Czy żłobek może wyznaczyć godzinę przyjęcia dzieci?

Dzisiaj przy odprowadzaniu dziecka do publicznego żłobka zostałam poinformowana, że od jutra przyjmują tylko dzieci przyprowadzone do godziny 8. Po godzinie 8 dzieci już nie przyjmują. Czy to jest zgodne z prawem? Czy żłobek może narzucić godzinę, na którą ma być przyprowadzone dziecko?
anonim cytuj
04-01-2023
Co mówi regulamin?
 
anonim cytuj
04-01-2023
W regulaminie jest tylko określony czas pracy żłobka od 6-19. Czy jest coś więcej sprawdzę w umowie po powrocie do domu.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Tak, mają prawo rządać przyprowadzania dziecka o wyznaczonej godzinie. W każdej placówce, czy to żłobek, czy przedszkole obowiązuje plan dnia i jest on zgodny z potrzebami dziecka. Każde wprowadzanie dziecka wiąże się z zaburzeniem planu i bardzo rozprasza uwagę dzieci.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Normalna praktyka w przedszkolach, nawet publicznych.
Dzieci zaczynają posiłki o odpowiednich porach i gdyby każdy przyprowadzał, o której mu się podoba to by chyba bez śniadania były.
 
anonim cytuj
04-01-2023
W większości żłobków na drzwiach wejściowych powinno być napisane, do której dziecko powinno być przyprowadzone u nas w państwowym jest napisane jasno i wyraźnie ze do godz 8 30 później dziecko nie zostanie przyjęte.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Przy zapisaniu dziecka deklarowała Pani od jakiej godziny będzie przyprowadzanie? Czy w umowie jest zapis jak plan zajęć się zaczyna? Proszę sprawdzić umowę.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Nie było nic na ten temat wpisywane. A czy w umowie jest coś wyszczególnione o tym to sprawdzę po powrocie do domu. Dziękuję
 
anonim cytuj
04-01-2023
W prywatnych placówkach często jest tak, że plan zajęć zaczyna się od tej do tej, by innych dzieci nie rozpraszać, dziecko powinno być przyprowadzone do jakiejś godziny, lecz nie wiem jak ma się to do prawa, czy mogą do tego zmusić.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Nie tylko w prywatnych. W państwowych również.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Może, zachęcam do zapoznania się z artykułem: https://placowkowo.pl/artykuly/jak-funkcjonuje-zlobek/
 
anonim cytuj
02-05-2023
Nie ma konkretnego przepisu regulującego tę kwestię. Jednakże, żłobki mają prawo ustalać swoje wewnętrzne regulaminy oraz zasady funkcjonowania placówki, które mają na celu zapewnienie odpowiedniego funkcjonowania żłobka i realizacji jego zadań wychowawczych i opiekuńczych.

Warto zwrócić uwagę na to, co zawarte jest w umowie zawartej między rodzicem a żłobkiem oraz w regulaminie placówki. Jeżeli w tych dokumentach znajduje się zapis dotyczący godziny przyprowadzania dziecka, to wówczas taki wymóg będzie miał charakter obowiązujący.

Jeśli nie ma żadnych konkretów w umowie czy regulaminie, warto porozmawiać z dyrekcją placówki i wyrazić swoje obawy oraz próbować wypracować rozwiązanie, które będzie odpowiednie zarówno dla dziecka, rodziców, jak i personelu żłobka.

Pamiętaj, że żłobki mają obowiązek dostosowywać się do potrzeb dzieci i rodziców, ale równocześnie muszą też dbać o jakość świadczonych usług i zachowanie odpowiedniej organizacji pracy. Z tego względu, może być uzasadnione wprowadzenie pewnych ograniczeń w zakresie godzin przyprowadzania dzieci.
 
anonim cytuj
04-05-2023
uzupelniajace informacje:

Podstawa prawna:
Żłobki w Polsce działają na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz.U. z 2021 r. poz. 546).

Opieka i edukacja: Żłobki mają na celu zapewnienie opieki i wychowania dzieci w wieku do 3 lat. Personel pracujący w żłobkach powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje i kompetencje zawodowe, wymagane przez prawo.

Bezpieczeństwo i higiena:
Żłobki muszą spełniać określone wymogi dotyczące bezpieczeństwa i higieny, co jest regulowane przez przepisy sanitarne i ochrony przeciwpożarowej.

Programy wychowawcze:
Żłobki mają obowiązek opracowania i wdrożenia programów wychowawczych, które uwzględniają potrzeby i możliwości rozwojowe dzieci oraz realizują cele wynikające z przepisów prawa.

Kontrola i nadzór:
Żłobki podlegają kontroli i nadzorowi ze strony odpowiednich organów administracji publicznej, takich jak organy prowadzące placówkę, inspekcja sanitarna czy Państwowa Straż Pożarna.

Prawa rodziców:
Rodzice mają prawo do informacji na temat funkcjonowania żłobka, programów wychowawczych oraz możliwości uczestniczenia w życiu placówki, np. poprzez udział w radach rodziców.
 
anonim cytuj
04-05-2023

Sugerowane Tematy

Zachowek po dziadku.
Mój ex mąż został wydziedziczony z majątku swojego ojca ( ojciec czyli mój teść przed śmiercią przepisał cały majątek swojej żonie). Mam z ex mężem syna niepełnoletniego ( 15 lat) czy synowi należy się w takim wypadku zachowek po dziadku skoro ex mąż został wydziedziczony?...
W jaki sposób wydziedziczyć dziecko?
W jaki sposób mogę wydziedziczyć moich dwóch synów, a ustanowić spadkobierczynią moją małoletnią wnuczkę....
Wyrównanie nagrody jubileuszowej.
Sprawa wygląda następująco: Pod konie stycznia 2022, byłem uprawniony do nagrody jubileuszowej. Jubileuszówkę otrzymałem. W kwietniu była podwyżka uposażeń z wyrównaniem od stycznia. Z tego co już się dowiedziałem powinienem dostać wyrównanie nagrody jubileuszowej w związku z podwyżką (chyba że się mylę). Do chwili obecnej wyrównania nie dostałem. osoba odpowiedzialna za te sprawy zwodzi mnie już ponad 1,5 roku stwierdzeniem "zrobi się"...
Czy syndyk zabiera zwrot podatku ?
Czy po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej syndyk zabiera też zwrot z podatku bo na internecie to różnie pisze? A drugie pytanie nie związane bezpośrednio z prawem ale może ktoś wie. Czy od podatku można odliczyć koszty paliwa związane z dojazdem do pracy?...

Wyszukiwarka