Co mogę zrobić jeśli farmaceuta wprowadził mnie w błąd?

Mąż pojechał po konkretny lek bez recepty dla mnie który wiedziałam ze mogę zastosować, farmaceutka stwierdziła ze jest od dwóch lat wycofany (nie jest)
I dała inny lek mężowi, kiedy zapytał czy można go stosować jeśli karmi się piersią usłyszał oburzenie „przecież tego się nie połyka to czemu nie można by było karmić” (a nawet nie których kremów przecież nie można) jednak z oburzona mina, farmaceutka wyciągnęła ulotkę i przeczytała ze nic nie jest napisane wiec można.
Po powrocie do domu i tym, ze jestem już nie ufna co do farmaceutów, otwieram ulotkę a tam odrębny zapis o ciąży i karmieniu piersią ze absolutnie nie można tego leku stosować.
Uważam to za duże wprowadzenie w błąd, mąż jechał w święto specjalnie więcej km żeby znaleźć otwarta aptekę i jeszcze został wprowadzony w błąd, gdzie stracił czas, paliwo a ja mogłam zastosować lek który mógł zaszkodzić mojemu dziecku.
anonim cytuj
09-01-2023
Jakiego leku Pani szukała a jaki dostała? W sytuacji gdy pacjent przekazał informację o ciąży/karmieniu a mimo to został wydany lek bezwzględnie przeciwwskazany w ciąży/przy karmieniu może Pani zwrócić lek do apteki - towar niezgodny z umową i niewłaściwie wydany. Z drugiej strony - słowo przeciw słowu.
 
anonim cytuj
09-01-2023
Mam afty, szukałam gencjany bo tylko to znalazłam, że jest bezpieczne przy karmieniu piersią, dostałam dezaftan, ja wiem, ze to nie jest nic może i silnego ale zaszkodzić mogło. Mnie to bardzo zdenerwowało, nie jest to pierwszy raz gdy dostaje coś czego stosować nie mogę, uważam to za nie odpowiedzialne po prostu, dlaczego ktoś ma jechać dwa razy w dwie strony po 50 km i dostać jeszcze coś złego. Słowo przeciwko słowu teoretycznie, ale mogą być w aptece kamery z nagrywaniem dźwieku np.
 
anonim cytuj
09-01-2023
Do tych nagrań, o ile w ogóle istnieją, nie masz dostępu.
 
anonim cytuj
09-01-2023
Kamery w aptekach są ale bez nagrywania dźwięku, co więcej skoro po preparat zgłosił się mężczyzna to wystarczy że druga strona powie, że to było dla niego, a trzecia sprawa - ten wyrób medyczny (nie lek) nie ma przeciwwskazań do stosowania przy karmieniu, a ostatnia sprawa - gencjany praktycznie nie ma już w obrocie.
 
anonim cytuj
09-01-2023
Moim zdaniem możesz złożyć skargę na farmaceutę u jego pracodawcy i nic więcej. To nie był lek na receptę, nie został wydany przeterminowany itd.
 
anonim cytuj
09-01-2023
Zależy o czym mowa bo Dezaftan a Dezaftan Med to nie dość, że bardzo odległe składem preparaty to jeszcze zupełnie inne kategorie produktów: wyrób medyczny vs lek.
 
anonim cytuj
09-01-2023
To wreszcie co wydała farmaceutka?
Dezaftan czy Dezaftan med?
 
anonim cytuj
09-01-2023
Dezaftan med.
 
anonim cytuj
09-01-2023
No to patrz wyżej mój wpis...
 
anonim cytuj
09-01-2023
A mąż nie mógł się z Panią skontaktować i poradzić czy ten lek pani chce. Nie macie telefonów?
 
anonim cytuj
09-01-2023
Można złożyć skargę na farmaceutę do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej.
 
anonim cytuj
09-01-2023
W tej sytuacji należy zwrócić lek - jeśli nie został użyty.
Poinformować kierownika apteki o powstałej sytuacji.
Ewentualnie oficjalna skarga do OIA-OROZ
 
anonim cytuj
09-01-2023

Sugerowane Tematy

Jak wygląda postępowanie karne względem policjanta, który po służbie i będąc pod wpływem alkoholu dopuścił się przestępstwa?
Jak wygląda postępowanie karne względem policjanta, który po służbie i będąc pod wpływem alkoholu dopuścił się przestępstwa?...
Małżeńskie umowy majątkowe.
Moja córka ma męża, który wziął kredyt hipoteczny przed ślubem. Teraz spłacają kredyt wspólnie, nie mają rozdzielności majątkowej. Czy córka może w jakiś sposób stać się współwłaścicielką domu i działki? Czy to coś kosztuje?...
Zajęcie komornicze.
Dzień dobry, mam pytanie. Narzeczony ma zadłużenie ale po rozmowie z Panią komornik ustalili że nie będzie miał zajęcia na koncie bo będzie wpłacał ustalona kwotę co miesiąc. Kwota zostaje co miesiąc wpłacona taka jaka została ustalona i faktycznie zajęcia nie ma na koncie bankowym. Moje pytanie jest takie jeżeli rozliczył się z podatku to dlaczego urząd przekierował kwotę do zwrotu do Pani Komornik ? Czy jest w ogóle taka możliwość jeżeli Pani ...
Rozwiązanie umowy najmu na czas określony.
Dzień dobry, Posiadam umowę najmu (jestem Najemcą) lokalu na czas określony (do 31.07.2024 r.). Z przyczyn osobistych (przeprowadzka do innego miasta) musimy zakończyć najem przed czasem. W umowie mamy zapis dotyczący kary umownej: "W przypadku wypowiedzenia lub rozwiązania umowy przez Najemcę z przyczyn leżących po stronie Najemcy, Wynajmujący zażąda od Najemcy kary umownej w wysokości dwumiesięcznego czynszu, o którym mowa w §4. ust.1.&...

Wyszukiwarka