Wynajęte mieszkanie a egzekucja komornicza.

Moja dziewczyna, która mieszka w wynajętym ze mną mieszkaniu dostała wezwanie egzekucyjne od komornika. Praktycznie wszystkie urządzenia w mieszkaniu są moje czy komornik może w ogóle wejść do tego mieszkania ?
anonim cytuj
03-10-2023
Proszę do sprawy podejść na spokojnie. Owszem komornik ma prawo przyjść i spisać wszystkie urządzenie należące do Pana partnerki, ale już ich nie zabiera, a pozostawia na miejscu w tzw. Dozorze. Ale by mógł to uczynić ktoś musi się na ten dozór zgodzić.
Jeśli urządzenia nie posiadają fv imiennych lub fv vat, to komornik weźmie oświadczenie do kogo jakie urządzenie należy.
Od wielu lat nie słyszałem by komornik latał po mieszkaniach. Zajmie rachunek i wynagrodzenie na tym poprzestanie, jeśli wynagrodzenie jest minimalne to nic nie ściągnie, ale odsetki „lecą”.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Moja dziewczyna, która mieszka w wynajętym ze mną mieszkaniu dostała wezwanie egzekucyjne od komornika. Praktycznie wszystkie urządzenia w mieszkaniu są moje czy komornik może w ogóle wejść do tego mieszkania ?


Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego (K.p.c.) komornik ma prawo wejść do mieszkania dłużnika w celu przeprowadzenia egzekucji. Co więcej, jeśli w mieszkaniu znajdują się przedmioty, które mogą podlegać egzekucji, mogą one zostać spisane i ewentualnie zabezpieczone, chociaż nie zawsze są one natychmiast zabierane. Obejmuje to również sytuację, gdzie inne osoby mieszkają razem z dłużnikiem.

Jeśli chodzi o kwestię własności przedmiotów w mieszkaniu, tutaj ważne jest, aby móc udokumentować, że określone przedmioty naprawdę należą do Ciebie, a nie do dziewczyny. Faktury, umowy kupna-sprzedaży czy inne dokumenty mogą być tutaj pomocne.

Proszę do sprawy podejść na spokojnie. Owszem komornik ma prawo przyjść i spisać wszystkie urządzenie należące do Pana partnerki, ale już ich nie zabiera, a pozostawia na miejscu w tzw. Dozorze.


Zgoda, komornik może spisać przedmioty i zostawić je w dozorze, zgodnie z art. 845 K.p.c., co oznacza, że przedmioty te nie mogą być używane ani zbywane do momentu zakończenia postępowania egzekucyjnego.

Zastrzeżenie, że
jeśli urządzenia nie posiadają fv imiennych lub fv vat, to komornik weźmie oświadczenie do kogo jakie urządzenie należy.
, nie jest jednak w pełni precyzyjne. Faktycznie, komornik może przyjąć oświadczenie dłużnika lub innej osoby, ale nie jest to automatycznie rozstrzygające i może być poddane weryfikacji.

Dodatkowo, zajęcie wynagrodzenia oraz rachunku bankowego również jest powszechną praktyką w ramach działań komorniczych. Według art. 871 K.p.c., komornik może zająć wynagrodzenie, jednakże pewne części tego wynagrodzenia są ustawowo chronione przed egzekucją, jeśli wynagrodzenie nie przekracza minimum socjalnego.

Należy pamiętać, że prawo i procedury komornicze mogą być skomplikowane i precyzyjne działania mogą zależeć od konkretnej sytuacji oraz dostępnych dowodów. Odpowiednie dokumenty oraz wiedza o szczegółach sprawy są kluczowe do świadczenia dokładnej porady prawnej.
 
anonim cytuj
04-10-2023

Sugerowane Tematy

Jak liczyć dni urlopu na żądanie
Hej! Zostałam zatrudniona w październiku 2023 roku. Wykorzystałam już dwa dni urlopu na żądanie. Jak to działa z urlopem na żądanie? Wiem, że są 4 dni w ciągu roku. Rok ten liczy się jako kalendarzowy (czyli miałabym znowu 4 dni od 1 stycznia 2024 r.) czy rok od zatrudnienia? (czyli nabywam prawo do kolejnych 4 dni dopiero w październiku 2024). ...
Czy można zgłosić kolizję po upływie kilku dni?
Czy mogę po 4 dniach zgłosić na Policję kolizję podczas parkowania, gdzie mam oświadczenie tej osoby, iż przyznaje się do spowodowania kolizji? Pan 76lat, próbował zaparkować pomiędzy dwoma autami, gdzie kompletnie nie było miejsca na trzecie. Wjeżdżał tyłem i zawadził nim o moje auto, powodując szkody. Wezwałem policję na miejsce, od razu po kolizji. Ale odwołałem, bo starszy pan zaczął mnie prosić, że biedny, że chory itd... Teraz ten człowi...
Czy policjant mający dziecko poniżej 4 roku życia musi się zgadzać na wyjazd na szkolenie?
Witam. Czy policjant mający dziecko poniżej 4 roku życia musi się zgadzać na wyjazd na szkolenie, które trwa ponad miesiąc i jest ono oddalone o kilka set km od domu? Żona również pracuje na pełen etat....
Przesłuchanie dziecka w sprawie rozwodowej.
Dzień dobry. Jestem w trakcie sprawy rozwodowej. Mamy dwójkę wspólnych dzieci, mąż ma jeszcze syna 9-letniego z poprzedniego małżeństwa. Nie sprawuje nad nim opieki, ale często u nas bywał. Zawsze starałam się mieć z nim dobre relacje, ale jak między mną a mężem zaczęło się psuć to on zaczął go nastawiać przeciwko mnie. Opowiadał mu różne kłamstwa, np. że mieszkanie jest tylko taty, bo ja się do rachunków nie dokładam, a on później mi to mówił i ...

Wyszukiwarka