Nie zgłosiłem zezłomowania pojazdu ubezpieczalni.

Zezłomowałem pojazd 31 stycznia 2020r.
Nie zgłosiłem tego do ubezpieczalni, w między czasie byłem w Anglii, potem w innym miejscu zamieszkania w Polsce. Przez prawie 3 lata, cisza, zero odzewu (Albo ja nie miałem jak otrzymać od nich listu)
Dziś dostaję SMS od działu windykacji ubezpieczalni, że mam zapłacić 1500zł, inaczej droga sądowa.
Dopiero teraz wysłałem im skan zaświadczenia o demontażu pojazdu.
I teraz, czy mają prawo żądać ode mnie pieniądze za ubezpieczenie pojazdu, który już dawno został zdemontowany?
Gość na infolinii mówi, że dla nich liczy się termin wpłynięcia zaświadczenia.
anonim cytuj
02-02-2023
Tak mają prawo. Możesz się jednak próbować odwołać faktem, że nie było Cię w Polsce. Gorzej będzie jak się odezwie skarbówka ja miałam taki problem. Miałam wypadek auto poszło do kasacji ale zapomniałam to zgłosić w starostwie. Auto było zarejestrowane na teścia i przyszło mu pismo z urzędu skarbowego aby podał swoje aktywa i majątek bo mamy 19tys kary do zapłacenia.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Nam się udało bo na ubezpieczeniu była nadpłata i teść ma meldunek w Austrii.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Nie wiem jak teściowa to załatwiła ale czapki z głów bo już straciliśmy nadzieje.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Ja zgłosiłem w starostwie od razu, ale nie wysłałem dokumentu do ubezpieczalni.
 
anonim cytuj
02-02-2023
No to my na odwrót w ubezpieczani zgłoszone było a nie był wyrejestrowany.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Za co ta kara tak konkretnie była?
 
anonim cytuj
02-02-2023
To nie kara, to opłata za ubezpieczenie nie istniejącego już samochodu. Przedłużyli umowę sami, bez mojej wiedzy i zgody.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Zgodnie z Ustawą ”Art. 33. Umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych ulega rozwiązaniu:
2) z chwilą wyrejestrowania pojazdu mechanicznego”.
Jaka miałaby być podstawa do odmowy rozwiązania polisy? Powinna zostać rozwiązana z datą widniejącą na dokumencie. Nie widzę powodu, dla którego znaczenie miałaby mieć data zgłoszenia.
 
anonim cytuj
02-02-2023
OP nigdy nie wskazał, że wyrejestrował pojazd.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Pod komentarzem niżej napisał, że do starostwa zgłosił fakt demontażu – co wg mnie jest równoznaczne z wyrejestrowaniem, czyż nie?
 
anonim cytuj
02-02-2023
A czy mam prawny obowiązek zgłosić ten fakt do ubezpieczalni?
 
anonim cytuj
02-02-2023

Sugerowane Tematy

Czy można zawiesić alimenty na dziecko?
Witajcie mam takie pytanie czy jeśli alimenty zostały zasądzone około dwa tygodnie temu na mojego synka to czy można z nich kiedyś zrezygnować? Zawiesić ? Czy jak to jest ? Dziękuję za odpowiedzi...
Problem ze wspólnotą mieszkaniową.
Jestem w małej wspólnocie mieszkaniowej liczącej 6 mieszkań. Z kratki wentylacyjnej w moim mieszkaniu wydostają się różne zapachy (łazienkowe i kuchenne). Po wymuszonym przeglądzie kominiarskim okazało się ,że mieszkanie poniżej jest wpięte w moją kratkę wentylacyjną kuchenną z łazienką(zrobili przebudowę zamiana kuchni na łazienkę) i mieszkanie powyżej jest również wpięte z łazienką i kuchnią. Kominiarz dał w zaleceniach aby te dwa mieszkania pr...
Wyrok sądu, kiedy i jak do mnie dotrze?
Witam miałam sprawę o alimenty z ojcem dziecka wygrana. Problem w tym że się przeprowadziłam a wyrok sądu nie dotarł. Cóż mogę zrobić gdzie go szukać? Nie było też żadnego awizo. Wyrok miał przyjść pocztą....
Koszty zastępstwa procesowego.
Czy jeśli w sprawie cywilnej sama się reprezentuję (nie mam pełnomocnika) to Sąd przyzna mi koszty zastępstwa procesowego? Oczywiście zakładając że "wygram" sprawę. Musiałam poświęcić mnóstwo czasu na przestudiowanie prawa w tym zakresie, doszkolenie się. Czy jest jakiś sposób aby sąd jednak koszty zastępstwa procesowego mi zasądził?...

Wyszukiwarka