Zwolnienie po ustaniu pracy

Dzień dobry.
Byłam zatrudniona od 9 sierpnia do 18 sierpnia na umowę zlecenie i była mi odprowadzana na mój wniosek składka chorobowa. Od 21 sierpnia do 7 września byłam na umowie zastępstwo i że względu na mój stan psychiczny lekarz wystawił od dzisiaj l4 czyli od 8 września to czy ono będzie płatne?
Czyli miałam odprowadzane 30 dni składkę chorobową? Czy okresy odprowadzania składki chorobowej w tej sytuacji się sumują z umowy zlecenie i umowy zastępstwo?
anonim cytuj
08-09-2023
| Rodzaj umowy pierwszej | Umowa zlecenie od 9 sierpnia do 18 sierpnia |
+---------------------------------------------------+---------------------------------------------------+
| Rodzaj umowy drugiej | Umowa o pracę zastępstwo od 21 sierpnia do 7 września |
+---------------------------------------------------+---------------------------------------------------+
| Czy opłacano składkę chorobową? | Tak, dobrowolnie na umowę zlecenie |
+---------------------------------------------------+---------------------------------------------------+
| Czas opłacania składki chorobowej | 30 dni (łącznie z obiema umowami) |
+---------------------------------------------------+---------------------------------------------------+
| Warunek nabywania prawa do zasiłku chorobowego | Opłacenie składki chorobowej przez co najmniej 30 dni w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed dniem zachorowania |
+---------------------------------------------------+---------------------------------------------------+
| Czy spełniony jest warunek do zasiłku chorobowego?| Tak |
 
anonim cytuj
08-09-2023
Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych wskazuje, że osoby pracujące na umowę zlecenie mają możliwość dobrowolnego przystąpienia do ubezpieczenia chorobowego, co w Twoim przypadku miało miejsce od 9 sierpnia do 18 sierpnia.
Składki na ubezpieczenie chorobowe uprawniają do korzystania ze świadczeń chorobowych po upływie określonego czasu opłacania tych składek. W Twoim przypadku opłacałaś składkę przez 30 dni, czyli sumując okresy odprowadzania składki z umowy zlecenie i umowy zastępstwo.
Aby otrzymać zasiłek chorobowy, musisz spełniać określone warunki. Jednym z nich jest opłacanie składek na ubezpieczenie chorobowe przez co najmniej 30 dni w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed dniem zachorowania. Biorąc pod uwagę podane przez Ciebie daty, spełniasz ten warunek.
Warto zwrócić uwagę, że niezależnie od tego, czy byłaś zatrudniona na umowę zlecenie czy umowę o pracę zastępstwo, odprowadzone składki na ubezpieczenie chorobowe są sumowane w kontekście spełnienia warunków nabywania prawa do zasiłku chorobowego.
 
anonim cytuj
08-09-2023
I wtedy jak jest obloczane świadczenie chorobowe? Na podstawie zarobków z umowy zlec+umowy o zastępstwo czy tylko z umowy o zastępstwo?
 
anonim cytuj
08-09-2023
I wtedy jak jest obloczane świadczenie chorobowe? Na podstawie zarobków z umowy zlec+umowy o zastępstwo czy tylko z umowy o zastępstwo?
 
anonim cytuj
08-09-2023

Sugerowane Tematy

Rozprawa online
Czy jako świadek mogę wziąć udział w rozprawie online, ze względu na brak możliwości osobistego uczestnictwa? Jaka jest podstawa Sądu do wydania takiego "zezwolenia", czy jest jakiś "oficjalny" wzór wniosku, z którym powinnam się zwrócić do Sądu?...
Kiedy pracodawca może odmówić urlopu wypoczynkowego?
Wróciłem do pracy po zwolnieniu lekarskim, nie było mnie około 3 miesięcy. W marcu br. zaplanowałem urlop na sierpień (2tyg. tj. 10dni). Czy pracodawca może mi teraz odmówić urlopu, a innemu pracownikowi dać w tym samym czasie? Czy odmowa urlopu musi mieć jakieś sensowne uzasadnienie?...
zasiłek macierzyński
Żona urodziła 22 lipca córkę - 3 sierpnia pracodawca otrzymał wszystkie dokumenty wraz z wnioskiem o urlop macierzyński. Przez 2 miesiące żona nie otrzymała żadnych świadczeń, zaś w dniu dzisiejszym pracodawca poinformował ją, iż wysłał wszystko do ZUS 9 września (?). Moje pytanie brzmi, czy ZUS zapłaci należne świadczenie od 22 lipca, czy jednak pracodawca nie dopilnował terminu? Jest jakiś przepis, regulujący te terminy: pracownik -> pracoda...
Odrzucenie spadku w imieniu małoletniego dziecka.
Witam. Mam pytanie odnośnie zrzeczenia się spadku po moim ojcu. Czy moje dzieci też muszę brać pod uwagę? (8 lat i niespełna rok) Nie wydaje mi się żeby ojciec miał komorników za pożyczki czy kredyty. Na pewno miał komornika za alimenty. Czy dług po dziadku może przejść na dzieci ?...

Wyszukiwarka