Zaplata za źle wykonany remont.

Witam ,
Zleciłam firmie budowlanej wykończenie mieszkania, podpisaliśmy umowę i chłopaki zaczęli prace. Pobrali opłatę za I etap prac i dwie zaliczki, wszystko zapisane w umowie i podpisane. Teraz uważają, ze remont zakończyli a ja teraz widzę, ze wszystko jest do poprawy. Czy jeśli oni uważają, że remont zakończony musze im zapłacić teraz mimo , ze robota spartaczona? Czy mogę najpierw pisemnie żądać usunięcia wad z wyznaczonym terminem i dopiero zapłacić umówioną kwotę z umowy o ile poprawia to zgodnie ze sztuka budowlana? Boje się, że wezmą kasę a ja mogę pisać i pisać o poprawki a już ich nie zobaczę.
anonim cytuj
31-08-2023
Odebrałaś dzieło? złożyłaś/nie złożyłaś zastrzeżeń?
Wezwij, najlepiej pisemnie do poprawy. Wyznacz realny termin.
Co do zapłaty, jak jej termin i uwarunkowania reguluje umowa?
Okej zrobiłam pisemne wezwanie „do usunięcia wad dzieła” Panowie poprawiają to co było zawarte w tym wezwaniu, ale jedna rzecz już nie jest do uratowania bo ja zniszczył i mimo poprawek wygląda tragicznie. Czy mogę zlecić tą poprawę innemu fachowcowi i obciążyć go już kosztami ??

Skoro inny potrafi poprawić, dlaczego pierwotny przyjmujący zlecenie nie może?
Ponieważ, twierdzi że się nie da położyć lepiej listew przypodłogowych i odstawił taka manianę, ze po tych ich poprawce wyglądają jak wielkie g… dlatego właśnie chce zlecić to osobie, która potrafi położyć listwy z estetyka i zadowalającym efektem.
 
anonim cytuj
31-08-2023
W odniesieniu do Twojego problemu związku z niewłaściwie wykonanym remontem, chciałbym przedstawić następujące kroki prawne:

Zgodnie z art. 636 Kodeksu Cywilnego (kc) Wykonawca jest zobowiązany wykonać dzieło zgodnie z treścią umowy i bez wad. Jeżeli dzieło nie jest zgodne z umową lub posiada wady, można żądać naprawienia.
Okej zrobiłam pisemne wezwanie „do usunięcia wad dzieła” Panowie poprawiają to co było zawarte w tym wezwaniu, ale jedna rzecz już nie jest do uratowania bo ja zniszczył i mimo poprawek wygląda tragicznie.


Jeżeli wykonawca nie naprawi wady w określonym terminie lub jeżeli naprawa nie przyniesie oczekiwanego efektu, zgodnie z art. 637 kc masz prawo do obniżenia wynagrodzenia lub odstąpienia od umowy.

Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z usług innego fachowca w celu usunięcia wady, możesz zażądać od pierwotnego wykonawcy zwrotu kosztów naprawy. Przysługuje Ci to na podstawie art. 641 kc, który stanowi, że jeżeli wadliwe dzieło zostało poprawione przez inną osobę niż wykonawca, koszty naprawy ponosi wykonawca.

Ponieważ, twierdzi że się nie da położyć lepiej listew przypodłogowych i odstawił taka manianę, ze po tych ich poprawce wyglądają jak wielkie g… dlatego właśnie chce zlecić to osobie, która potrafi położyć listwy z estetyka i zadowalającym efektem.


