[quote]Komornik teraz mówi że nic nie musi usuwać w księgach wieczystych.[/quote]
Bo to tak nie działa. Tu doszło do tzw. zajęcia warunkowego. Twój sprzeciw spowodował, że komornik ma obowiązek o tym fakcie powiadomić wierzyciela. Wierzyciel ma czas 7 dni na wystąpienie o nadanie klauzuli wykonalności przeciwko małżonkowi nie będącemu dłużnikiem, pod rygorem umorzenia egzekucji z nieruchomości. Pamiętaj, że nawet pismo komornika do KW o wykreśleniu wpisu o egzekucji z nieruchomości, nie spowoduje, że ten wpis od razu zniknie. Najpierw pojawi się wzmianka.
[quote]Czy nadal ta nieruchomość może zostać zajęta przez komornika ?[/quote]
Jeśli wierzycielowi nie wypali to co powyżej (uzyskanie klauzuli na współmałżonka), to pozostanie mu wniesienie o wprowadzenie przymusowej rozdzielności majątkowej. Ustanie wspólność a powstanie współwłasność. Wtedy zaspokoi się z majątku jaki przypadnie małżonkowi dłużnikowi w wyniku zniesienia wspólności. Na to już nic nie zaradzisz. Twój majątek będzie bezpieczny.
[quote]Sprzeciw zgłosiłem 28.08.2022 czy jeśli wierzyciel zgłosił nadanie klauzuli wykonalności przeciwko małżonkowi czyli mnie dostałbym jakąś informację o tym lub o decyzji ? Bo nie miałem żadnej takiej informacji. Jeśli nie została mi nadana klauzula wykonalności przeciwko małżonkowi po zgłoszeniu mojego sprzeciwu czy komornik ma obowiązek zgłosić to do KW ? Jeśli tak jest na to jakiś określony czas ?[/quote]

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka