Czy kierownik ma prawo wymagać od pracowników dodatkowego czasu pracy?

Pracuje w dużej korporacji gdzie obowiązują karty do odbijania czasu pracy oraz zmiana stroju na odzież roboczą (jestem pracownikiem umysłowym praca przy komputerze ale zasada zmiany ubrania obowiązuje wszystkich pracowników). W uop mam zapis: 8-16 (łącznie 8h), natomiast kierownictwo działu wymaga bym najpóźniej odbijał się kartą 7:55 a wybijał 16:05 argumentując, ze mam być przy komputerze 8-16, a ten dodatkowy czas jest wymagany na zmianę ubrania.
Przy wyjściu 16:01 dostałem słowne upomnienie.
Jak ma się prawo pracy do takiej sytuacji? Czy kierownik ma prawo wymagać od pracowników dodatkowych 10min pracy każdego dnia skoro strój służbowy jest narzucony odgórnie?
anonim cytuj
23-11-2022
Związki zawodowe są? Potwierdzić wytyczne u wyższego stopniem menagera? Po rozmawiać w kadrach / HR? Czy jest regulamin odnośnie czasu rejestrowania się na wejściu wyjściu? Nie ma Co zaczynać wojny z kierownikiem, wyjść z zasady szef ma zawsze racje I sprawdzić jakie są zasady jeśli są inne to oznajmić ze dyrektor mówił ze odbijamy się 6-16 to zamyka usta kierownikom
 
anonim cytuj
24-11-2022
Nie i w dodatku ma Pan/i prawo do przerw w pracy przy komputerze. 5 minut po każdej przepracowanej godzinie, gdzie ma Pan/i prawo wstać i odejść od komputera bez opuszczania miejsca pracy.
 
anonim cytuj
25-11-2022
Najmocniej przepraszam, dołączę do pytania jeśli jest to zgodne z regulaminem. Otóż ja jak i moi koledzy z pracy musimy się odbijać 5 min przed godziną 6:00 jak i 5 min po 14:00. Mamy system który wylicza nam godziny pracy, jeśli spóźnimy się choć minutkę, szefostwo obcina nam 15 minut. Nie ważne że jesteśmy w pracy ale czasami odbijając się o 5:55 nie wiemy czy już nam ucięło te 15 min czy nie. W takim wypadku należy nam się przerwa do godz 6:15 czy musimy normalnie iść do pracy i zgłosić to do pip lub innego wydziału?
 
anonim cytuj
26-11-2022
Ale pracodawca nie wymaga od pana/i pracy w godz 7,55 - 16.05 Pracodawca wymaga pracy w godz 8,00 - 16,00 Pracodawca płaci za przepracowane godz a nie za obecność pana/i na terenie zakładu - paca przy komputerze naraża pracownika na osłabienie wzroku i ustawodawca przewidział możliwość 5-cio min. odpoczynku po każdej przepracowanej godzinie z tym, że tych pięciominutówek nie można łączyć a czas pracy przy komputerze musi wynosić minimum 4 godz dziennie...
 
anonim cytuj
27-11-2022
8-16 świadczenie pracy.
 
anonim cytuj
29-11-2022

Sugerowane Tematy

Jak zabezpieczyć rodzinę na wypadek swojej śmierci?
Mam taki dylemat i nie wiem jak go ugryźć. A mianowicie mam syna z byłą partnerką (nie żoną), a niedawno rodzice przepisali mi gospodarstwo rolne. Mam również dwóch braci i teraz właśnie moje pytanie. Jak prawnie zrobić żeby jakoś podzielić to gospodarstwo po mojej śmierci, czy wystarczy testament i jaką część maksymalnie otrzyma mój syn, taką jaką mu zapisze?...
Wypłata niższa niż najniższa krajowa.
Jestem zatrudniony przez agencje i firma mi zaproponowała na styczeń umowę że stawka 21.70 na godzinę na umowę o prace, nie miałem wcześniej umowy o prace ze stawką godzinowa, i na styczeń gdzie najniższa krajowa ma być 4242 brutto, to pracując na takiej stawce za 160 czy 168 h nie wyjdzie mi ta najniższa krajowa nawet nie będzie blisko, jak to jest regulowane prawnie, czy to jest w ogóle legalne?...
Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników?
Dzień dobry. Zamierzam sprzedać mieszkanie. Zainteresowanie wyraziły osoby, które przy jego zakupie będą posiłkować się kredytem - powiedzieli mi, że muszą "dobrać trochę kredytu" bo nie mają tyle własnych środków. Wolałabym sprzedać mieszkanie gotówkowcom. Teraz zastanawiam się, jak to zrobić bezpiecznie dla siebie. Oni chcą podpisać umowę przedwstępną u notariusza. Co powinno się w niej znaleźć? Zależy mi na w miarę szybkiej sprzedaży...
jak zabronic ojcu dziecka upubliczniać zdjecia dziecka
Witam. Kieruje się do Państwa z kilkoma Pytaniami. Odnośnie jestem w trakcie walki o odebranie władzy rodzicielskiej ojcu córki. Czy jeśli sąd odbierze już to władze rodzicielską ojciec będzie mógł w dalszym ciągu udostępniać zdjęcia córki na portalach społecznościowych? Dodam , że to nie mój sposób jakiejkolwiek zemsty na nim, a jedynie szukanie sposoby, by to zostało mu zabronienie, poprzez to że dopuszcza się licznych kradzieży w naszym mieści...

Wyszukiwarka