Czy należy uregulować zaległości OC poprzedniego właściciela auta?

Mama kupiła auto i przyszło jej przed sądowne wezwanie do zapłaty, za polisę od poprzedniego właściciela. Mama dostała z dowodem rejestracyjnym numer polisy, że auto jest ubezpieczone, nic nie było mowy o tym, że trzeba zrobić jakąś wpłatę.
Mamie też nie przychodziło żadne ponaglenie z ubezpieczalni, tylko od razu przed sądowe wezwanie do zapłaty, co można dalej z tym robić? Ma to płacić mama czy poprzedni właściciel?
anonim cytuj
07-12-2022
Mama zgłosiła po zakupie towarzystwu ubezpieczeniowemu o tym, że stała się jego właścicielem?
 
anonim cytuj
07-12-2022
Nie zgłosiła, mama po przerejestrowaniu samochodu w UM udała się do ubezpieczalni, żeby ubezpieczyć samochód, ponieważ kończyła się poprzednia polisa. Nowy ubezpieczyciel wystawił nową polisę okres ochrony 2021-07-11 Do 2022-07-10. Stara polisa ubezpieczeniowa obowiązywała od 2020-07-11 do 2021-07-10.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Wyjaśnić u ubezpieczyciela. Zapewne była polisa ze składką ratalną. Zbywca zgłosił sprzedaż, nabywca nie sprawdził płatności za polisę zbywcy, nie aneksował polisy na siebie i tak wyszło. Teraz wystarczy zadzwonić na infolinię wyjaśnić sprawę, zapłacić zaległe raty z odsetkami i pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia po ekspiracji tej polisy, bo z automatu się nie przedłuży.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Opcje są dwie
1. To rekalkulacja składki
2. Polisa była na raty i rata nie była opłacona. Jeżeli termin raty wypadał w momencie, gdy mama była właścicielem to ona odpowiada za płatność.
W obu przypadkach opłata jest zasadna.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Wyjaśnić w ubezpieczalni i UFG.
Jeśli w roku podczas, którego wykryto brak OC pojazdu zmienił się właściciel pojazdu to wezwanie do zapłaty wysyłane jest do wszystkich właścicieli pojazdów z tego roku.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Jak to prawnie wygląda, gdy poprzedni właściciel auta zapewniał nas, że auto ma zapłacone OC a jak się okazuje wcale tak nie było.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Mogło być opłacone w całości, ale jeżeli tamten właściciel miał większe zniżki niż Twoja mama to ubezpieczalnia przelicza od nowa i musicie zapłacić różnice. To tak nie działa, że ktoś opłacił to Wy nie musicie, trzeba było się zgłosić do ubezpieczyciela po zakupie i się dowiedzieć.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Na wezwaniu musi być napisane, za jaki okres należy zapłacić. Jeśli przed zakupem to płaci poprzedni właściciel. Jeśli po zakupie to nowy właściciel.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Kupujący ma obowiązek w terminie do 30 dni zgłosić się do ubezpieczyciela, aby przepisać polisę na siebie, wtedy dokonuje się kalkulacji składki
 
anonim cytuj
07-12-2022
Dziękuje bardzo
 
anonim cytuj
07-12-2022

Sugerowane Tematy

Sprzedaż samochodu.
Około miesiąca temu sprzedałem samochód. Nabywca sprawdził to sobie na stacji kontroli pojazdów i bym podpięty pod komputer co nie wykazało żadnych jego wad. Teraz nabywca mi pisze że silnik jest do remontu i będzie chciał ode mnie pieniądze za jego remont? Jakie są moje prawa w tym przypadku? Jestem osoba fizyczna i była sporządzona jedynie umowa kupna sprzedaży....
Dziedziczenie długów.
Jak wygląda sprawa dziedziczenia długów? Mama ma długi, które ciągle rosną, czy jestem zagrożona, że coś przejdzie na mnie? zabiorą mi jakąś moją własność? Czy zameldowanie w mieszkaniu, którego właścicielem jest mama, ma jakiś wpływ? ...
Rozwiązanie umowy dzierżawy.
Witam, mam pytanie, czy można odzyskać ziemię od dzierżawcy po latach użytkowania przez niego?...
Podważenie testamentu.
W 2016r. moja chrzestna (siostra ojca)napisała testament u notariusza, w którym zapisała na mnie kawalerkę + 1/3 działki. W 2022r. chrzestna umarła, na otwarciu testamentu byli jej bracia ( nie miała męża ani dzieci), którzy nie zgłaszali sprzeciwu (za życia chrzestna poinformowała o testamencie i mnie jako spadkobierczyni wszystkich potencjalnych zainteresowanych). W 2023r. Umarł mój ojciec, który za życia przepisał mi również 1/3 tej samej dzia...

Wyszukiwarka