Czy nadal będę miała wypłacany zasiłek chorobowy?

Witam, jestem na zwolnieniu 4 MSC a jeszcze przede mną kolejne 4 z racji operacji na serce. Łącznie będę powyżej 182 dni na zwolnieniu. Co w tym przypadku mam zrobić? Czy nadal będę miała wypłacany zasiłek chorobowy? Jak to wygląda z prawnego pkt widzenia? Dziękuję za wszelkie informacje.
anonim cytuj
08-09-2023
Do ZUS druki .
W tym do lekarza ,który wypisuje zaświadczenie lekarskie .
Ksero karty choroby .
Składasz do ZUS .
Komisja .
14 dniu uprawomocnienie decyzji.
 
anonim cytuj
08-09-2023
I trzeba to zrobić to na 6 tygodni przed upływem 182 dni żeby nie zostać bez pieniędzy.
 
anonim cytuj
08-09-2023
Wypłata zasiłku chorobowego ustanie. Trzeba wystąpić do ZUS o świadczenie rehabilitacyjne, maksymalnie można je pobierać przez 12 miesięcy.
 
anonim cytuj
08-09-2023
Witam, jestem na zwolnieniu 4 MSC a jeszcze przede mną kolejne 4 z racji operacji na serce. Łącznie będę powyżej 182 dni na zwolnieniu. Co w tym przypadku mam zrobić? Czy nadal będę miała wypłacany zasiłek chorobowy? Jak to wygląda z prawnego pkt widzenia?


Z prawnego punktu widzenia sytuacja prezentuje się następująco:

Zasiłek chorobowy przysługuje ubezpieczonemu przez pierwsze 182 dni niezdolności do pracy w danym roku kalendarzowym (lub w ciągu kolejnych 12 miesięcy, jeżeli niezdolność do pracy nie została przerwana przez co najmniej 30 dni). Jeżeli Twoja niezdolność do pracy będzie trwała dłużej niż 182 dni, zasiłek chorobowy przestanie być wypłacany.

W takiej sytuacji musisz wystąpić do ZUS z wnioskiem o świadczenie rehabilitacyjne. Świadczenie to jest przewidziane dla osób, które po wyczerpaniu prawa do zasiłku chorobowego nadal są niezdolne do pracy. Można je pobierać przez okres do 12 miesięcy.

Do ZUS druki . W tym do lekarza ,który wypisuje zaświadczenie lekarskie . Ksero karty choroby . Składasz do ZUS . Komisja . 14 dniu uprawomocnienie decyzji.


Tak, aby uzyskać świadczenie rehabilitacyjne, musisz złożyć odpowiednie dokumenty w ZUS, w tym zaświadczenie lekarskie potwierdzające dalszą niezdolność do pracy.

I trzeba to zrobić to na 6 tygodni przed upływem 182 dni żeby nie zostać bez pieniędzy.


Dokładnie, zalecam złożenie wniosku o świadczenie rehabilitacyjne odpowiednio wcześnie, aby uniknąć przerwy w wypłatach. Świadczenie to będzie wypłacane po upływie 182 dni niezdolności do pracy, ale odpowiednio wcześnie złożony wniosek pozwoli na sprawną analizę Twojej sytuacji przez ZUS i minimalizuje ryzyko przerwy w wypłatach.
 
anonim cytuj
09-09-2023

Sugerowane Tematy

Najniższa krajowa 2024 r.
Czy pracodawca łamie prawo płacąc pracownikom 20zł/h netto? Czytając w Internecie znalazłam informacje, że obecnie to 21,70 netto. Ciężko mi w to uwierzyć, bo kary finansowe są bardzo wysokie za takie występki....
Jaki jest maksymalny czas l4 po zakończeniu umowy?
Dzień dobry. Moja umowa o pracę na czas określony zakończyła się 11 lipca, a od 12 lipca mam l4 na dwa miesiące. Czy ja muszę to gdzieś do zusu zgłosić? Którego dnia ZUS wypłaci te 80%, czy w ten sam dzień miesiąca tak jak miałam w zakończonej pracy? Jaki jest maksymalny czas l4 po zakończeniu umowy?...
Zniszczenie mienia.
Witam, mam problem z facetem, który zniszczył mi ogrodzenie ciągnikiem rolniczym. Niby chce mi zwrócić pieniądze, ale stawia mi warunek żeby mu oddać uszkodzone przęsła ( to jest moje mienie więc nie bardzo mi się to uśmiecha mimo, że to jest uszkodzone), a pieniądze to zadośćuczynienie za wyrządzone straty. Czy on w tym przypadku może żądać zwrotu starych przęseł?...
Sąsiad nie sprząta części wspólnych.
Jesteśmy małą wspólnotą - 4 mieszkania, zarządzaną wspólnie. Jeden z sąsiadów od wielu lat uchyla się od prac porządkowych. Np. sprzątanie klatki schodowej. podwórka, chodnika przylegającego do naszej działki, itp.. Jak wyegzekwować by zaczął brać w tych i innych pracach udział? Co stanowią najnowsze przepisy dotyczące głosowania w sprawach wykraczających poza zarząd zwykły, we wspólnocie takiej jak nasza? Czy obowiązuje jednomyślność w głosowan...

Wyszukiwarka