Reklamacja mebli pod wymiar.

Dzień dobry. Jestem pracownikiem firmy gdzie występuje żywienie zbiorowe. Zamówiliśmy meble pod wymiar że stali nierdzewnej. Pan robiący pomiary uwzględniał nasze sugestie. Meble zostały wykonane jednak już przy montażu zauważyłam że komory zlewozmywaka są za małe. Że względu na fakt że stare meble zostały już usunięte dokończone montaż. Jednak tak jak przypuszczałam komory zlewozmywaka nie spełniają swojej funkcji ponieważ są za małe, nie mieszczą się w niej garnki. Pan który przyjmował zamówienie mówi że nie możemy reklamować tej szafki że zalewem. Co teraz robić. Nie mam funduszy na nową A ta jest praktycznie bezużyteczna. Nadmieniam że meble mają 3 miesiące.
anonim cytuj
20-09-2023
A jaki masz dowód, że jest za mała? Masz jakiś rysunek albo opis?
niestety nie mam kopii wymiarów robionych przy zamówieniu. Fakt, że komory są za małe widział Pan przyjmujący zamówienie, ten sam który ponownie widział to wczoraj, i który to właśnie twierdzi, że reklamacja jest niemożliwa

A na potwierdzeniu zamówienia nie ma żądnego opisu, geometrii, wzmianki o wymiarze komór na garnek o średnicy ?
Niestety podane są tylko wymiary szafki, które zgadzają się. W ofercie nie ma wzmianki o wielkości komór.

A cokolwiek co by wskazywało na jej wielkość? Na przykład zdjęcie zestawu, gdzie komora jest zauważalnie większa?
pobierając wymiary komory pan sugerował się starym zlewek, w którym komory są o 10 cm większe od obecnych

Okej, ale bez jakiegokolwiek potwierdzenia tego faktu niestety nie można skutecznie domagać się usunięcia wady w tej postaci, bo póki co wady nie ma.
 
anonim cytuj
20-09-2023
W świetle polskiego prawa konsumencki jest chroniony przed dostarczeniem mu towaru z wadą. Jednak w przypadku umów zawieranych z przedsiębiorcami, ochrona ta jest inna i w dużej mierze oparta na postanowieniach umowy.

Po analizie przedstawionych informacji można wskazać na kilka kwestii:

Istotność ustaleń przy składaniu zamówienia: Jeśli podczas składania zamówienia dokonywano pomiarów na podstawie starego zlewu, i jeśli Pan przyjmujący zamówienie widział te pomiary, to świadczy to o pewnej niewłaściwej realizacji usługi. Choć nie posiadacie Państwo pisemnej kopii tych pomiarów, świadectwo verbalne jest również ważne, zwłaszcza jeśli można potwierdzić zeznania świadków.

Opis na potwierdzeniu zamówienia: Jeżeli na potwierdzeniu zamówienia nie ma wzmianki o dokładnych wymiarach komory zlewozmywaka, ale jedynie o wymiarach szafki, może to utrudnić udowodnienie swojego stanowiska w sprawie. Niemniej jednak, jeżeli istnieją inne dowody na to, że meble miały być wykonane z uwzględnieniem starego zlewozmywaka (np. świadkowie, e-maile, wiadomości tekstowe itp.), mogą one być użyteczne.

Brak precyzyjnych informacji w ofercie: Fakt, że w ofercie nie ma informacji o konkretnych wymiarach komór, może stanowić problem. Jednakże, jeśli można udowodnić, że przedsiębiorca miał wiedzę o konkretnych wymaganiach dotyczących komory i nie spełnił ich, może to świadczyć o niedopełnieniu zobowiązania.

Z uwagi na brak pisemnych dowodów dotyczących oczekiwanej wielkości komory zlewozmywaka, najważniejszym aspektem jest ustalenie, czy przedsiębiorca był świadomy wymagań dotyczących wielkości komory i czy miał obowiązek uwzględnić je przy realizacji zamówienia. Jeżeli tak, to niezależnie od braku dokładnych informacji na potwierdzeniu zamówienia, można argumentować, że przedsiębiorca nie dopełnił należytej staranności i nie dostarczył produktu zgodnie z oczekiwaniami klienta.
 
anonim cytuj
20-09-2023

Sugerowane Tematy

Pracodawca nie wypłaca na czas wynagrodzenia.
Pracodawca nie wypłaca na czas wynagrodzenia. Zwłoka jest prawie miesięczna, nie zapowiada się, aby kolejne wypłaty były na czas. Sytuacja nie jest jednorazowa. Posiadam umowę zlecenie (z uwagi na koszty, ponieważ mam poniżej 26 lat), z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. 1.Czy w obecnej sytuacji mam prawo do zerwania umowy z dnia na dzień? 2. Czy mogę żądać odsetek (art. 481 k.c..)? W którym momencie należałoby złożyć wniosek o takie odse...
Czy mam prawo wypowiadać się w kwestiach dotyczących wspólnoty.
Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące osoby zamieszkującej w lokalu wspólnoty mieszkaniowej. Czy jako taki mam prawo wypowiadać się w kwestiach dotyczących wspólnoty. Proszę nie mylić kwestii decydowania lokatora z kwestią wypowiadania się lokatora-partnera życiowego właścicielki stale zamieszkującego lokalu własnościowym wchodzącym w skład wspólnoty mieszkaniowej. Moje pytanie wynika z faktu że wpólnota mieszkaniowa odmawia mi prawa wypowiada...
L4 po ustaniu zatrudnienia
Witam. Rozwiązałam umowę o pracę z pracodawcą. 5 dni po ustaniu zatrudnienia złapałam przeziębienie i miałam L4 przez 10 dni. Po tym czasie poszłam do psychiatry, który wystawił mi zwolnienie na trzy tygodnie tj 21 dni Zwolnienia czasowo się zazębily.Czy w tej sytuacji przyznany zostanie mi zasiłek? dokument związane z zasiłkiem, ale zastanawiam się (bo nie znalazłam żadnego zapisu w ustawach), czy zwolnienie musi dotyczyć tej samej jedn...
Brat wziął na mnie chwilówkę.
Cześć, postanowiłem zasięgnąć porady. Sprawa wygląda tak, że brat bez mojej zgody i wziął na moje dane pożyczkę w Wonga. Pomijając awanturę jaką mu zrobiłem i jego zapewnienia, że będzie spłacał to co mi jeszcze zostało? Czy istnieje możliwość przepisania tej pożyczki na niego? Co zrobić? Mnie nie stać na płacenie rat po 500 złotych, tym bardziej spłaty całej pożyczki. Nie chcę, żeby poszedł siedzieć....

Wyszukiwarka