Czy za wypadek poza pracą należy się jednorazowe odszkodowanie z ubezpieczenia grupowego?

Czy za wypadek poza pracą jak i również nie w drodze do pracy ani z pracy należy się jednorazowe odszkodowanie z ubezpieczenia grupowego?
anonim cytuj
21-07-2022
Nie ma Jednym Ogólnopolskich Warunków Ubezpieczenia. Trzeba zapoznać się z warunkami swojego ubezpieczenia, żeby sprawdzić czy to co się stało jest objęte ochroną ubezpieczeniową.
 
anonim cytuj
21-07-2022
Nie ma Jednym Ogólnopolskich Warunków Ubezpieczenia. Trzeba zapoznać się z warunkami swojego ubezpieczenia, żeby sprawdzić czy to co się stało jest objęte ochroną ubezpieczeniową.

Ale zazwyczaj jeśli konkretne zdarzenie nie jest ujęte w OWU, to jest tam procentowy uszczerbek na zdrowiu i z tego można skorzystać.
 
anonim cytuj
21-07-2022
Autor postu nic o tym nie napisał, ale można domniemywać, że skoro ktoś uległ wypadkowi to do jakiegoś uszczerbku doszło. Może autor wklei tutaj OWU tego ubezpieczenia i opiszę czy pokrzywdzony ma jakieś "uszkodzenia".
 
anonim cytuj
21-07-2022
Nie wkleję, bo nie mam tutaj, a chodzi o mojego tatę. Doszło do uszczerbku, zerwana wiązadła. Była operacja a za 2 m-ce druga.
 
anonim cytuj
21-07-2022
Proszę spojrzeć w OWU w takim razie i poszukać o urazach kolana.
 
anonim cytuj
21-07-2022
Proszę spojrzeć w OWU w takim razie i poszukać o urazach kolana.

Pewnie nie będzie tam napisane nic o urazach kolana. Będzie ogólnie o uszczerbku na zdrowiu.
Zbiera. Dokumentację medyczną, po zakończeniu leczenia udać się do firmy ubezpieczeniowej, lub zalożyć roszczenie online.
 
anonim cytuj
21-07-2022
Pewnie nie będzie tam napisane nic o urazach kolana. Będzie ogólnie o uszczerbku na zdrowiu.
Zbiera. Dokumentację medyczną, po zakończeniu leczenia udać się do firmy ubezpieczeniowej, lub zalożyć roszczenie online.

A skąd ktoś wie co będzie, a co nie będzie napisane?
 
anonim cytuj
21-07-2022
OWU wielu zakładów ubezpieczeniowych zawiera tabelę urazów, które przeliczane są na procent uszczerbku na zdrowiu.
 
anonim cytuj
21-07-2022
Czy za wypadek poza pracą jak i również nie w drodze do pracy ani z pracy należy się jednorazowe odszkodowanie z ubezpieczenia grupowego?


Odpowiedź na to pytanie zależy od konkretnych postanowień zawartych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) Twojego ubezpieczyciela.

Nie ma Jednym Ogólnopolskich Warunków Ubezpieczenia. Trzeba zapoznać się z warunkami swojego ubezpieczenia, żeby sprawdzić czy to co się stało jest objęte ochroną ubezpieczeniową.


Dokładnie. OWU różnią się w zależności od zakładu ubezpieczeń. Zawierają szczegółowe postanowienia dotyczące zakresu ochrony ubezpieczeniowej, definicji pojęć, wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela oraz wiele innych kwestii.

Ale zazwyczaj jeśli konkretne zdarzenie nie jest ujęte w OWU, to jest tam procentowy uszczerbek na zdrowiu i z tego można skorzystać.


Tak, w wielu OWU jest zawarta tabela uszczerbków, która wskazuje, jaki procentowy uszczerbek na zdrowiu przysługuje w przypadku określonych urazów.

Nie wkleję, bo nie mam tutaj, a chodzi o mojego tatę. Doszło do uszczerbku, zerwana wiązadła. Była operacja a za 2 m-ce druga.


Jeżeli w OWU Twojego ubezpieczyciela jest tabela uszczerbków, warto zwrócić uwagę na punkty dotyczące zerwanych więzadeł. Nawet jeśli OWU nie zawiera konkretnej informacji o urazie kolana, może być w nim postanowienie o procentowym uszczerbku na zdrowiu za określone typy urazów.

