Odszkodowanie po potrąceniu

Hej mam pytanie wczoraj na pasach starszy pan potrącił moja bratowa bo jak stwierdził zagapił się gdyby nie kierowca który jechał za nim by uciekł ale wezwali policję i karetkę. Dziś się okazuje że na mocne stłuczenie barku i naderwane coś tam.... Zwolnienie na 18 dni z pracy. Co dalej odszkodowanie z starszego pana OC??? A jakieś zadość uczynienie za ból i wypadek się należy i gdzie z tym się udać. Proszę o pomoc
anonim cytuj
02-12-2022
Po zakończeniu leczenie złożyć wniosek z polisy OC sprawcy... masz ja dostałaś od policji? Należy Ci się - tej bratowej za stres pourazowy, ból cierpienie i z chorobowego ma 80% więc 20% musi oddać ubezpieczalnia i powinni dorzucić za opiekę nad bratowa. Generalnie znajoma dostała 5000 zadośćuczynienia przyznanego sądownie od gminy za to ze nauczycielki nie dopilnowały dziecka po złamaniu ręki, matka musiała sama jechać na sor i dziecko w cierpieniu siedziało przez dwie lekcje bo nikt nie skminił ale to ręka złamana
 
anonim cytuj
02-12-2022
Zgłosić do ubezpieczyciela z oc sprawcy, ale ... niech chodzi do lekarza. Zbiera dokumentację. Fv na leki badania itd. Dk tego strata za czas zwolnienia. Bo wiadomo ze 80% tylko na zwolnieniu dostaje.
Jeśli coś uszkodziła, ukaranie tel itd to też można zgłosić. Ja zniszczenie kurtki i zbity wyświetlacz w tel zgłosiłam. Co prawda tylko trochę siniaków mialam i za nie 1 tys polubownie bo nie chodziłam po lekarzach . Ale można więcej kasy uzyskać mając dokumentację medyczną. Oraz szkodę własną.
Ale wpierw leczenie potem kwota z oc
 
anonim cytuj
02-12-2022
1000zl zadośćuczynienia dostałaś? Czy łącznie z tym tel i kurtka?
 
anonim cytuj
02-12-2022
1 tys za siniaki. 2 tys za szkody. Kurtka tel I obdrapane rączki wózka dziecięcego. Bo nas na pasach na jednokierunkowej wyjeżdżając tyłem Potrącił Baran. Łącznie 3 tys dostałam
 
anonim cytuj
02-12-2022
Ahhh czyli policzyli Ci za cały wózek jako nowy? Czy na malowanie wymianę rączek? I tel nowy i kurtka nowa? To już pytam tak dla własnego poszerzenia wiedzy w temacie. Maluszkowi nic się nie stało? Przewróciłas się rozumiem?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Do ostatniej chwili trzymałam wózek który upadł na plecy i wytoczyl się na ulicę główną. Całe szczęście ze nic tam nie jechało. Córce nic się nie stało. Była w pasach
Karetka zbadała ja i mnie
Kazali obserwować pod kątem wstrząsu mózgu gdyby sue okazało ze dziecko udezyli głową o asfalt z tyłu. Na szczęście skończyło się u dziecka tylko stresem i nie przespaną nocą
Dziecko nam niepełnosprawne więc nic nie powie czy boli.
A stresie i adrenalina bolała mnie tylko noga w kostce i opuchla. Pod wieczór bark ręki do góry nie mogłam podnosić. z tej samej strony i biodro. Na następny dzień tez pokazały sie siniaki. Bolało tak to przy stluczeniu a nie miałam czasu z tym też chodzić po lekarzach , bo dziecko potrzebuje opieki 24hna dobę. I tez lekarz zlecił by mascie co sama uczylilam. Zdjęcia zrobilam opuchniętej nogi i siniaków. Kurtka rozerwana .kosztowała 249zl. Wózek porysowane rączki od jechania po asfalcie nie da się ich wymienić, wózek specjalistyczny dla niepełnosprawnego , spacerówka
Ja za nią nie płaciłam tylko nfz, nowy kosztuje 1800.
I zbity ekran w s6 edge.
Nie miałam nerwów by się kłócić o wyższe koszta. Taj więc warto wszystko zgłaszać. Ale trzeba mieć dowody zakupu tych rzeczy.
Szkoda ze za nerwy i stres nie patrzą. Do dziś dochodząc do pasów uraz został i powracają obrazy jak ratuje dziecko i biorę uderzenie na siebie.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Nie trzeba czekać na zakończenie leczenia
Zawnioskować do policji o notatkę z miejsca zdarzenia na jej podstawie ustalić OC sprawcy i wraz z notatką i dokumentacją medyczną zgłosić roszczenia z polisy OC: zadośćuczynienie ( 445kc), zwrot kosztów leczenia (444kc) zwrot kosztów zniszczonych rzeczy /utraconych zarobków (361kc)
Sprawca wypadku będzie regresowany
 
