Nie zgłosiłem zezłomowania pojazdu ubezpieczalni.

Zezłomowałem pojazd 31 stycznia 2020r.
Nie zgłosiłem tego do ubezpieczalni, w między czasie byłem w Anglii, potem w innym miejscu zamieszkania w Polsce. Przez prawie 3 lata, cisza, zero odzewu (Albo ja nie miałem jak otrzymać od nich listu)
Dziś dostaję SMS od działu windykacji ubezpieczalni, że mam zapłacić 1500zł, inaczej droga sądowa.
Dopiero teraz wysłałem im skan zaświadczenia o demontażu pojazdu.
I teraz, czy mają prawo żądać ode mnie pieniądze za ubezpieczenie pojazdu, który już dawno został zdemontowany?
Gość na infolinii mówi, że dla nich liczy się termin wpłynięcia zaświadczenia.
anonim cytuj
02-02-2023
Tak mają prawo. Możesz się jednak próbować odwołać faktem, że nie było Cię w Polsce. Gorzej będzie jak się odezwie skarbówka ja miałam taki problem. Miałam wypadek auto poszło do kasacji ale zapomniałam to zgłosić w starostwie. Auto było zarejestrowane na teścia i przyszło mu pismo z urzędu skarbowego aby podał swoje aktywa i majątek bo mamy 19tys kary do zapłacenia.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Nam się udało bo na ubezpieczeniu była nadpłata i teść ma meldunek w Austrii.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Nie wiem jak teściowa to załatwiła ale czapki z głów bo już straciliśmy nadzieje.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Ja zgłosiłem w starostwie od razu, ale nie wysłałem dokumentu do ubezpieczalni.
 
anonim cytuj
02-02-2023
No to my na odwrót w ubezpieczani zgłoszone było a nie był wyrejestrowany.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Za co ta kara tak konkretnie była?
 
anonim cytuj
02-02-2023
To nie kara, to opłata za ubezpieczenie nie istniejącego już samochodu. Przedłużyli umowę sami, bez mojej wiedzy i zgody.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Zgodnie z Ustawą ”Art. 33. Umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych ulega rozwiązaniu:
2) z chwilą wyrejestrowania pojazdu mechanicznego”.
Jaka miałaby być podstawa do odmowy rozwiązania polisy? Powinna zostać rozwiązana z datą widniejącą na dokumencie. Nie widzę powodu, dla którego znaczenie miałaby mieć data zgłoszenia.
 
anonim cytuj
02-02-2023
OP nigdy nie wskazał, że wyrejestrował pojazd.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Pod komentarzem niżej napisał, że do starostwa zgłosił fakt demontażu – co wg mnie jest równoznaczne z wyrejestrowaniem, czyż nie?
 
anonim cytuj
02-02-2023
A czy mam prawny obowiązek zgłosić ten fakt do ubezpieczalni?
 
anonim cytuj
02-02-2023

Sugerowane Tematy

Świadczenie pielęgnacyjne.
Mam 24 lata, jakiś czas temu zamieszkałam z moją babcią, która przeszła trzy udary. Wzięłam na siebie całą opiekę, której zresztą babcia wymaga non stop, jest leżąca, przez udary cała lewa strona jest nie władna więc musimy sobie jakoś radzić. Zrezygnowałam z pracy żeby móc poświęcić jej jak najwięcej czasu i do tej pory utrzymywałyśmy się z emerytury babci, natomiast są to na tyle małe pieniądze, że po prostu zaczyna brakować. Babcia ma syna, ...
Zwolnienie lekarskie
Jestem po okresie wypowiedzenia umowy o pracę i aktualnie przebywam na L4 od neurologa, właśnie dowiedziałam się, że spodziewam się dziecka, czy mogę teraz zmienić L4 od neurologa na ginekologa? Czy jest jakiekolwiek prawo, przepisy, abym po ustaniu zatrudnienia przebywała na l4 w takiej sytuacji? Proszę o pomoc, z góry dziękuję....
Czy mąż który jest obcokrajowcem mieszkającym w Polsce ma prawo zarejestrować dziecko w Ambasadzie bez wiedzy i zgody matki??
Witam przychodzę z zapytaniem czy mąż który jest obcokrajowcem mieszkającym w Polsce od 3 lat ma prawo zarejestrować dziecko w Ambasadzie Nigeryjskiej w Warszawie Bez wiedzy i zgody matki? Zdaje mi się że musi zostać wyrażona zgoda matki i musi być podpis ,matka nie zgodziła się na rejestrację A jednak do niej doszło bez jej wiedzy i podpisu. Proszę bez hejtu. Dziękuję....
Kolizja parkingowa.
Hej słuchajcie, spowodowałem kolizję (drobna obcierka parkingowa). Jestem w kontakcie z drugim kierowcą i szukamy najlepszego rozwiązania czy pisać oświadczenie czy dogadać się między sobą. Jakie konsekwencje poniosę z tego tytułu jeśli napiszemy oświadczenie dla ubezpieczalni? O ile droższe ubezpieczenie i na jak długo będę miał przez kolejne lata? Płacę 600-800 zł od kilku lat za auto....

Wyszukiwarka