Dzisiaj kierownik powiedział że mam opróżnić szafkę i iść do domu. Nie dostałam żadnego wypowiedzenia

Mam pytanie pracuje przez agencje pracy xyz w firmie xxx umowa do 16.12.2022 dzisiaj kierownik powiedział że mam opróżnić szafkę i iść do domu. Nie dostałam żadnego wypowiedzenia do podpisu ani z pracy ani z agencji . Moje pytanie brzmi czy mogę iść na l4 problemy z kręgosłupem do końca trwania umowy i czy mi zapłacą za te 16 dni jakbym chorowała
anonim cytuj
02-12-2022
Umowa o pracę?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Tak
 
anonim cytuj
02-12-2022
To jak najbardziej możesz pójść na zwolnienie lekarskie jeśli są ku temu podstawy. Możesz być na zwolnieniu również po wygaśnięciu umowy, wydaje mi się, że 90 dni.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Po wygaśnięciu umowy do 14 dni można zachorować i L4 można ciągnąć 90 dni.. Jeśli w trakcie trwania umowy L4 wpadnie, to pół roku można przebywać na L4.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Dziękuję za poprawienie mnie
 
anonim cytuj
02-12-2022
91 dni a nie 90
 
anonim cytuj
02-12-2022
Przy umowie o pracę musisz dostać wypowiedzenie jeśli chcą coś zwolnić przed jej końcem. Jeśli nic nie dostałaś zapytaj na jakiej podstawie.
W ogóle to zadzwoniłabym do pipu bo dziwna sprawa. Jeszcze kwestia co rozumiesz ze pracujesz przez agencje? Umowę masz z kim?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Umowa z agencją pośrednictwa pracy
 
anonim cytuj
02-12-2022
I umowa o pracę? Na pewno?Nie jakieś zlecenie?
Jeśli masz UOP z agencją to do nich dzwoń i pytaj żeby Ci nie doklepali potem po rzutki bo nie przyjdziesz następnego dnia do roboty.
A tak btw to co masz w tej umowie o pracę napisane? Że gdzie świadczysz pracę i dla kogo itd
 
anonim cytuj
02-12-2022
Umowa o pracę z agencją pracy miejsce pracy zakład produkcyjny xxx
 
anonim cytuj
02-12-2022
Umowa o pracę z agencją pośrednictwa pracy miejsce pracy zakład produkcyjny
 
anonim cytuj
02-12-2022
Skontaktuj sie z agencją i powiedz co jak
 
anonim cytuj
02-12-2022
Mam pytanie pracuje przez agencje pracy xyz w firmie xxx umowa do 16.12.2022 dzisiaj kierownik powiedział że mam opróżnić szafkę i iść do domu. Nie dostałam żadnego wypowiedzenia do podpisu ani z pracy ani z agencji . Moje pytanie brzmi czy mogę iść na l4 problemy z kręgosłupem do końca trwania umowy i czy mi zapłacą za te 16 dni jakbym chorowała


Jeżeli posiadasz umowę o pracę z agencją pracy tymczasowej:

Możesz pójść na zwolnienie lekarskie (L4) jeśli masz ku temu podstawy medyczne. Agencja pracy będzie miała obowiązek wypłacić Ci wynagrodzenie za okres niezdolności do pracy.
To jak najbardziej możesz pójść na zwolnienie lekarskie jeśli są ku temu podstawy. Możesz być na zwolnieniu również po wygaśnięciu umowy, wydaje mi się, że 90 dni.

Po wygaśnięciu umowy do 14 dni można zachorować i L4 można ciągnąć 90 dni.. Jeśli w trakcie trwania umowy L4 wpadnie, to pół roku można przebywać na L4.


Zgodnie z art. 92 § 1 Kodeksu pracy, jeżeli pracownik zachoruje w trakcie trwania umowy o pracę na czas określony, może przebywać na zwolnieniu lekarskim przez cały okres trwania umowy oraz przez kolejne 91 dni po jej zakończeniu (a nie 90, jak sugerowano).