anonim cytuj
02-12-2022
Dlaczego miałby być regres w tym przypadku??
 
anonim cytuj
02-12-2022
Jeśli w notatce policyjnej znajdzie się informacja że sprawca próbował zbiec z miejsca zdarzenia to będzie regres
 
anonim cytuj
02-12-2022
Czy ma znaczenie że jednak tam był??
 
anonim cytuj
02-12-2022
To zależy jak policja do tego podejdzie
Usiłowanie jest karane w granicach sprawstwa
 
anonim cytuj
02-12-2022
Ale owy starszy pan sam zadzwonił na policję i karetkę
 
anonim cytuj
02-12-2022
Wszak że nie potrącił specjalnie
 
anonim cytuj
02-12-2022
Skoro policja nie dopatrzy się tego co Pani napisała w poście no to nie będzie podstaw do regresowania
 
anonim cytuj
02-12-2022
Witam. Mam pytanie dotyczace podobnej sprawy.
 
anonim cytuj
16-01-2024
tutaj wartościowa wiedza na temat odszkodowań za potrącenie https://helpfind.pl/blog/potracenie-pieszego,482
 
anonim cytuj
12-03-2024

Sugerowane Tematy

Kłopoty z niezgodnymi zapisami w umowie najmu
Chciałbym zapytać o coś, co zaczyna mi spędzać sen z powiek. Mam problem z moją obecną umową najmu. Mieszkam w tej kawalerce od prawie roku, a od dwóch miesięcy mój wynajmujący próbuje wprowadzić do umowy najmu zapisy, które wydają mi się dość niepokojące. Chciałby wpisać do umowy najmu zapis, który obliguje mnie do pokrycia wszystkich napraw powyżej 500 zł. Dodatkowo, chce wprowadzić zapis, który daje mu prawo do wejścia do mieszkania bez upr...
Eksmisje
Dostałem eksmisje z mieszkania w kturym nadal mieszka moja curka ktura nie dostała eksmisji czy moge ją odwiedzać i wnuki zgodnie z prawem ...
Wyłudzenie na blika.
Dzień dobry, zostałem oszukany na blika, dostałem email od olx z fałszywym likiem i potwierdzeniem danych, zalogowałem się do banku zostałem poproszony o numer blik, podałem go i w tej samej chwili pobrało mi 3tys ,zgłosiłem sprawę na policję i olx, bank nie uznał mi reklamacji, napisali, że ja wszystko potwierdziłem a oni w niczym nie zawinili . Czy mogę się jakoś odwołać i jest szansa na to ze bank odda mi stracone pieniądze ? Blik został wysł...
Wyrównanie nagrody jubileuszowej.
Sprawa wygląda następująco: Pod konie stycznia 2022, byłem uprawniony do nagrody jubileuszowej. Jubileuszówkę otrzymałem. W kwietniu była podwyżka uposażeń z wyrównaniem od stycznia. Z tego co już się dowiedziałem powinienem dostać wyrównanie nagrody jubileuszowej w związku z podwyżką (chyba że się mylę). Do chwili obecnej wyrównania nie dostałem. osoba odpowiedzialna za te sprawy zwodzi mnie już ponad 1,5 roku stwierdzeniem "zrobi się"...

Wyszukiwarka