Rozliczanie PIT-u

Mam pytanie w sprawie rozliczenia pit: jestem osobą poniżej 26 roku życia (kończę pod koniec lutego). W zeszłym roku pracowałam w kilku zakładach pracy zarówno na UOP jak i zlecenie (także jednodniowe). Moje pytanie brzmi, czy muszę rozliczać się z tych wszystkich zatrudnień, czy wystarczy wypełnić jakiś dokument online? Zawsze płaciłam za rozliczenie księgowej, ale wydaje mi się, że stówka za rozliczenie pit zerowego to trochę dużo.
anonim cytuj
12-02-2023
Ja się rozliczałam na podatki gov
 
anonim cytuj
12-02-2023
A tam nie będzie błędów?
 
anonim cytuj
12-02-2023
U mnie nie było, ja sprawdzałam z PIT-em który dostałam z pracy.
 
anonim cytuj
12-02-2023
Tylko u mnie jest pięć różnych PIT-ów.
 
anonim cytuj
12-02-2023
To sprawdź wszystkie i zatwierdź.
 
anonim cytuj
12-02-2023
Tylko po 15 lutym będą pity na stronie.
 
anonim cytuj
12-02-2023
Masz na E-URZEDZIE Skarbowym automatycznie wygenerowany PIT (po 15 lutym jest dostępny), sprawdź czy się wszystko zgadza i zatwierdź złożenie.
 
anonim cytuj
12-02-2023
Mam pytanie w sprawie rozliczenia pit: jestem osobą poniżej 26 roku życia (kończę pod koniec lutego). W zeszłym roku pracowałam w kilku zakładach pracy zarówno na UOP jak i zlecenie (także jednodniowe). Moje pytanie brzmi, czy muszę rozliczać się z tych wszystkich zatrudnień, czy wystarczy wypełnić jakiś dokument online?


Tak, musisz rozliczyć się z wszystkich źródeł przychodów, które osiągnęłaś w zeszłym roku. Każde miejsce zatrudnienia powinno przekazać Ci PIT za zeszły rok, na którym będą zawarte wszelkie niezbędne informacje dotyczące zarobków i odprowadzonych podatków.

Co do samodzielnego rozliczenia online, istotnie możesz to zrobić za pomocą strony podatki.gov.pl. Po zalogowaniu się na swoje konto, możesz sprawdzić czy Twój PIT został już wygenerowany.

Tylko u mnie jest pięć różnych PIT-ów.


Jeśli posiadasz pięć różnych PIT-ów, to wszystkie te dokumenty musisz uwzględnić w swoim rozliczeniu. System na podatki.gov.pl powinien zautomatyzować ten proces i pozwolić Ci na sprawdzenie czy wszystkie dane z tych PIT-ów zostały prawidłowo uwzględnione w Twoim rozliczeniu.

Tylko po 15 lutym będą pity na stronie.


Dokładnie, PIT-y za dany rok są dostępne online po 15 lutego następnego roku. Ważne jest, aby dokładnie sprawdzić czy wszystkie dane są zgodne z tymi, które otrzymałaś od pracodawcy/pracodawców i czy uwzględniają wszystkie źródła Twojego dochodu.

Masz na E-URZEDZIE Skarbowym automatycznie wygenerowany PIT (po 15 lutym jest dostępny), sprawdź czy się wszystko zgadza i zatwierdź złożenie.


Rada dotycząca E-URZĘDU Skarbowego jest słuszna. To dodatkowe narzędzie, które może Ci pomóc w sprawdzeniu czy Twój PIT został prawidłowo wygenerowany. Pamiętaj jednak, że to Ty odpowiadasz za prawidłowe złożenie swojego zeznania podatkowego, więc dokładnie sprawdź wszystkie dane przed zatwierdzeniem złożenia.
 
anonim cytuj
09-08-2023

Sugerowane Tematy

Fałszywe zeznania.
Dzień dobry, Chciałbym się Państwa zapytać, czy moje rozumowanie jest poprawne oraz czy mam szansę na pomyślne postępowanie poprzez Kodeks Karny. 1. Toczę sprawę w Sądzie Rodzinnym o ustalenie kontaktów, na przesłuchaniu stron padły oszczerstwa, które są fałszywe i stawiają mnie w złym świetle. Przez te pomówienia, Sąd odrzucił wniosek o zabezpieczenie kontaktów w celu zbadania konfliktu. Oskarżenia typu, narkotyki, przemoc. Czy mogę dochodzić ...
SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI - KOSZTA NOTARIALNE
SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI - KOSZTA NOTARIALNE Jestem na etapie sprzedaży nieruchomości, wszystkie papiery do tego potrzebne ogarnięte, zostaje mi kwestia kosztów notarialnych. 1. Które koszta ponosi sprzedający? 2. Jakie kupujący? 3. A które są wspólne ( jeśli strony się tak dogadają )? Czytałem kilka artykułów ale można się w tym pogubić i nie każdy wspomina o wszystkich kosztach....
Zajęcie konta bankowego.
Dostałem dzisiaj z banku wiadomość SMS odnośnie blokady konta. Wszedłem na konto i mam tam informacje o zajęciu komorniczym... Jedyna informacja na koncie to: Uwaga! Na rachunkach znajdują się zajęcia egzekucyjne. oraz Wierzyciel: INTRUM JUSTITIA DEBT FUND 1 FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY NIESTANDARYZOWANY FUNDUSZ SEKURYTYZACYJNY Przez ponad 8 lat lat posiadam stały numer telefonu i adres zameldowania. Nie otrzymałem jakiegokolwiek wezwania ...
Zatrzymane prawo jazdy.
Witam Zatrzymano mi prawo jazdy na 3mc za prędkość. Czy dalej jest możliwe poruszanie się przez 24h od zatrzymania? Złapała mnie kontrola drogowa i twierdzili że nie....

Wyszukiwarka