Łamanie regulaminu wspólnoty.

Blokiem, w którym mieszkam zarządza wspólnota mieszkaniowa. Mamy regulamin. Niestety mieszkańcy łamią wszystkie punkty a wspólnota twierdzi, że nic nie może zrobić i można ich skarżyć ze swojego powództwa. Przytoczę może 2 przykłady, jeden z nich to parkowanie motocykla na moim wjeździe na moje miejsce postojowe, właściciel pojazdu ignoruje nasze prośby/żądania, a druga sprawa, sąsiedzi postawili ogromną szafę na naszym piętrze, gdzie mamy 3 mieszkania. Do tego przesunęli lampę w suficie robiąc dużą dziurę odkrywającą kable.
anonim cytuj
08-09-2023
Szafa stoi na klatce schodowej?
Tak.

Jako członek wspólnoty bo rozumiem, że nim jesteś wystąp do zarządu żeby wezwali sąsiadów do zabrania tej szafy jeśli to nie pomoże zgłoszenie do straży miejskiej/straży pożarnej o zagracaniu drogi pożarowej. za to jest mandat i to nie mały. rozumiem ze rozmowa z sąsiadami już na temat szafy była?
No i właśnie nie było z nimi rozmowy. Bo co im powiem? Przecież to będzie tzw. kosa już do końca tam przebywania.
Oni też mnie nie pytali, a instalacja szafy przez ich ekipę zajęła kilka godzin. Liczyłam, że robią sobie tylko nową szafę do mieszkania i tylko montują ją na korytarzu, ale jak się okazało szafa jednak została na zewnątrz.

Jeden członek wspólnoty nie może swoim działaniem ograniczać prawa pozostałych. Uważam, że w takiej sytuacji należy zawiadomić zarządcę, a ten, po ocenie sytuacji, wezwie do usunięcia szafy z części wspólnej.
W przypadku braku reakcji na wezwanie pozostaje skierować pozew do sądu.
W moim przypadku gdy w ten sposób jedna osoba ze wspólnoty potraktowała część poddasza, to sąd jej nakazał usunięcie rzeczy które przeszkadzały i obciążył tę osobę całymi kosztami postępowania.
 
anonim cytuj
08-09-2023

Sugerowane Tematy

Czy jest okres wypowiedzenia na okresie próbnym?
Mam umowę próbną z pracodawcą zawartą na czas określony 6 miesięcy. W umowie jest zapisane, że okres wypowiedzenia jest zgodny z kodeksem pracy. Normalnie jest tak, że pracując do 6 miesięcy okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie, od 6 miesięcy wzwyż miesiąc. Powiedzcie mi, czy przy takiej umowie jak wyżej okres wypowiedzenia liczy się jako 2 tygodnie, czy jako miesiąc?...
Witam, czy mogę zgodnie z prawem mogę zabrać swoj samochód od mechanika?
Witam, czy mogę zgodnie z prawem mogę zabrać swój samochód od mechanika? Sytuacja wygląda tak że oddałem samochód do warsztatu, na serwis skrzyni biegów (rutynowa wymiana sprzęgła/olej/filtry) Podczas jazdy próbnej/ testowej pojawiły się problemy. Nie odebrałem wtedy auta i od 3 tygodni samochód stoi w krzakach a ja jestem zbywany. Kontakt został praktycznie znikomy Chce zabrać auto do innego serwisu. Jednak jak wygląda to z perspektywy prawne...
Zwrot kaucji najemcy.
Znalazłem się w następującej sytuacji - po wynajęciu pokoju okazało się, że niestety będę zmuszony z niego zrezygnować z powodu losowej sytuacji rodzinnej. Umowa została zawarta na czas określony i z tego co rozumiem nie mogę jej wypowiedzieć w przypadkach innych niż wprost wskazane w umowie (w zasadzie wskazane są tylko przypadki dla wynajmującego więc rozumiem, że prawnie nie jestem w stanie w ogóle tej umowy wypowiedzieć). Rozmawiałem już z wy...
Utrudnianie kontaktów z dzieckiem.
Witam jestem po rozwodzie moja ex utrudnienia mi kontakty z dziećmi. Wszystkie decyzje podejmuje sama nie licząc się z moim zdaniem odnośnie szkoły leczenia oto nawet imię naszej młodszej córki zmieniła w ostatniej chwili żeby mi dopiec co mogę z tym zrobić . Nie mam ograniczonych praw place regularnie alimenty uczestniczę w wychowaniu dzieci a jednocześnie jestem odsunięty od wszystkich decyzji i informacji odnośnie dzieci jak to zmienić....

Wyszukiwarka