Jakie mogę mieć konsekwencje nie odebrania paczki za pobraniem?

Dzień dobry chciałabym zapytać jakie mogę mieć konsekwencje nie odebrania paczki za pobraniem. Jest to kwota 120 zł więc jeżeli coś mi grozi to może lepiej odebrać. Bardzo dużo osób kupiło po poście na FB w tej chwili te osoby które odebrały piszą że przychodzi jakaś tandeta z chin nie będąca faktycznie tym co sugerowała firma. Generalnie nikt nie odważył się odesłać towaru bo nawet nie ma adresu tej firmy. Przesyłki są nadawane z chin. Jak tylko dowiedziałam się że przesyłka idzie napisałam maila że odstępuje od umowy kupna sprzedaży i że nie odbiorę przesyłki po tym jak przeczytałam tak dużo niepokojących komentarzy. Jakie mogę mieć konsekwencje nieodebrania takiej paczki ? Bardzo dziękuję za pomoc.
anonim cytuj
30-08-2023
Grozi za to obarczenie kosztami przesyłki i jej odesłania do nadawcy, ponieważ nieodebrania przesyłki nie jest równoznaczne z jej zwrotem.
Jeżeli przed wysłaniem przesyłki napisałaś tego maila o odstąpieniu od umowy, to w porządku możesz jej nie odbierać.
Napisałam maila jak już się przesyłka pojawiła niestety. Czytam że jest to jedna z firm oszustów i że należy na nią uważać. Wysyłka była darmowa. Więc grozi mi tylko koszt zwrotu przesyłki do nadawcy czy będę musiała ponieść koszty również przedmiotu?

koszty zwrotu jeżeli nimi zostanie Pani obarczona.
W tej sytuacji obawiałabym się, ze firma nie zwróci Pani środków wcale.
To jest paczka pobraniową. Więc ja nic nie zapłaciłam. Boje się że obarcza mnie dużo większymi kosztami za przedmiot, magazynowania no i przesyłek.
 
anonim cytuj
30-08-2023
Nie odbierać po prostu. Bez konsekwencji.
 
anonim cytuj
30-08-2023

Sugerowane Tematy

Czy przekazując córce dom w formie darowizny trzeba zapłacić podatek w Urzędzie Skarbowym ?
Czy przekazując córce dom w formie darowizny trzeba zapłacić podatek w Urzędzie Skarbowym ?...
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy używał już usługi CapitalKo?
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy używał już usługi CapitalKo? Mam zamiar rozpocząć własną działalność gospodarczą. Czy usługa CapitalKo jest rzeczywiście pomocna w finansowym wsparciu przyszłych przedsiębiorców?...
Postępowanie alimentacyjne.
Ojciec dziecka ma zaległość alimentów 28 miesięcy zgłosiłam do prokuratury przestępstwo niealimentacji. W czasie postępowania ojciec zapłacił za dwa bieżące miesiące, na poczet zaległości żadnej wpłaty. W zeznaniach ojciec potwierdza ze zarabia 10 razy tyle co rata alimentów. Prokuratura dziś umorzyła postepowanie. Miał ktoś podobnie? Jakieś rady? Oczywiście będę się odwoływać....
Kara łączna.
Czy w sytuacji zbiegu różnych kar tzn. warunkowego i bezwzględnego oraz ograniczenia wolności sąd orzeka karę mieszaną czy może połączyć karę ograniczenia i zamienić ja na bezwzględne pozbawienie wolności?...

Wyszukiwarka