Czy na czas remontu i prac ekipy remontowej można zainstalować w mieszkaniu monitoring?

Czy na czas remontu i prac ekipy remontowej można zainstalować w mieszkaniu monitoring? Jak to wygląda jeśli chodzi o RODO, czy ekipa musi coś podpisywać, lub być o czymś poinformowana? Czy ekipa może odmówić pracy jeśli jest monitoring mieszkania?
anonim cytuj
23-11-2022
W jakim dokładnie celu będą przetwarzane nagrania z monitoringu i przez kogo?

anonim cytuj
23-11-2022
Przez właścicieli mieszkania, w celu sprawdzenia czy robotnicy nic nie niszczą ani nie kradną

anonim cytuj
26-11-2022
Właściciel mieszkania z wykonawcami podpisał umowę i sam jest osobą fizyczną?

anonim cytuj
26-11-2022
Jeśli właściciel mieszkania jest osobą fizyczną, podpisał umowę z firmą wykonująca zadania to musi pracowników poinformować o nagrywaniu i przetwarzaniu ich danych, tylko w celach ewentualnej obrony roszczeń jeśli dokonają nadużyć. Nie wolno ich nagrywać w sytuacjach intymnych, np WC. Nie można nagrywać dźwięku a same nagrania powinny być na bieżąco usuwane. Dostęp do nagrań też powinna mieć jak najmniejszą ilość osób. Niezgodne z prawem będzie upublicznienie nagrań. Można je wykorzystać tylko i wyłącznie do tej obrony roszczeń czyli ewentualnie jako materiał dowodowy jeśli coś się stanie. Uczestnicy muszą mieć możliwość wglądu do nagrania i wiedzieć kto dokładnie je przetwarza. Warto to mieć w umowie z firmą. Osoby nagrywane mogą złożyć skargę do UODO.

anonim cytuj
26-11-2022
Jeśli właściciel mieszkania zatrudnia pracowników do remontu na podstawie uop i sam reprezentuje firmę, to już wtedy jest więcej obostrzeń dotyczących przetwarzania wizerunku.

anonim cytuj
29-11-2022
Pracownicy zawsze mogą odmówić wykonania zadania. Warto zawsze pogadać wcześniej z właścicielem firmy, aby wytłumaczyć swoją motywację i cel nagrywania. Dobrze jest przygotować na piśmie zasady nagrywania. Zawsze wszystko dobrze mieć na piśmie. Muszą mieć pewność, że właściciel mieszkania nie upubliczni nagrań i nie będzie łamał prawa w żaden sposób. Jeśli nie mają nic do ukrycia to nie powinno się bać kontroli swojej pracy.

anonim cytuj
29-11-2022

Sugerowane Tematy

Jak długo archiwizowane są bilingi telefonu stacjonarnego?
Czy ktoś się orientuje, z ilu lat wstecz można wziąć bilingi telefonu stacjonarnego założonego ok. 40 lat temu? I bilingi telefonu komórkowego? Sądownie oczywiście....
Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Co mogę zrobić, żeby po porodzie mieć urlop macierzyński a do porodu być zabezpieczona finansowo? (Umowa zlecenie)
Dzień dobry. Od 1.03.22r mam umowę zlecenie. Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży (8tydzień), na umowę o prace nie mam co liczyć. Co mogę zrobić, żeby po porodzie mieć urlop macierzyński a do porodu być zabezpieczona finansowo (mieć płatne zwolnienie, kiedy już nie będę mogła pracować)...
Udostępnianie danych na etykiecie
Witam, firma wysyła towar do klienta firmami kurierskimi. Na etykiecie podaje dane teleadresowe oraz telefon i mail do konkretnej osoby. Macie jakiś szablon zgody na udostępnienie takich danych?...
Sąsiedzi czepiają się o wszystko co robić?
Proszę o poradę. Od prawie 2 lat mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu na 1 piętrze w bloku. Po pierwszym miesiącu już zdążyliśmy poznać sąsiadkę pod nami. Owszem mamy dzieci i kiedy za głośno się zachowywały dostaliśmy od jej syna opr z bluźnierstwami. Dzieci już nie hałasują. Zaczęła się kłótnia o to, że korzystam ze zmywarki o 20, a ona słyszy po rurach jak woda leci i jej to przeszkadza. Ok, stwierdziłam, starsza osoba, dajmy luz. Potem, że sł...

Wyszukiwarka