Jeżeli wykonawca nie jest w stanie naprawić wady w sposób zadowalający, masz prawo do zlecenia usunięcia wad przez inną osobę i obciążenia wykonawcy kosztami, jak już wspomniano powyżej.
Podsumowując, Twoje działania są zgodne z polskim prawem cywilnym. Jeżeli wykonawca nie naprawi wady w sposób zadowalający, możesz zażądać obniżenia wynagrodzenia, odstąpienia od umowy lub zwrotu kosztów naprawy.
 
anonim cytuj
02-09-2023
Czy ktoś może mi polecić kogoś, kto mógłby ocenić jakość wykończenia mieszkania? Chciałabym kogoś, kto potwierdziłby oficjalnie (na piśmie) moje obawy dotyczące jakości wykonania remontu. Wtedy byłabym pewna swojej decyzji i miałabym większe podstawy do rozmowy z tą firmą. Jak myślicie, warto inwestować w taką ekspertyzę?

Jeżeli wykonawca nie jest w stanie naprawić wady w sposób zadowalający, masz prawo do zlecenia usunięcia wad przez inną osobę i obciążenia wykonawcy kosztami, jak już wspomniano powyżej.


Tak myślałam, dzięki za potwierdzenie. Ale jakby ktoś miał namiary na rzetelnych ekspertów w tej dziedzinie, to byłabym wdzięczna za informacje.
 
anonim cytuj
02-09-2023
Zastanawianie się nad zleceniem ekspertyzy w celu oceny jakości wykonania remontu może być dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy są spory co do standardu wykonania prac. Taka ekspertyza może dostarczyć obiektywnej oceny sytuacji i posłużyć jako podstawa do dalszych rozmów lub ewentualnych działań prawnych. Niestety, nie jestem w stanie polecić konkretnej osoby czy firmy zajmującej się tego typu ekspertyzami, ale warto zwrócić się o rekomendacje do lokalnych izb architektów czy innych stowarzyszeń branżowych.

Jeżeli wykonawca nie jest w stanie naprawić wady w sposób zadowalający, masz prawo do zlecenia usunięcia wad przez inną osobę i obciążenia wykonawcy kosztami, jak już wspomniano powyżej.


Dokładnie tak, a ekspertyza może być dodatkowym argumentem przemawiającym na Twoją korzyść w ewentualnych dalszych rozmowach czy sporach z wykonawcą.
 
anonim cytuj
02-09-2023

Sugerowane Tematy

Odszkodowanie z ubezpieczenia gospodarczego
Dzień dobry. Proszę o pokierowanie co mogę zrobić. Odwiedziła mnie moja Mama w moim gospodarstwie rolnym . Niestety schodząc że stopnia w altanie ( wiatrołap) zahaczyła nogą o pojemnik z popiołem - upadła i złamała rękę w nadgarstku. Czy jest opcja by otrzymała jakieś odszkodowanie z ubezpieczenia gospodarczego? Wiele się nameczyla i nacierpiala przez ten nieszczęśliwy wypadek...
Zajęcie rachunku bankowego przez komornika.
Brat z żoną mają wspólne konto na które wpływa wypłata tylko jego i żona wypłaca tyle ile chce i tylko ona robi na tym koncie operacje. Brat mieszkał w gospodarstwie domowym tylko 1 tydzień w miesiącu. Brat miał zasądzone alimenty na 3 córki. Teraz jak brat wyprowadził się definitywnie z domu żona podała go do komornika że od roku nie płaci jej alimentów i została założona blokada na jego nowe konto przez komornika. Komornik twierdzi że blokady z...
Wypłata małoletniego pracownika.
Dzień dobry. Czy opiekun prawny może rekwirować wypłatę małoletniego pracownika??...
Jak pozbyć się komornika po spłacie zadłużenia alimentów
Spłaciłem zadłużenie alimentacyjne,wszystkie zaległe alimenty plus odsetki trafiły na konto matki dziecka. Od dłuższego czasu place terminowo alimenty plus koszty dla komornika(na jego konto) ,bo matka dziecka nie chce wycofać komornika. Co zrobić żeby płacić bezpośrednio na konto matki dziecka,jedynie zasądzone alimenty,pozbywając się dodatkowych kosztów? Słyszałem coś o depozycie(nie znam fachowej nazwy tegoż zabezpieczenia),zostawiamy u komorn...

Wyszukiwarka