Prywatna droga dojazdowa do osiedla.

Planujemy z mężem kupić dom w zabudowie szeregowej, droga prowadząca do osiedla jest drogą prywatną. Będziemy mieć w akcie prawnym wpisane użytkowanie tej drogi. Czy istnieją jakieś niebezpieczeństwa z racji tego, ze nie jest to droga publiczna? Czy może być taka sytuacja, ze dojazd do osiedla będzie utrudniony lub uniemożliwiony przez właściciela takiej drogi? Jak wygląda utrzymanie takiej drogi? Kto zajmuje się odśnieżaniem/naprawą ? Czy właściciele domów do których prowadzi ta droga mogą być obciążeni jakaś opłata związana z użytkowaniem tej drogi?
anonim cytuj
26-01-2023
Wpisane macie nieodpłatne użytkowanie drogi? Formalnie to się nazywa bodajże prawo przejazdu i przechodu i po ustanowieniu takiego prawa powinno być wpisane do księgi wieczystej, w której znajduje się nieruchomość, czyli w tym wypadku ta droga.
 
anonim cytuj
26-01-2023
Na razie wiem tylko ze użytkowanie drogi będziemy mieć wpisane w akt notarialny. Podejrzewam ze będzie to użytkowanie nieodpłatne. Ale na pewno będę wiedziała to jutro. Czyli przed podpisaniem aktu notarialnego sprawdzić należy księgę wieczysta czy jest to tam wpisane tak?
 
anonim cytuj
26-01-2023
Nie, po ustanowieniu aktu notarialnego z takim wpisem ta informacja powinna trafić do księgi wieczystej (tej do której przynależy działka, ale także waszej). Być może trzeba będzie z aktem podejść do wydziału Ksiąg wieczystych, ale najlepiej się notariusza zapytać jak wygląda procedura tego wpisu. Natomiast polecam mocno przypilnować tematu, żeby te informacje były wpisane do ksiąg.
 
anonim cytuj
26-01-2023
Deweloper poinformował mnie, ze będziemy mieli jakaś cześć udziałów w tej drodze. Czy to znaczy ze za zrobienie tej drogi (jest ona nieutwardzona) będą odpowiedzialne osoby które przy tej ulicy mieszkają? Co w sytuacji jeśli nie będzie porozumienia w zrobieniu tej drogi a my mieszkający na jej końcu nie będziemy mieli możliwości dojechać do domu, ponieważ będzie ona nieprzejezdna przez to ze jest nieutwardzona i już teraz ciężko tam przejechać.
 
anonim cytuj
26-01-2023
Na te pytania nie umiem już jednoznacznie odpowiedzieć, możesz popytać na Leksawka. Przypuszczam, że za utwardzanie drogi (czy jakiekolwiek inne prace) odpowiedzialni będą właściciele (osoby mające udział w drodze) czyli m.in. Wy.
 
anonim cytuj
26-01-2023
Będziecie właścicielem części drogi. We wszystkich sprawach będziecie się musieli dogadać z wszystkimi współwłaścicielami. Czyli: utwardzenie, naprawy, oświetlenie i odśnieżanie no o oczywiście będziecie płacić od tej drogi podatek.
Z doświadczenia wiem że dogadanie się z wszystkimi jest prawie niemożliwe.
 
anonim cytuj
26-01-2023

Sugerowane Tematy

Brak urlopu.
Pracuje w firmie 5 lat. Od początku jest to UOP na czas nieokreślony, na pełny etat. W rzeczywistości nigdy nie pracowałem w wymiarze 40h tygodniowo. Pracuje we wszystkie dni raz dłużej, raz krócej, we wszystkie weekendy, święta i dni wolne od pracy. Gdyby zliczyć godziny z miesiąca uzbiera się ich średnio ok 80-90 w miesiącu. Ale umowa od początku wskazywała na pełny etat, pracodawca nigdy jej nie zmieniał i nawet jak doszły podwyżki to też form...
Administracja ma prawo podnieść czynsz z mocą wsteczną?
Czy właściciel mieszkania, które wynajmuję, ma prawo podnieść czynsz z mocą wsteczną? Dostałam dzisiaj informację, że czynsz wzrósł od lutego i muszę dokonać dopłaty za te ubiegłe miesiące. Czy ta podwyżka nie powinna obowiązywać od miesiąca, w którym dostałam tę informację? ...
Podwyższenie alimentów.
Dzień dobry. Za dwa tygodnie mam rozprawę o podwyższenie alimentów. Ojciec dziecka zadeklarował pewną kwotę. Napisał na kartce papieru, że zacznie dana kwotę płacić od listopada, ja mu to podpisałam, ale moje pytanie jest takie: czy taka deklaracja którą ja mu podpisałam na owej kartce papieru odnośnie kwoty na którą się zgadzam jest aktualna? czy tylko liczą się zwiększone alimenty zasądzone prawnie przez Sąd?...
Jak ogłosić upadłość osobistą konsumencką i jakie trzeba spełnić warunki?
Witam. Jak ogłosić upadłość osobistą konsumencką i jakie trzeba spełnić warunki?...

Wyszukiwarka