Wynajęte mieszkanie a egzekucja komornicza.

Moja dziewczyna, która mieszka w wynajętym ze mną mieszkaniu dostała wezwanie egzekucyjne od komornika. Praktycznie wszystkie urządzenia w mieszkaniu są moje czy komornik może w ogóle wejść do tego mieszkania ?
anonim cytuj
03-10-2023
Proszę do sprawy podejść na spokojnie. Owszem komornik ma prawo przyjść i spisać wszystkie urządzenie należące do Pana partnerki, ale już ich nie zabiera, a pozostawia na miejscu w tzw. Dozorze. Ale by mógł to uczynić ktoś musi się na ten dozór zgodzić.
Jeśli urządzenia nie posiadają fv imiennych lub fv vat, to komornik weźmie oświadczenie do kogo jakie urządzenie należy.
Od wielu lat nie słyszałem by komornik latał po mieszkaniach. Zajmie rachunek i wynagrodzenie na tym poprzestanie, jeśli wynagrodzenie jest minimalne to nic nie ściągnie, ale odsetki „lecą”.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Moja dziewczyna, która mieszka w wynajętym ze mną mieszkaniu dostała wezwanie egzekucyjne od komornika. Praktycznie wszystkie urządzenia w mieszkaniu są moje czy komornik może w ogóle wejść do tego mieszkania ?


Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego (K.p.c.) komornik ma prawo wejść do mieszkania dłużnika w celu przeprowadzenia egzekucji. Co więcej, jeśli w mieszkaniu znajdują się przedmioty, które mogą podlegać egzekucji, mogą one zostać spisane i ewentualnie zabezpieczone, chociaż nie zawsze są one natychmiast zabierane. Obejmuje to również sytuację, gdzie inne osoby mieszkają razem z dłużnikiem.

Jeśli chodzi o kwestię własności przedmiotów w mieszkaniu, tutaj ważne jest, aby móc udokumentować, że określone przedmioty naprawdę należą do Ciebie, a nie do dziewczyny. Faktury, umowy kupna-sprzedaży czy inne dokumenty mogą być tutaj pomocne.

Proszę do sprawy podejść na spokojnie. Owszem komornik ma prawo przyjść i spisać wszystkie urządzenie należące do Pana partnerki, ale już ich nie zabiera, a pozostawia na miejscu w tzw. Dozorze.


Zgoda, komornik może spisać przedmioty i zostawić je w dozorze, zgodnie z art. 845 K.p.c., co oznacza, że przedmioty te nie mogą być używane ani zbywane do momentu zakończenia postępowania egzekucyjnego.

Zastrzeżenie, że
jeśli urządzenia nie posiadają fv imiennych lub fv vat, to komornik weźmie oświadczenie do kogo jakie urządzenie należy.
, nie jest jednak w pełni precyzyjne. Faktycznie, komornik może przyjąć oświadczenie dłużnika lub innej osoby, ale nie jest to automatycznie rozstrzygające i może być poddane weryfikacji.

Dodatkowo, zajęcie wynagrodzenia oraz rachunku bankowego również jest powszechną praktyką w ramach działań komorniczych. Według art. 871 K.p.c., komornik może zająć wynagrodzenie, jednakże pewne części tego wynagrodzenia są ustawowo chronione przed egzekucją, jeśli wynagrodzenie nie przekracza minimum socjalnego.

Należy pamiętać, że prawo i procedury komornicze mogą być skomplikowane i precyzyjne działania mogą zależeć od konkretnej sytuacji oraz dostępnych dowodów. Odpowiednie dokumenty oraz wiedza o szczegółach sprawy są kluczowe do świadczenia dokładnej porady prawnej.
 
anonim cytuj
04-10-2023

Sugerowane Tematy

Budowa domu a sprawy spadkowe.
Witam, mój mąż będąc kawalerem kupił dom posadowiony na działce 500m2. Był to stary budynek nadający się do gruntownej modernizacji bądź rozbiórki. Po zawarciu małżeństwa, na działce rozpoczęliśmy wspólnie budować nowy dom a stary został rozebrany. Mamy wspólnotę majątkową. Wszelkie plany budowy i pozwolenia są na męża. Wydatki na budowę domu pochodziły z naszych wspólnych dochodów. Trochę finansowo pomogli moi rodzice a także mój ojciec pomagał ...
mam umowę o pracę,czy mogę sobie jeszcze dorobić?
Witam. Jestem osobą prywatną. Jestem zatrudniony w firmie normalnie na umowę o pracę. Mam dodatkową zdolność/umiejętność, którą mogę wykorzystać by sobie "dorobić". Chciałbym się ogłosić na portalach społecznościowych, ale pytanie. Co muszę spełnić/zrobić żeby było to 100% legalne? Słyszałem o czymś takim jak działalność nierejestrowana. Czy mogę mieć problemy jeśli ktoś zgłosi do skarbówki, że deklaruje się na jakąś usługę nie mając...
Szef stosuje wobec nas mobbing w pracy. Gdzie zgłosić mobbing? Co zrobić?
Witam , pracuje w firmie gastronomicznej od 1,5 roku , Szef stosuje wobec nas mobbing w pracy , między innymi wydarzyła się sytuacja że trafiłam do szpitala z przemęczenia , w zamian po powrocie ze szpitala szef daje mi tylko pracować 2 dni w tygodniu i o tą pracę jeszcze muszę prosić , prześmiewczo mówi że nie bo się ,,przemeczysz hehe " i chce dać mi umowę teraz na pół etatu. Czy muszę przyjąć umowę na pół etatu? Gdzie zgłosić mobbing? ...
Czy należy mi się dzień wolny za święto w sobotę?
Witam, czy pracownik przebywający za zwolnieniu od 4 do 12 stycznia ma prawo do dnia wolnego za 6 stycznia? Znalazłam takie odpowiedzi: "Dodatkowy dzień wolny nie przysługuje jednak osobom, które są w tym dniu na zwolnieniu chorobowym, zasiłku macierzyńskim czy urlopie bezpłatnym." " Jeśli pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim, które obejmuje okresem swojego trwania również święto przypadające w sobotę, to nie traci on praw...

Wyszukiwarka