Zakaz zbliżania oraz zakaz kontaktowania się.

Witam. Bardzo proszę o poradę.
Mój były mąż ma wyrok za znęcanie się psychiczne i fizyczne nade mną oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania.
Mamy dwoje dzieci. Ze względu że były mąż mieszka dość daleko od nas, gdy przyjeżdża wynajmuje hotel i tam zabiera dzieci i spędza z nimi czas. Kontakty ustalone sądownie.
Ja pracuje w hotelarstwie. Mój były mąż wynajął pokój w hotelu w którym ja pracuje i przez pewien okres zamierza w nim mieszkać wraz z naszymi dziećmi. Sytuacja jest dla mnie bardzo nie komfortowa, czy mój mąż ma do tego prawo?
Poniżej cytuje jeden z punktów wyroku, który mówi o tym zakazie zbliżania :
'na podstawie art. 41a §1 i 4 k. k. z zw. art. 43§1 k. k. W zw. z art. 4§1 k. k. orzeka wobec oskarżonego X zakaz kontaktowania się z Y za, wyjątkiem kontaktów dotyczących władzy rodzicielskiej oraz zakaz zbliżania się do Y na odległość mniejsza niż 50m przez okres 5 lat. '
anonim cytuj
11-08-2023
Nie wiem na ile parametry hotelu dają możliwość utrzymywania orzeczonego przez sąd dystansu, ale o ile były mąż nie złamie warunków środka karnego, nie ma przeciwwskazań do tego, żeby w nim przebywał. Jeśli jednak zasady te naruszy - może Pani złożyć w organach ścigania zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 244 kk.
Pani pracuje w hotelu w jakim charakterze?
 
anonim cytuj
11-08-2023
Nie wiem na ile parametry hotelu dają możliwość utrzymywania orzeczonego przez sąd dystansu, ale o ile były mąż nie złamie warunków środka karnego, nie ma przeciwwskazań do tego, żeby w nim przebywał. Jeśli jednak zasady te naruszy - może Pani złożyć w organach ścigania zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 244 kk.
Pani pracuje w hotelu w jakim charakterze?

Recepcjonistka, czyli rozumiem że jak stanie ze mną twarzą w twarz co jest nieuniknione przy meldowaniu gościa to zakaz będzie załamany. Nic tu nie mają do tego kontakty z dziećmi które będą się odbywały w hotelu?
 
anonim cytuj
11-08-2023
Tak. Wtedy złamie zakaz zbliżania się oraz zakaz kontaktowania się (o ile się do Pani odezwie).
 
anonim cytuj
11-08-2023
Kiedy zapadł wyrok?
 
anonim cytuj
11-08-2023
Kiedy zapadł wyrok?

W 2021 roku.
 
anonim cytuj
11-08-2023
na podstawie art. 41a §1 i 4 k. k. z zw. art. 43§1 k. k. W zw. z art. 4§1 k. k. orzeka wobec oskarżonego X zakaz kontaktowania się z Y za, wyjątkiem kontaktów dotyczących władzy rodzicielskiej oraz zakaz zbliżania się do Y na odległość mniejsza niż 50m przez okres 5 lat.


Przytoczony przepis jasno określa zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 50m oraz zakaz kontaktowania się z wyjątkiem spraw związanych z władzą rodzicielską. Jeżeli były mąż podejmie próbę meldowania się w hotelu, gdzie Pani pracuje jako recepcjonistka, i zbliży się na mniejszą odległość niż 50m, naruszy ten zakaz.

Recepcjonistka, czyli rozumiem że jak stanie ze mną twarzą w twarz co jest nieuniknione przy meldowaniu gościa to zakaz będzie załamany.


Tak, jeśli staną Państwo twarzą w twarz w odległości mniejszej niż 50m, zakaz zostanie naruszony. Zakaz ten nie ma związku z miejscem spotkania czy kontaktem z dziećmi, który ma się odbywać w hotelu. Jeśli dojdzie do naruszenia zakazu, Pani ma prawo zgłosić to odpowiednim organom ścigania, powołując się na art. 244 kk. Zakaz kontaktowania się również zostanie złamany, jeśli były mąż podejmie próbę nawiązania z Panią kontaktu podczas meldowania. Jednakże, jeśli komunikacja będzie wyłącznie zawężona do spraw związanych z władzą rodzicielską, taka komunikacja jest wyłączona spod zakazu.

Z uwagi na to, że wyrok zapadł w 2021 roku, zakaz ten obowiązuje obecnie i będzie obowiązywał do 2026 roku.
 
anonim cytuj
11-08-2023

Sugerowane Tematy

Pożyczka bez umowy dla znajomego.
Hej, na wstępie chciałem się przywitać. Mam pewien problem, pożyczyłem pieniądze osobie bez umowy (400 zł). Z tego co czytałem pożyczki do 500 zł umowy nie potrzebują. Dowód na pożyczkę mam w postaci korespondencji elektronicznej oraz przelewu. Niestety od pół roku nie mogę doprosić się o zwrot pożyczonych pieniędzy, co chwilę jestem zbywany. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Próbowałem polubownie załatwić sprawę, niestety osoba, która pożyczyła ...
Czy pracodawca może odmówić urlopu na żądanie?
Zostało mi powiedziane, że albo się zamienię z innym pracownikiem zmianami albo dostanę nieobecność nieusprawiedliwioną, jeśli nie przyjdę (na moje zapytanie o urlop na żądanie). To już 2 raz z rzędu......
Czy za wypadek poza pracą należy się jednorazowe odszkodowanie z ubezpieczenia grupowego?
Czy za wypadek poza pracą jak i również nie w drodze do pracy ani z pracy należy się jednorazowe odszkodowanie z ubezpieczenia grupowego?...
Pozew o zachowek.
Złożyłem pozew o zachowek. Została nadana sygnatura akt. Zostałem wezwany do uzupełnienia braków w pozwie, nie zdążę zrobić tego w terminie, bo nie wiem jak się za to zabrać. Zapewne pozew zostanie odrzucony. Czy będę miał szansę złożyć pozew jeszcze raz w komplecie czy zostanie oddalony?...

Wyszukiwarka