jeśli wierzyciel zgłosił nadanie klauzuli wykonalności przeciwko małżonkowi czyli mnie dostałbym jakąś informację o tym lub o decyzji ?

Nie. We wniosku o nadanie klauzuli wykonalności wierzyciel ma tylko wykazać Twoją zgodę na zaciągnięcie zobowiązań przez żonę. Nic więcej.
Jeśli nie została mi nadana klauzula wykonalności przeciwko małżonkowi po zgłoszeniu mojego sprzeciwu czy komornik ma obowiązek zgłosić to do KW ?

Tak. Nie zgłosić a umorzyć egzekucję z nieruchomości. Dlaczego nie utrzymujecie kontaktu z kancelarią prowadzącą egzekucję? Tam wszystko jest. Żona ma dostęp do całości akt postępowania. Może je przejrzeć. Nie bardzo rozumiem waszego postępowania. Macie zajętą nieruchomość (co prawda, do niczego więcej by nie doszło w tej sytuacji) i tak spokojnie siedzicie pisząc na forum?
 
anonim cytuj
18-10-2023
Komornik nie jest skłonny do wyjaśniania niczego , jeśli mamy zastrzeżenia do jego pracy proszę złożyć na mnie skargę taką informację uzyskała żona . Wiem już że wierzyciel nie przesłał komornikowi klauzuli wykonalności do dnia dzisiejszego , sprzeciw zgłoszony 28.08.2002. Powiedział że skontaktuje się z wierzycielem i jeśli niema on żadnych nowych dokumentów umorzy egzekucję. Czy mogę pisemnie złożyć jeszcze jakiś wniosek do komornika o umorzenie egzekucji? Reset321 dziękuję za pomoc i rozjaśnienie sytuacji.
 
anonim cytuj
18-10-2023
skontaktuje się z wierzycielem i jeśli niema on żadnych nowych dokumentów umorzy egzekucję.

No to wszystko wiesz. Zresztą w takim stanie prawnym, wierzyciel nic więcej nie może. Kolejny etap, to byłby opis i szacowanie, w tym stanie prawnym do niego nie dojdzie. Egzekucja z nieruchomości do umorzenia. Przynajmniej do czasu ustania wspólności majątkowej.
Czy mogę pisemnie złożyć jeszcze jakiś wniosek do komornika o umorzenie egzekucji?

Możesz, tylko po co. Ty już złożyłeś swój sprzeciw. Trochę cierpliwości.
 
anonim cytuj
18-10-2023

Sugerowane Tematy

brat chory na schizofrenię
Proszę o poradę. Brat znęcał się nad rodziną, sprawa trafiła do sądu, w trakcie postępowania wykryto u niego schizofrenię. Został on skierowany do szpitala psychiatrycznego gdzie przebywał prawie rok, później zostało orzeczone wobec niego leczenie ambulatoryjnie. Od tego momentu minęło już prawie 3 lata, na początku chodził co miesiąc na wizyty (leków i tak nie przyjmował), później przestał chodzić, po jakimś czasie psychiatra zgłosił do sądu, że...
Zwrot towaru na koszt sklepu.
Witam, przychodzę z takim pytaniem. Zamówiłam paczkę ze sklepu internetowego. Wysyłka była dość droga, bo paczka była ciężka. Przysłali błędna rzecz i chciałam ja wymienić. Sklep kazał mi pokryć koszt wysyłki zwrotnej. Koszt wysyłki w 2 strony to już wartość towaru. Przecież to wina sklepu, że wysłali błędny towar, więc oni powinni pokryć koszty wysyłki zwrotnej? Sklep twierdzi, że ja, bo to ja nie chciałam błędnego towaru. Jak to jest w końcu?...
Czy można spłacić alimenty z odsetkami pomijając komornika
Witam! Czy ktoś może mi wyjaśnić jak to jest z odsetkami? Dłużnik chce spłacić mi dług bezpośrednio na konto, czy odsetki które są od alimentów też powinien mi spłacić czy one należą się komornikowi?...
Wymiana drzwi w mieszaniu komunalnym
Witam.Mam taki problem, mieszkam w bloku 3 piętrowym.Mieszkanie nie jest własnościowe dostałem je od miasta.Wyremontowalem całe mieszkanie rok temu wymieniłem także drzwi od mieszkania tyle ze jak większość sąsiadów otwieranie na zewnątrz, teraz spółdzielnia napisała mi list że przyjdą i będą wymieniać mi drzwi żeby otwierały się do wewnątrz i tyle zero dodatkowych info tzn jakie drzwi itd..rozumiem przepisy pożarowe itd ale pytanie czy mogą rozw...

Wyszukiwarka