Witam, co zrobić gdy sąd wysyła pisma pod zły nr domu?

Witam, co zrobić gdy sąd wysyła pisma pod zły nr domu? Adres się zgadza tylko jest zły nr budynku i mieszkania. Czy to odbierać, czy nie?
anonim cytuj
30-11-2022
Jeśli nie jesteś adresatem to nie odbierać. Poinformować, że pomyłka i powiedzieć o tym listonoszowi. Możesz też powiedzieć gdzie mieszka adresat
 
anonim cytuj
30-11-2022
Ja jestem adresatem.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Listonosz nie ma nic do sprawy. Są ścisłe odrębne przepisy z zakresu doręczenia przesyłki sądowej.
Teoretycznie można tego nie odbierać bo niezgodność adresowa...tylko sprawa przedłuży się o następne miesiące.
Powiadomić sąd o braku przesyłki.
 
anonim cytuj
30-11-2022
W sytuacji, gdy sąd wysyła pisma pod niewłaściwy adres, kluczowym krokiem jest powiadomienie sądu o tej sytuacji. Zgodnie z art. 132 § 2 Kodeksu postępowania cywilnego, doręczenie pisma na niewłaściwy adres jest nieważne, a skutki prawne związane z doręczeniem nie zostaną wywołane.

Powinieneś niezwłocznie skontaktować się z sądem, który wysłał pismo, i poprawnie przekazać swój adres. Poinformuj sąd o błędzie w adresie - najlepiej na piśmie, aby mieć dowód na przyszłość. Wskazać należy właściwy numer budynku i mieszkania, a także potwierdzić resztę adresu.

Ponadto, jeśli otrzymujesz pismo sądowe skierowane do Ciebie, ale na niewłaściwy adres, dobrze jest odbierać te przesyłki. Choć nie wywołują one skutków prawnych z powodu niewłaściwego adresu, mogą one zawierać informacje ważne dla Twojej sprawy. Po otrzymaniu takiego pisma, powinieneś zawiadomić sąd o błędzie w adresie.

Proszę pamiętać, że niezależnie od tego, czy odbierzesz pismo, czy nie, powinieneś niezwłocznie powiadomić sąd o błędzie w adresie. Przewlekłe postępowanie sądowe może prowadzić do niepotrzebnych opóźnień i komplikacji.
 
anonim cytuj
07-08-2023
Część Twojej odpowiedzi jest prawidłowa, ale są pewne kwestie, które warto rozważyć. Przede wszystkim, zgodnie z art. 139 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, doręczenie jest nieważne, jeśli pismo zostało doręczone pod nieprawidłowy adres. Oznacza to, że skutki prawne, takie jak bieg terminów, nie zostaną wywołane.

Ponadto, powinieneś poinformować sąd o nieprawidłowości doręczenia, preferowalnie na piśmie, aby istniał ślad tej informacji. Przypomnij sądowi o Twoim prawidłowym adresie, zgodnie z art. 132 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego.

Warto jednak zauważyć, że odbieranie pism, nawet jeśli są doręczane pod niewłaściwy adres, może przynieść pewne korzyści. Dzięki temu będziesz na bieżąco z postępowaniem i będziesz mógł podjąć odpowiednie działania, mimo że formalnie pismo nie wywoła skutków prawnych z powodu nieprawidłowości doręczenia. Pamiętaj jednak, że informowanie sądu o błędzie w adresie jest ważne, aby uniknąć niepotrzebnych opóźnień w postępowaniu.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Mandat za brak legitymacji do biletu.
Wczoraj jechałam pociągiem do Łodzi kupiłam bilet ulgowy ponieważ skan/zdjęcie legitymacji miałam w telefonie, po pokazaniu panu zdjęcia nawet nie spojrzał na zdjęcie i powiedział że to nie jest dokument dostałam mandat 137zł+ opłatę za bilet normalny. Nigdy nikt nie robił z tego problemu i bez problemu uznawali zdjęcie. Czy jest sens się odwoływać od tego?...
Umowa użyczenia.
Bardzo proszę o poradę w kwestii wynajmu mieszkania. 1) Wynajmuję bratu mieszkanie. Po jego stronie są wszystkie opłaty (czynsz, woda, prąd).Nie mam z tego żadnych korzyści materialnych. Czy muszę taką sytuację zgłosić do US? 2) Czy mój brat będąc zameldowany w mieszkaniu ,które mu wynajmuję na podstawie ustnej umowy ,nie posiada do niego żadnego tytułu prawnego może występować o dodatek mieszkaniowy?...
Ile wynosi okres wypowiedzenia?
Mam pytanie odnośnie okresu wypowiedzenia. Pracuję 2 lata u jednego pracodawcy, mam umowę na czas nieokreślony, lecz podpisałem ją w czerwcu. Ile zatem wynosi okres wypowiedzenia? 2 Tygodnie czy miesiąc? Drugie pytanie to czy można złożyć wypowiedzenie za porozumieniem stron będąc na urlopie wypoczynkowym?...
Problemy z wypowiedzeniem o pracę. Czy należy mi się 3 miesięczne wypowiedzenie i należna wypłata?
Pracowałam 5 lat na umowie o pracę w kioskoportierni. W czerwcu dostałam wypowiedzenie którego nie podpisałam gdyż data zatrudnienia na wypowiedzeniu była 1.01.22 r. Wypowiedzenie odebrałam z poczty. Pracodawca zakończył swoją działalność z datą 17.07.22. Moje pytanie jest czy należy mi się 3 miesięczne wypowiedzenie i należna wypłata. Pracodawca liczy wypowiedzenie od czerwca mimo nie podpisania przeze mnie wypowiedzenia....

Wyszukiwarka