Sąsiad donosi na policje że mój pies szczeka od rana do wieczora. jak mam się bronić?

Cześć
Od dłuższego czasu mam problem z sąsiadem,
Chodzi na policję do administracji że mój pies szczeka od rana do wieczora. Co jest nie prawdą, pies szczeka 10 minut i jest spokój. Nagrywam kiedy wychodzę z domu żeby mieć dowody.
Od lipca 2022 sąsiad zmodyfikował nagranie naszego psa i puszcza mi po 3-4 godziny w weekendy. Nie chce chodzić po sądach .... Ostatnio dowiedziałam się że chodzi po sąsiadach i zbiera podpisy żeby odebrać mi psa.
Chciałabym się dowiedzieć co jeszcze mogłabym zrobić ? Jak się bronić.
Sąsiad nie chce mediacji, mówi że chce żebym poczuła to co on kiedy pies zostaje sam.
Niedawno zostały zaklejone mi zamki w drzwiach, z sąsiadem już nie rozmawiam ponieważ ostatnio groził że mnie pobiję....
Nie wiem może listy do innych lokatorów żeby przedstawić sytuację ? Albo do spółdzielni. Mieszkanie wynajmuję...
anonim cytuj
25-11-2022
Nikt nie ma prawa ci zabrać psa jeżeli pies nie jest zaniedbywany ma miskę z wodą karmę legowisko i chodzisz do weta pies nie jest głodzony
 
anonim cytuj
28-11-2022
Ja miałam założone 7 spraw o psa
Do tego stopnia że musiałam psa oddać
Mówili że szczuje ich specjalnie trzymiesięcznym labradorem
Sąsiedzi potrafią uprzykrzyć życie
Życzę nerwów że stali
 
anonim cytuj
29-11-2022
Ale przecież inni lokatorzy tez mieszkają koło ciebie to chyba widza i słyszą co się dzieje?
 
anonim cytuj
29-11-2022
Są po naszej stronie ale nikt nie chce chodzić na policję. W budynku jest tylko 8 mieszkań. Więc sąsiad próbuje różnych sposobów
 
anonim cytuj
29-11-2022
Chciałabym się dowiedzieć co jeszcze mogłabym zrobić ? Jak się bronić.


W obliczu przedstawionych problemów, można podjąć następujące działania oparte o prawo polskie:

Po pierwsze, jeżeli sąsiad manipuluje nagraniami, możesz zgłosić sprawę na policję. Oszustwo polegające na modyfikacji nagrań z zamiarem wprowadzenia w błąd, a następnie wykorzystania ich przeciwko Tobie, może być traktowane jako przestępstwo.

Po drugie, w sytuacji, gdy sąsiad groził Ci przemocą fizyczną, zalecam zgłoszenie tego na policję. Groźby karalne są przestępstwem przewidzianym w polskim prawie karnym (art. 190 § 1 Kodeksu karnego).

Jeżeli doszło do aktu wandalizmu, jakim było zaklejenie zamków w drzwiach, także powinno to zostać zgłoszone na policję. Wandalizm jest przestępstwem i może być ścigany na podstawie art. 288 Kodeksu karnego.

Co do podejścia sąsiada, jeżeli zbiera podpisy w celu odebrania Ci psa, warto podkreślić, że decyzję o ewentualnym odebraniu psa podejmuje odpowiedni organ, a nie sąsiedzi. Prawo polskie chroni prawa właścicieli zwierząt i odebranie psa możliwe jest jedynie w sytuacjach, gdy zwierzę jest znęcane lub niewłaściwie traktowane.

Jeżeli chodzi o informowanie innych lokatorów o sytuacji, pismo do nich może być dobrym pomysłem. Można w nim przedstawić faktualny stan rzeczy, by uniknąć ewentualnych nieporozumień w przyszłości. Ponadto, skoro mieszkanie wynajmujesz, warto poinformować właściciela nieruchomości o problemie. Może on pomóc w mediacji lub podjąć inne działania w celu rozwiązania konfliktu.
 
anonim cytuj
23-08-2023

Sugerowane Tematy

Wezwanie do sądu na rozprawę to jak to wygląda z pracą?
Jak dostałam wezwanie do sądu na rozprawę to jak to wygląda z pracą? Muszę brać wolne czy należy się dzień wolny?...
ubezpieczenie zdrowotne
Witam, Czy to prawda, że po utracie pracy 30 dni jest jeszcze ważne ubezpieczenie zdrowotne? Pracowałem tylko tydzień, ale wiem że byłem ubezpieczony i wczoraj się pożegnaliśmy z pracodawcą. ...
Wypowiedzenie umowy na zwolnieniu chorobowym.
Jestem od tygodnia na zwolnieniu chorobowym. Czy pracodawca może mi wypowiedzieć umowę? Jak to się ma z wypowiedzeniem? Jeśli w kwietniu skończy mi się zwolnienie to wtedy dostaje wypowiedzenie trzy miesięczne? (W moim przypadku)...
Zachowanie okresu wypowiedzenia.
Dostałam wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia z powodu likwidacji stanowiska pracy z powodów ekonomicznych. Pracowałam w tej firmie ponad 12 lat a firma zatrudnia ponad 20 pracowników. Czy w związku z tym przysługuje mi odprawa?...

Wyszukiwarka