Wynajęte mieszkanie a egzekucja komornicza.

Moja dziewczyna, która mieszka w wynajętym ze mną mieszkaniu dostała wezwanie egzekucyjne od komornika. Praktycznie wszystkie urządzenia w mieszkaniu są moje czy komornik może w ogóle wejść do tego mieszkania ?
anonim cytuj
03-10-2023
Proszę do sprawy podejść na spokojnie. Owszem komornik ma prawo przyjść i spisać wszystkie urządzenie należące do Pana partnerki, ale już ich nie zabiera, a pozostawia na miejscu w tzw. Dozorze. Ale by mógł to uczynić ktoś musi się na ten dozór zgodzić.
Jeśli urządzenia nie posiadają fv imiennych lub fv vat, to komornik weźmie oświadczenie do kogo jakie urządzenie należy.
Od wielu lat nie słyszałem by komornik latał po mieszkaniach. Zajmie rachunek i wynagrodzenie na tym poprzestanie, jeśli wynagrodzenie jest minimalne to nic nie ściągnie, ale odsetki „lecą”.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Moja dziewczyna, która mieszka w wynajętym ze mną mieszkaniu dostała wezwanie egzekucyjne od komornika. Praktycznie wszystkie urządzenia w mieszkaniu są moje czy komornik może w ogóle wejść do tego mieszkania ?


Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego (K.p.c.) komornik ma prawo wejść do mieszkania dłużnika w celu przeprowadzenia egzekucji. Co więcej, jeśli w mieszkaniu znajdują się przedmioty, które mogą podlegać egzekucji, mogą one zostać spisane i ewentualnie zabezpieczone, chociaż nie zawsze są one natychmiast zabierane. Obejmuje to również sytuację, gdzie inne osoby mieszkają razem z dłużnikiem.

Jeśli chodzi o kwestię własności przedmiotów w mieszkaniu, tutaj ważne jest, aby móc udokumentować, że określone przedmioty naprawdę należą do Ciebie, a nie do dziewczyny. Faktury, umowy kupna-sprzedaży czy inne dokumenty mogą być tutaj pomocne.

Proszę do sprawy podejść na spokojnie. Owszem komornik ma prawo przyjść i spisać wszystkie urządzenie należące do Pana partnerki, ale już ich nie zabiera, a pozostawia na miejscu w tzw. Dozorze.


Zgoda, komornik może spisać przedmioty i zostawić je w dozorze, zgodnie z art. 845 K.p.c., co oznacza, że przedmioty te nie mogą być używane ani zbywane do momentu zakończenia postępowania egzekucyjnego.

Zastrzeżenie, że
jeśli urządzenia nie posiadają fv imiennych lub fv vat, to komornik weźmie oświadczenie do kogo jakie urządzenie należy.
, nie jest jednak w pełni precyzyjne. Faktycznie, komornik może przyjąć oświadczenie dłużnika lub innej osoby, ale nie jest to automatycznie rozstrzygające i może być poddane weryfikacji.

Dodatkowo, zajęcie wynagrodzenia oraz rachunku bankowego również jest powszechną praktyką w ramach działań komorniczych. Według art. 871 K.p.c., komornik może zająć wynagrodzenie, jednakże pewne części tego wynagrodzenia są ustawowo chronione przed egzekucją, jeśli wynagrodzenie nie przekracza minimum socjalnego.

Należy pamiętać, że prawo i procedury komornicze mogą być skomplikowane i precyzyjne działania mogą zależeć od konkretnej sytuacji oraz dostępnych dowodów. Odpowiednie dokumenty oraz wiedza o szczegółach sprawy są kluczowe do świadczenia dokładnej porady prawnej.
 
anonim cytuj
04-10-2023

Sugerowane Tematy

Nieudzielenie pomocy w placówce medycznej.
Sprawa wygląda następująco: Pewnego dnia rano mój ojciec pojechał do znajomego na rozmowę o pracę. Umówiony był na 7 rano. Około godziny 8:30 będąc jeszcze u kolegi źle się poczuł i wykazywał wyraźne objawy zawału serca w związku z czym kolega zawiózł ojca do pobliskiej placówki medycznej tj. przychodni. W przychodni pani w rejestracji otrzymała informacje o podejrzeniu zaistnienia zawału lecz kazała ustawić się w kolejkę i zarejestrować do lekar...
Wypowiedzenie umowy.
Cześć, na mojej umowie zlecenie mam wpisany okres wypowiedzenia 7 dni, jako, iż jest to umowa zlecenie, to czy mogę ją zerwać ze skutkiem natychmiastowym? Czy jednak ten okres mnie obowiązuje?...
Auto bez OC, złomowanie.
Jak uporządkować sprawę auta bez OC. Auto jest niesprawne , stoi od kilku lat . Chcę to wyprostować a auto wyrejestrować i zezłomować . Znajduję w Internecie sprzeczne informacje ile lat wstecz takie ubezpieczenie można/trzeba opłacić .Gdzie i jak to zgłosić , aby koszt był jak najmniejszy , czy istnieje jakaś forma " czynnego żalu " tak aby zapłacić tylko zaległe opłaty bez ewentualnej kary/mandatu ?...
Kupiłem samochód z wadą ukrytą, co teraz moge zrobić?
Parę dni kupiłem samochód, gdzie przed kupnem byłem z nim na stacji diagnostycznej. Wady, które udało się diagnoście wykryć były dla mnie w porządku, obaj wiedzieliśmy, że owe istnieją (no tam z wyjątkiem paru pomniejszych rzeczy), podpisaliśmy umowę wszystko spoko. Nagle po 1 dniu jazdy zaświecił się check engine, a z rury wydechowej (czego też diagnosta na stacji diagnostycznej nie zauważył) przy ciepłym silniku wydobywa się biały dym. Po sk...

Wyszukiwarka