Wypowiedzenie umowy o prace przez pracodawce.

W niedzielę przyszłam do pracy i szef oznajmił mi, ze mam się nie przebierać do pracy i że właśnie w tej chwili mnie zwalnia. Od dwóch tygodni szukał na siłę problemów i każdy mój nawet mały błąd wyolbrzymiał. Czy takie wypowiedzenie w formie ustnej ma taką samą wartość co wypowiedzenie na piśmie? Nie dostałam jeszcze niczego do podpisania, poinformowano mnie ze wypłatę dostane na konto a świadectwo dostane pocztą i tyle i kazał mi iść do domu. Mam umowę o prace od początku lutego do końca maja. Pierwsza była na 1 miesiąc, styczeń.
anonim cytuj
01-03-2023
Na piśmie.
 
anonim cytuj
01-03-2023
Przy umowie o pracę nie może Cię tak zwolnić, obowiązuje jego jak i Ciebie okres wypowiedzenia, chyba że zwolnienie jest za porozumieniem stron lub dyscyplinarnie, a z tego co piszesz to nie jest ani tak ani tak. Powinnaś dostać wypowiedzenie na piśmie ze wszystkimi warunkami (ekwiwalent za urlop, okres wypowiedzenia itd.). Trzeba było od razu zażądać wypowiedzenie na piśmie, przy waszej rozmowie byli świadkowie? Żeby nie było teraz, że będzie próbował wlepić Ci dyscyplinarkę za bezpodstawne opuszczenie stanowiska pracy…
 
anonim cytuj
01-03-2023
Z reszta- przeczytaj w umowie swojej o pracę- tam powinny być wszelkie warunki zwolnienia, w jaki sposób to się powinno odbyć. Umowa o pracę to nie przelewki, przede wszystkim nie wolno zwalniać z dnia na dzień bez konkretnej przyczyny, nawet przy krótkiej umowie jakiś termin wypowiedzenia zawsze jest, choćby trzy dni.
 
anonim cytuj
01-03-2023
Nie było świadków niestety.
 
anonim cytuj
01-03-2023
Skoro poszłaś do domu nie zdziwię się jak na wypowiedzeniu powodem będzie' porzucenie pracy'. Wszystkie takie rzeczy jak wyżej tylko na piśmie.
 
anonim cytuj
01-03-2023
Wypowiedzenie to czynność jednostronna i Ty nic nie musisz podpisywać. Wypowiedzenie musi mieć formę pisemną.
 
anonim cytuj
01-03-2023
Teraz idź na L4 to Cię ratuje przed "porzuceniem pracy ". Jeśli nie podpisałaś nic ani nie odebrałaś poleconego z taką informacją, to nie udowodni Ci, że Cię poinformował a jeśli powie, że byłaś to możesz powiedzieć, że byłaś poinformować o złym samopoczuciu i wizyta u lekarza, L-4 możesz wziąć trzy dni wstecz, bo kolejki są długie.
 
anonim cytuj
01-03-2023

Sugerowane Tematy

Współwłaśność samochodu po 50%. Czy jeden współwłaściciel może sprzedać samochód bez wiedzy drugiej?
Współwłaśność samochodu po 50% z partnerem. Czy jeden współwłaściciel może sprzedać samochód bez wiedzy drugiej?...
Zameldowanie a opłata za gospodarowanie odpadami.
Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie opłaty za wywóz śmieci. Czy jeżeli osoba jest zameldowana, ale nie mieszka, wyjechała do innego miasta - ja nie wiem czy ona tam opłaca wywóz śmieci. Czy ja mogę u siebie ją wykreślić z opłat ? (Mieszkanie w spółdzielni mieszkaniowej)....
NORMY DŹWIGANIA DLA KOBIET
Witam. Pracuję w gastronomii,do moich obowiązków należy również ogarnięcie śmietnika. Mamy wielkie kontenery na kółkach,które trzeba przesuwać. Nie mam pojęcia ile ważą,ale są bardzo ciężkie (kontenery jak na zdjęciu). Nigdzie nie widzę informacji odnośnie dopuszczalnej wagi,jeśli chodzi o przesuwanie,a nie wiem,czy dźwiganie się pod to zalicza. Proszę o pomoc i ewentualnie konkretne przepisy. Z góry dziękuję...
dom po dziadku - brak meldunku
Mieszkam z mężem i dziećmi w domu do którego przygarnął nas mój dziadek, dziadek zmarł prawie 3 lata temu, dom w którym mieszkamy nie należy do nikogo (trzeba sprawy spadkowej). Ja osobiście mieszkam tu 12lat wszystkie rachunki za wodę, podatek itd były na dziadka dopóki żył, teraz są na mnie, gmina je przepisała na mnie no bo mieszkam i ktoś to płacić musi. Ale nie chcą mnie zameldować, miałam meldunek czasowy na rok, potem już nie chcą przedłuż...

Wyszukiwarka