Reklamacja mebli pod wymiar.

Dzień dobry. Jestem pracownikiem firmy gdzie występuje żywienie zbiorowe. Zamówiliśmy meble pod wymiar że stali nierdzewnej. Pan robiący pomiary uwzględniał nasze sugestie. Meble zostały wykonane jednak już przy montażu zauważyłam że komory zlewozmywaka są za małe. Że względu na fakt że stare meble zostały już usunięte dokończone montaż. Jednak tak jak przypuszczałam komory zlewozmywaka nie spełniają swojej funkcji ponieważ są za małe, nie mieszczą się w niej garnki. Pan który przyjmował zamówienie mówi że nie możemy reklamować tej szafki że zalewem. Co teraz robić. Nie mam funduszy na nową A ta jest praktycznie bezużyteczna. Nadmieniam że meble mają 3 miesiące.
anonim cytuj
20-09-2023
A jaki masz dowód, że jest za mała? Masz jakiś rysunek albo opis?
niestety nie mam kopii wymiarów robionych przy zamówieniu. Fakt, że komory są za małe widział Pan przyjmujący zamówienie, ten sam który ponownie widział to wczoraj, i który to właśnie twierdzi, że reklamacja jest niemożliwa

A na potwierdzeniu zamówienia nie ma żądnego opisu, geometrii, wzmianki o wymiarze komór na garnek o średnicy ?
Niestety podane są tylko wymiary szafki, które zgadzają się. W ofercie nie ma wzmianki o wielkości komór.

A cokolwiek co by wskazywało na jej wielkość? Na przykład zdjęcie zestawu, gdzie komora jest zauważalnie większa?
pobierając wymiary komory pan sugerował się starym zlewek, w którym komory są o 10 cm większe od obecnych

Okej, ale bez jakiegokolwiek potwierdzenia tego faktu niestety nie można skutecznie domagać się usunięcia wady w tej postaci, bo póki co wady nie ma.
 
anonim cytuj
20-09-2023
W świetle polskiego prawa konsumencki jest chroniony przed dostarczeniem mu towaru z wadą. Jednak w przypadku umów zawieranych z przedsiębiorcami, ochrona ta jest inna i w dużej mierze oparta na postanowieniach umowy.

Po analizie przedstawionych informacji można wskazać na kilka kwestii:

Istotność ustaleń przy składaniu zamówienia: Jeśli podczas składania zamówienia dokonywano pomiarów na podstawie starego zlewu, i jeśli Pan przyjmujący zamówienie widział te pomiary, to świadczy to o pewnej niewłaściwej realizacji usługi. Choć nie posiadacie Państwo pisemnej kopii tych pomiarów, świadectwo verbalne jest również ważne, zwłaszcza jeśli można potwierdzić zeznania świadków.

Opis na potwierdzeniu zamówienia: Jeżeli na potwierdzeniu zamówienia nie ma wzmianki o dokładnych wymiarach komory zlewozmywaka, ale jedynie o wymiarach szafki, może to utrudnić udowodnienie swojego stanowiska w sprawie. Niemniej jednak, jeżeli istnieją inne dowody na to, że meble miały być wykonane z uwzględnieniem starego zlewozmywaka (np. świadkowie, e-maile, wiadomości tekstowe itp.), mogą one być użyteczne.

Brak precyzyjnych informacji w ofercie: Fakt, że w ofercie nie ma informacji o konkretnych wymiarach komór, może stanowić problem. Jednakże, jeśli można udowodnić, że przedsiębiorca miał wiedzę o konkretnych wymaganiach dotyczących komory i nie spełnił ich, może to świadczyć o niedopełnieniu zobowiązania.

Z uwagi na brak pisemnych dowodów dotyczących oczekiwanej wielkości komory zlewozmywaka, najważniejszym aspektem jest ustalenie, czy przedsiębiorca był świadomy wymagań dotyczących wielkości komory i czy miał obowiązek uwzględnić je przy realizacji zamówienia. Jeżeli tak, to niezależnie od braku dokładnych informacji na potwierdzeniu zamówienia, można argumentować, że przedsiębiorca nie dopełnił należytej staranności i nie dostarczył produktu zgodnie z oczekiwaniami klienta.
 
anonim cytuj
20-09-2023

Sugerowane Tematy

Testament ustny zmarłego.
Witam, sprawa którą chcę poruszyć tak pod koniec 2021 roku zmarł mój dziadek, ostatnią jego wolą ustną było to by w razie jego śmierci przelać środki które miał na koncie na konto wnuka, zgodnie z art. 952kc istnieje taka szansa lecz musi być jednocześnie 3 świadków, co z powodu ówczesnej pandemii nie miało racji bytu i każdy niestety oddzielnie dostał takie informacje. Bank po 1 miesiącu od śmierci mojego dziadka wysłał mi pismo (nie wiem swoją ...
Zapis na umowie zlecenie dotyczący okresu wypowiedzenia
Cześć, mam zapis na umowie zlecenie (na okres 6 miesięcy) dotyczący okresu wypowiedzenia - miesięcznego. Orientuje się, że cechą takiej umowy jest natychmiastowe wygaśnięcie w momencie wypowiedzenia. Czy ten zapis to zmienia i przy takiej umowie można dopisać sobie dowolny okres wypowiedzenia?...
L4 a koniec umowy.
23 października zachorowałem i poszedłem na L4 do 6 listopada. 31 października skończyła się moja umowa o pracę. Nowej nie chciałem podpisać, bo docelowo jak wyzdrowieję, wyjeżdżam za granicę, tam już mam inną pracę załatwioną. 6 listopada byłem nadal chory i dostałem l4 do 27 listopada. 1) Czy coś muszę zgłaszać do ZUS w takiej sytuacji żeby dostać chorobowe za okres choroby już po ustaniu umowy? Co dokładnie powinienem zrobić. 2) A co jeśli...
Świadczenia z funduszu alimentacyjnego.
Mam pewien problem, którego nie potrafię przeskoczyć, otóż mam dwoje dzieci, ojciec starszego dziecka jest pozbawiony praw całkowicie, nie ma kontaktu z dzieckiem. Mamy zasądzone alimenty których nigdy nie płacił, fundusz alimentacyjny wypłacał część. Z ojcem młodszego dziecka też nie jesteśmy razem, w tym wypadku dogadaliśmy się sami, bez sądu co do opieki nad córką i wysokością alimentów, które nie są udokumentowane. I teraz do sedna odkąd młod...

Wyszukiwarka