Zajęcie i licytacja nieruchomości.

Temat jest taki ,odezwała się firma windykacyjna i z tego co wiem wystąpiła do sądu o nakaz zapłaty ,i teraz pytanie mam zaległość około 10 tys. z czego 8 to należność główna ,czy jest możliwe że komornik zajmie moje mieszkanie, w której moja własność to 25% ,mieszkanie warte około 320 tys. zł ,zaznaczam że od momentu wezwania przez firmę windykacyjną spłacam regularnie po 400 zł co miesiąc! Ile czasu ktoś się orientuje ile trwa taka procedura od wystąpienia do sądu po nakaz zapłaty do pierwszego pisma od komornika ?? I czy komornik odstąpi od działań na nieruchomości gdy ureguluje cała kwotę?
anonim cytuj
08-09-2023
Zająć może i za złotówkę, oszacować również. Dopiero licytacja (co do zasady) nie będzie wyznaczona, jeśli zadłużenie będzie niższe niż 5% wartości wskazanej w protokole opisu i oszacowania.
,,zająć,,? Czyli w praktyce tylko dostanę powiastkę o możliwej egzekucji z mojej części nieruchomości ??czy to też wpis w księgę ??i czy on się automatycznie kasuje w przypadku spłaty całości ?

Jak trafi do sądu to dojdą koszty procesu, koszty zastępstwa w procesie i jak złożą do komornika to jeszcze koszty zastępstwa w egzekucji oraz wydatki + opłaty egzekucyjne.
No ale skarb państwa zyska, pełnomocnik i komornik też a może nawet biegły.
Wierzyciel nie ma co zwlekać i czekać 2 lata, bo dłużnik może spłaci.
Będzie prowadzona egzekucja z udziału to spłaci na pewno.
 
anonim cytuj
08-09-2023
Czy jest możliwe że komornik zajmie moje mieszkanie, w której moja własność to 25%

Zajmie Twój udział - możliwe. Do licytacji może dojść, jeśli wysokość zadłużenia to co najmniej 5% wartości Twojego udziału.
od momentu wezwania przez firmę windykacyjną spłacam regularnie po 400 zł co miesiąc !

To jest bez znaczenia. Ważne jest, ile i kiedy było wymagalne.
 
anonim cytuj
08-09-2023
A czy te kwoty które wpłacam po 400 ,500 mam wpłacać na konto firmy windykacyjnej ?? I czy potem mogę pokwitowania przekazywać komornikowi jako dowód że ta kwota jest faktycznie mniejsza ?bo ta firma jest dziwna dopiero po moich prośbach przekazali mi jaka jest kwota z odsetkami tak to pisali tylko o kwocie głównej, po prostu lepiej pieniądze wysyłać do windykacji czy prosto do wierzyciela ??
Jak dostałeś info o cesji roszczenia, to płacisz nabywcy. Możesz wpłacać dowolne kwoty. Nikt tego nie zabroni. Wierzyciel jednak ma prawo dochodzić zapłaty pozostałej kwoty na drodze cywilnej, pozwem o zapłatę.
 
anonim cytuj
08-09-2023

Sugerowane Tematy

Umowa o najem mieszkania.
Dzień dobry! Miałem podpisać umowę o najem mieszkania. Wpłaciłem kaucje o wysokości 2000pln a po zapoznaniu się z dodatkowymi szczegółami podjął decyzje o rezygnacji z tego mieszkania. Nie akceptowałem i nie podpisywałem żadnych umów tylko wysłałem przelew z tytułem kaucja. W tej chwili właściciel mieszkania nie odbiera telefonu i nie odpisuje. Jak mam postępować?...
Palenie gałęzi na swojej posesji, czy jest to legalne?
Pytanie, czy jest ktos w stanie podac podstawe prawna, ze nie wolno sobie spalac galezi, drewna itd na swój posesji? Sąsiedzi na za duzo i zbyt czesto sobie pozwalaja na frywolne palenie resztek po porzadkach w ogródkach i przestaje mi sie to podobac ? smrod i dym nie do zniesienia ? prosze tylko o podstawe prawna....
Czy muszę płacić/utrzymywać ojca?
Witam. Czy muszę płacić/utrzymywać ojca? Moi rodzice rozwiedli się ok. 15 lat temu przez rok ojciec opłacał alimenty na mnie i na rodzeństwo. Potem zaprzestał alimenty były pobierane z funduszu przez mamę. W między czasie pracował trochę tu trochę tam, też za granicą i nie powiem gdy wracał robił prezenty. Mama alimentów od niego nie odbierała były wysłane pocztą na adres, ale mama ich nie odbierała bo czasem je wysłał potem parę miesięcy nic. W...
Sprzedaż produktu zakupionego na raty.
Proszę o poradę czy mogę sprzedać produkt, który zakupiłam na raty a zostały mi jeszcze 3 do spłacenia (aparat fotograficzny o wartości 1700 zł). Nie jest mi on już potrzebny a dzięki sprzedaży będę mogła spłacić "od ręki" wszystkie raty. Czy taki towar jest moją własnością i czy mogę nim rozporządzać? Czy dopiero od momentu spłacenia ostatniej raty?...

Wyszukiwarka