Uszkodzona przesyłka.

Zamówiłem telewizor o wartości 3 tys. ze sklepu internetowego X-kom. Po dostarczeniu opakowanie nie było uszkodzone. Rozpakowałem go po 2 tygodniach. Okazało się, że tv jest uszkodzony (ściśnięty pasem na busie i tv pęknięty od ściśnięcia). Zgłosiłem reklamacje do sklepu. Tv zabrali i po 1,5 miesiąca upominania się o rozpatrzenie reklamacja przyszła odmowa. Powód, że przewoźnik odmówił zwrotu pieniędzy z powodu, że reklamacja została zgłoszona za późno do nich, bo jest na to 1 tydzień. Co teraz z tym zrobić? Zamówiłem sprawny tv, a dostałem nienadający się do użytku. Proszę o pomoc co dalej zrobić. Dziękuję
anonim cytuj
04-03-2023
Taki mają regulamin. Przy zamówieniach należy sprawdzać towar i stan od razu.
 
anonim cytuj
04-03-2023
Regulamin firmy nie stoi ponad prawem pocztowym, któremu podlegają firmy kurierskie. Firma może sobie napisać, że trzeba sprawdzać przesyłki i zgłaszać niezgodności natychmiast, ale prawo mówi, że nie trzeba tak postępować w każdej sytuacji. Niestety według tego samego prawa OP miał 7 dni na zgłoszenie reklamacji i ten czas przekroczył.
 
anonim cytuj
04-03-2023
Jak złożyłeś reklamacje to kiedy dostałeś pierwszą odpowiedź? Jak później niż po 30 dniach to reklamacja jest domyślnie uznana za zasadną.
 
anonim cytuj
04-03-2023
Żadnej sensownej odpowiedzi nie dostałem przez ponad miesiąc. Odpowiedz około 5 razy, że czekają na wyjaśnienie od przewoźnika.
 
anonim cytuj
04-03-2023
To w takim razie ta sytuacja nie łapie się chyba na ten przepis.
 
anonim cytuj
04-03-2023
Mieliśmy ostatnio w firmie taką sytuację-napiszę Ci, co powiedzieli nam nasi prawnicy. W skrócie:
- Przesyłkę zawsze otwieraj przy kurierze. Jeśli widzisz jakiekolwiek niepokojące rzeczy, chociażby lekkie uszkodzenie pudła, spisz z kurierem protokół. Kurier nie ma prawa odmówić jego spisania.
- Jeśli masz protokół, masz czas na zgłoszenie reklamacji wynoszący 12 miesięcy.
- Jeśli nie masz protokołu, masz czas na zgłoszenie reklamacji wynoszący 7 dni, ale tylko, jeśli z wierzchu nie było widać żadnych uszkodzeń. Jeśli były one widoczne, zgłoszenia należy dokonać niezwłocznie-jeszcze przy kurierze (protokół/oświadczenie).
- Powyższe zasady dotyczą tylko reklamacji z powodu uszkodzenia lub ubytku przesyłki. W innych sytuacjach czas na zgłoszenie reklamacji to 12 miesięcy.
Czyli: skoro nie było widać uszkodzeń z zewnątrz i nie spisałeś protokołu, miałeś 7 dni na zgłoszenie reklamacji. Przekroczyłaś ten czas, więc dostałeś odmowę. Możesz się od niej odwołać w przeciągu 14 dni, ale pewnie trzeba będzie wsparcia prawnika, bo nie dotrzymałeś terminów. Tutaj już moja wiedza się kończy, bo mój przypadek akurat był zgłoszony w terminie.
 
anonim cytuj
04-03-2023
Protokół mam. Po zgłoszeniu reklamacji firma kurierska przyjechała i spisała protokół. Tylko że było to po miesiącu od odebrania.
 
anonim cytuj
04-03-2023
To nie wiem niestety, czy to robi jakąś różnicę, że protokół był spisany później, może ktoś jeszcze się wypowie.
 
anonim cytuj
04-03-2023

Sugerowane Tematy

Jak rozliczyć wynajem pokoju studentom?
Wynajem pokoju studentom, Jak to ma się do polskiego prawa, Jak się rozliczać? Jestem obecnie ubezpieczony na krus, i chciałbym wynajmować pokoje dla studentów ale bez zakładania działalności, Jak się rozliczać i zabezpieczyć odnośnie płacenia podatku dochodowego.jak rozlicyć...
Dozór elektroniczny.
Otrzymałem 25.08.2023 r. Wezwanie na posiedzenie sądu penitencjarnego w sprawie dot. Uchylenia mi zezwolenia na odbywanie kary w systemie SDE. Problem w tym, że wezwanie to jest na 9.10.2023r A kara, która odbywam w systemie SDE kończy mi się 18.09.2023r. Jak mam to rozumieć?...
Zatarcie skazania.
Dzień dobry, czy można starać się o zatarcie skazania po 5 latach od zwolnienia warunkowego z ZK jeśli toczy się w tym czasie sprawa karna, w której osoba jeszcze nie została skazana i nie ma prawomocnego wyroku ?...
Zwrot pieniędzy z zasiłku macierzyńskiego
Aktualnie jeszcze jestem na zasiłku macierzyńskim który pobieram od stycznia. Dzisiaj sekretarka z zakładu pracy napisala mi na Messenger że będzie do mnie główna księgowa dzwonić po rozmowie okazało się że od stycznia dostawałam więcej wypłaty gdyż w styczniu weszła ustawa że ludzie poniżej 26 roku życia nie płacą jakiegoś podatku. Dopiero w zeszłym miesiącu pani księgowa skapla się że ja jestem na z zasiłku i mnie to jednak nie obejmuje i ter...

Wyszukiwarka