Alimenty z Funduszu Alimentacyjnego, a ślub z nowym partnerem.

Witam chciałam się zapytać czy jak pobieram z funduszu alimentacyjnego alimenty na dzieci to czy jak wezmę ślub z partnerem który nie jest ojcem dzieci moich to już nie będą się należały?
anonim cytuj
03-10-2023
Jak weźmiesz ślub, małżonek będzie liczony do składu rodziny, a więc i jego zarobki. Więc musisz policzyć ile macie dochodu i podzielić na wszystkie osoby, tym samym sprawdzisz czy przekroczycie, ewentualnie o ile. Bo jest złotówka za złotówkę.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Jeśli nie ma ślubu i wspólnego dziecka nie liczy się ale po ślubie się wlicza i trzeba to zgłosić że jest mąż i potrzebne będzie zaświadczenie o zarobkach za ostatni cały przepracowany miesiąc ( nie zgłosiłam na czas przekroczył mi dochód i muszę oddać niewiele ale muszę za jeden miesiąc).
 
anonim cytuj
03-10-2023
Witam chciałam się zapytać czy jak pobieram z funduszu alimentacyjnego alimenty na dzieci to czy jak wezmę ślub z partnerem który nie jest ojcem dzieci moich to już nie będą się należały?


Jeżeli chodzi o alimenty z Funduszu Alimentacyjnego, to prawo jest w tym zakresie stosunkowo jasne. Zgodnie z przepisami zawartymi w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 1636 z późn. zm.), świadczenia z Funduszu przysługują osobie uprawnionej do alimentów, gdy dochód na osobę w rodzinie tej osoby nie przekracza 725 zł netto (art. 5 ust. 1 pkt 1). Jednakże, zgodnie z treścią art. 5 ust. 3 tej ustawy, do dochodu rodziny nie zalicza się środków pieniężnych i rzeczy mogących stanowić dochód dziecka, do którego odnoszą się alimenty, zarówno gdyby były udzielane przez zobowiązanego do świadczeń alimentacyjnych, jak i gdyby były wypłacane przez Fundusz.

W przypadku zawarcia małżeństwa, dochód nowego małżonka nie jest liczbą, która jest brana pod uwagę przy obliczeniu przysługującego świadczenia, chyba że nowy małżonek adoptuje dziecko, które otrzymuje świadczenia alimentacyjne. Niemniej jednak, warto pamiętać, że nawet przy pozostawaniu w związku nieformalnym, gdy dochód partnera jest brany pod uwagę przy określaniu uprawnień do świadczeń z Funduszu, ważne jest, aby stosować się do obowiązujących przepisów oraz zasad aktualizowania informacji dotyczących sytuacji życiowej i finansowej.

Jeśli jesteś w trakcie zawierania związku małżeńskiego, istotne jest, aby kwestie te uregulować zgodnie z prawem, biorąc pod uwagę, że każda zmiana sytuacji życiowej, która może wpłynąć na wysokość przysługującego świadczenia, powinna zostać zgłoszona do odpowiedniego organu realizującego wypłaty środków z Funduszu.

Uwaga: Warto mieć na uwadze, że w przypadku nieprzestrzegania obowiązków informacyjnych, osoba uprawniona do alimentów może zostać obciążona obowiązkiem zwrotu nienależnie pobranych środków.
 
anonim cytuj
04-10-2023

Sugerowane Tematy

Wypowiedzenie umowy wcześniej niż przewiduje umowa.
To mój pierwszy post, dlatego chciałbym się na początek serdecznie przywitać. Moje pytanie dotyczy umowy dzierżawy gruntu rolnego, a dokładniej, jestem dzierżawcą stawu, w którym hoduję ryby. Umowa dzierżawy jest zawarta na czas określony do 31.12.2024 roku. Zmienił się właściciel gruntu, czyli de facto Wydzierżawiający. Czy nowy właściciel gruntu - nowy Wydzierżawiający ma prawo wypowiedzieć mi umowę i kazać mi się wyprowadzić przed czasem 31...
Spadek
Witam. Chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda kiedy mąż zmarł mieliśmy na siebie działkę, mieszkanie itp. Mamy wspólnotę małżeńską. Czy to przechodzi też na dzieci czy tylko mnie? Żadnego testamentu nie było....
Dozór policyjny
Mam dozór policyjny sama sobie dni wybrałam dwa razy w miesiącu muszę się meldowac. Ale w grudniu wypada 25 czyli 1 dzień świąt i będę u rodzicow policja nie zgodziła się na inny dzien meldunku bo system nie przepusci. Gdzie mam się zgłosić o zmianę tego dnia to tylko jednorazowa sytuacja do prokuratury która wniosła o dozór?...
rozliczenie-umowy-zlecenie
Mam nie ukończone 18 lat, pracowałam w wakacje na umowę zlecenie, muszę się rozliczać?...

Wyszukiwarka