Proszę spojrzeć w OWU w takim razie i poszukać o urazach kolana.


Pewnie nie będzie tam napisane nic o urazach kolana. Będzie ogólnie o uszczerbku na zdrowiu.


Zgadza się. W wielu przypadkach OWU zawiera ogólne postanowienia dotyczące uszczerbku na zdrowiu, bez wymieniania konkretnych typów urazów.

OWU wielu zakładów ubezpieczeniowych zawiera tabelę urazów, które przeliczane są na procent uszczerbku na zdrowiu.


To prawda. W zależności od zakładu ubezpieczeniowego, tabela ta może być bardziej szczegółowa lub bardziej ogólna. Kluczowe jest dokładne przeanalizowanie OWU oraz porównanie z dokumentacją medyczną, aby ustalić przysługujący procent uszczerbku.
 
anonim cytuj
07-08-2023
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Czy mógłby mi ktoś polecić fachowca, który pomoże w interpretacji OWU oraz w składaniu roszczenia do ubezpieczyciela? Nie ukrywam, że jest to dla mnie nowa sytuacja i wolę nie popełnić błędów w tej kwestii. Czy warto korzystać z pomocy prawnika czy raczej doradcy ubezpieczeniowego w takim przypadku?
 
anonim cytuj
07-08-2023
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Czy mógłby mi ktoś polecić fachowca, który pomoże w interpretacji OWU oraz w składaniu roszczenia do ubezpieczyciela? Nie ukrywam, że jest to dla mnie nowa sytuacja i wolę nie popełnić błędów w tej kwestii. Czy warto korzystać z pomocy prawnika czy raczej doradcy ubezpieczeniowego w takim przypadku?


W sytuacji, kiedy chodzi o interpretację dokumentów i potencjalny konflikt z ubezpieczycielem, zalecanym podejściem jest skorzystanie z pomocy prawnika specjalizującego się w prawie ubezpieczeniowym. Doradca ubezpieczeniowy może być pomocny w kwestii zrozumienia OWU i ogólnego funkcjonowania produktu ubezpieczeniowego, ale jeśli istnieje ryzyko sporu z ubezpieczycielem lub jeśli chcesz dochodzić swoich praw w sposób formalny, wsparcie prawnika będzie bardziej odpowiednie.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Jak zacząć wynajmować mieszkanie?
Chcemy z mężem wynająć mieszkanie (my jesteśmy właścicielami). Jak do tego rozsądnie podejść? W sensie nie chcemy później mieć problemu z lokatorami, którzy nie chcą opuścić mieszkania. Jak się zabezpieczyć? Na pewno chcemy sporządzić umowę u notariusza. Ale jak do tego podejść? W jaki sposób sporządzić umowę, abyśmy nie zostali później z problem lokatorami na głowie i ewentualnie późniejszym sprawami sądowymi?...
Chwilówka
Witam, zaciągnąłem jakiś czas temu pożyczkę w firmie A. Firma A sprzedała dług do firmy B, ponieważ nie wywiązałem się z umowy. Firma A nie poinformowała mnie w ogóle o fakcie zbytu długu do firmy B, teraz dostałem nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym od firmy B. Jak mogę zakwestionować w piśmie niezasadność takiego długu?...
okres wypowiedzenia
Dzień dobry, 30.09 złożyłam podanie o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron z dniem 30.11. Podanie zostało rozpatrzone pozytywnie. Prowadzę także jednoosobową działalność gospodarczą. Chciałam zamiast pracy na etat poświęcić swój cały czas prowadzeniu tejże działalności. Niestety okazało się, że jestem poważnie chora i w połowie listopada muszę poddać się operacji plus później dalsze leczenie. Zakładam, że do pracy będę mogła wrócić o...
Ustalenie ojcostwa
Czy to prawda, że uznanie ojcostwa przed kierownikiem USC może nastąpić tylko przez 6 miesięcy po narodzinach dziecka? Pózniej sprawa o ustalenie ojcostwa odbywa się w sądzie i pod nadzorem prokuratury?...

Wyszukiwarka