Zwolniono mnie z pracy po powrocie z L4.

Dzień dobry. W dniu dzisiejszym otrzymałem wypowiedzenie umowy o prace. Przez 3 miesiące przebywałem na zwolnieniu lekarskim, ponieważ doznałem poważnego urazu kręgosłupa. Podczas zwolnienia 3 razy byłem wzywany do ZUSu na kontrole i za każdym razem lekarz orzecznik uznawał zwolnienie za zasadne. Każdorazowo do ZUSu zgłaszał mnie pracodawca, nasłał tez na mnie ZUS, który przyjechał mnie sprawdzić do domu. Również nie mieli żadnych uwag. Wróciłem do pracy i po 3 dniach dostałem wypowiedzenie, w którym stwierdzono, że "moja praca jest mało efektywna, z powodu przebywania na zwolnieniu i powoduje dezorganizacje pracy zespołu". Pracowałem 10 lat w tej firmie jako operator maszyn oraz trener obszarowy. Wyszkoliłem mnóstwo pracowników, zdawałem różne egzaminy w tej firmie, które podnosiły moje kwalifikacje i na które mam stosowne dokumenty. Każdego roku dostawałem premie za dobrą pracę. Na swój uraz kręgosłupa mam dokumenty w postaci opinii lekarzy oraz wyniki 2 rezonansów magnetycznych. Z moim przełożonym, który wręczył mi wypowiedzenie nie żyłem w dobrych stosunkach. W pracy miał kochankę, z którą zdradzał żonę, musieliśmy pracować za niego. Wychodził na przerwę nieraz po 3 godziny. Sprzeciwiałem się temu i stałem się mu niewygodny. Przy wręczaniu mi wypowiedzenia przy świadkach zarzucił mi, że go śledzę, co zarówno dla mnie jak i reszty pracowników było kuriozalne. Co mogę z tym zrobić? Mam rodzinę na utrzymaniu, czy mam jakieś szanse jeśli zwrócę się do sądu pracy? Proszę o pomoc
anonim cytuj
31-08-2023
W mojej ocenie szanse są duże.
Biorąc pod uwagę, że to jednorazowe ZLA oraz corocznie przyznawane nagrody, pracodawcy będzie ciężko dowieść zasadności wypowiedzenia.
 
anonim cytuj
31-08-2023
Co mogę z tym zrobić?

Odwołaj się od złożonego wypowiedzenia do sądu pracy. Zgodnie z art. 264 § 1 Kodeksu pracy ( t.j. Dz.U.2023.1465) odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę.
 
anonim cytuj
31-08-2023

Sugerowane Tematy

Odrzucenie spadku przez dzieci
Witam. Odrzuciłam spadek po zmarłej cioci teraz kolej na moje dzieci które są małoletnie. Czy okres oczekiwania na wydanie zgody przez sąd abym mogła odrzucić spadek w imieniu małoletnich dzieci wlicza się to tych 6 miesięcy...
Decyzja o alimentach "wstecz" ?
Mam pytanie dotyczące decyzji wydanej przez sąd odnośnie zabezpieczenia na czas rozprawy. Dostałem taką decyzję pocztą w lutym, natomiast decyzja jest z listopada i traktuje o zapłaceniu od października. Czy sąd ma jakiś czas na przesłanie takiej decyzji? Czy decyzja może obowiązywać "wstecz" kilka miesięcy przed jej doręczeniem do mnie?...
Koniec okresu próbnego a powrót na zasiłek dla bezrobotnych.
Witam, Od lutego byłem zarejestrowany w Urzędzie Pracy. Miałem prawo do zasiłku przez 12 miesięcy. W maju podjąłem zatrudnienie (sam znalazłem pracę). Dostałem umowę na okres próbny 3 miesiące. Z racji tego otrzymuje dodatek aktywizacyjny. Moja umowa wygasa wraz końcem lipca. Moje pytanie brzmi: Czy w przypadku nie otrzymania kolejnej umowy będę mógł wrócić na zasiłek ? Teoretycznie przez podjęciem zatrudnienia mogłem pobierać zasiłek do lutego...
Sprzedawca nie chce wysłać towaru.
Przeglądając sklep internetowy zauważyłem, iż jeden z towarów warty ok 2000 PLN (cenę sprawdziłem teraz, w momencie dokonania zakupu nie znałem tej ceny) jest w promocyjnej cenie 1 PLN. Kupiłem 2 sztuki. Sklep na stronie nie posiada regulaminu sklepu. Sklep stacjonarny jest otwarty pon-pt 11.00-19.00. Zakupu dokonałem dzisiaj (w niedzielę), więc w momencie dokonania zakupu nie byłem w stanie skontaktować się ze sprzedawcą. Sprzedawca wysłał maile...

Wyszukiwarka