Przy umowie o pracę musisz dostać wypowiedzenie jeśli chcą coś zwolnić przed jej końcem. Jeśli nic nie dostałaś zapytaj na jakiej podstawie.

Umowa z agencją pośrednictwa pracy


Jeśli Twoja umowa o pracę jest zawarta z agencją pracy tymczasowej, to to właśnie agencja jest Twoim pracodawcą, a nie firma, w której fizycznie świadczysz pracę. Jeżeli agencja chciałaby zakończyć z Tobą stosunek pracy przed upływem terminu określonego w umowie, powinna dostarczyć Ci pisemne wypowiedzenie. Jeśli tego nie zrobiła, działa niezgodnie z prawem. Jeżeli doszłoby do nieuzasadnionego przerwania świadczenia pracy bez odpowiedniego wypowiedzenia, możesz dochodzić swoich praw na drodze sądowej.

Umowa o pracę z agencją pośrednictwa pracy miejsce pracy zakład produkcyjny


Skoro umowa o pracę została zawarta z agencją pracy tymczasowej, powinnaś skontaktować się z nią w pierwszej kolejności, by wyjaśnić sytuację oraz potwierdzić status swojego zatrudnienia. Jeśli kierownik zakładu produkcyjnego polecił Ci opróżnić szafkę i iść do domu, może to oznaczać, że zakład nie chce dalej korzystać z Twoich usług, ale to nie zwalnia agencji z obowiązku przestrzegania przepisów prawa w odniesieniu do Ciebie jako pracownika.

W świetle powyższego, zalecam skontaktowanie się z agencją pracy tymczasowej, w celu wyjaśnienia sytuacji oraz uzyskania informacji na temat statusu Twojego zatrudnienia i ewentualnego wypowiedzenia.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Oddalenie zażalenia, co dalej?
Proszę o informację, co należy zrobić w przypadku umorzenia postępowania o wszczęcie, śledztwa przez prokuraturę rejonową, następnie podtrzymanie decyzji przez sąd rejonowy w złożonym zażaleniu. Sprawa dotyczy fałszowania dokumentów dla potrzeb sądu przez urzędników publicznych. Sprawa poważna i zależy mi aby taką patologię układu napiętnować. W związku z tym, że tzw. wszystkie drogi teoretycznie zostały zamknięte, to podobno istnieje tryb nadzwy...
Wychowawczyni domaga się ode mnie zaświadczenia od lekarza o chorobie.
Proszę o poradę, bo już mi ręce opadają. Córka chodzi do 2 klasy SP. Często choruje co wiąże się z częstymi nieobecnościami w szkole. Wychowawczyni domaga się ode mnie zaświadczenia od lekarza o chorobie. Lekarz zaświadczenia nie chce wypisać, bo jak twierdzi nie ma takiego obowiązku. Proszę mi powiedzieć jak to jest w świetle prawa? Czy moje usprawiedliwienie pisemne i poświadczenie że córka była chora liczy się mniej od zaświadczenia leka...
Czy zarząd wspólnoty mieszkaniowej ma prawo zatrudnić firmę zarządzającą bez uchwały?
Dzień dobry, mamy pewne wątpliwości jako członkowie wspólnoty co do podjęcia decyzji zarządu odnośnie zatrudnienia firmy zarządzającej wspólnotą. Zarząd podpisał w niepełnym składzie, gdyż nie wszyscy jego członkowie się zgodzili, bez poinformowania mieszkańców umowę. Czy to działanie wykracza poza zakres zarządu zwykłego?...
Został kupiony uszkodzony samochód, zapomniano zapisać tego w umowie czy teraz każda ze stron może dopisać tę uwagę na swojej umowie?
Witam. Został kupiony uszkodzony samochód niestety na umowie kupna zapomniano zapisać tego w umowie czy teraz każda ze stron może dopisać tę uwagę na swojej umowie? Pozdrawiam...

Wyszukiwarka