Czy urzędnik lub prezydent miasta ma obowiązek udzielenia informacji

Dzień dobry
Czy urzędnik lub prezydent miasta ma obowiązek udzielenia informacji kto dzierżawi teren należący do gminy i w jakim terminie trwa umowa i jaka jest podstawa prawna tej dzierżawy? Jeśli nie dzierżawię a zajmuję i dbam o teren to mogę ponieść konsekwencje?
Opis sytuacji:
Ostatnio blisko mojego domu zaczęły rozrastać się krzaki i typowe zielsko itd. W te krzaki były powyrzucane butelki i inne śmieci. Posprzątałem to i dbam, kosze trawę krzaki wycięte, śmieci nie ma. Ostatnio zrobiłem tam ławki, palenisko, grill, ozdoby ale nie płacę za zajmowanie tego terenu. Sąsiad mieszkający również przy tym miejscu nakazuje mi zabranie swoich rzeczy z tej działki ponieważ nie płacę za zajmowanie tego terenu. Wiem że był w gminie się dowiadywać czy ja płacę za tą działkę skoro korzystam z niej jak ze swojej. Czy jak padło moje imię i nazwisko w gminie i że zajmuje ten teren bez umowy dzierżawy to urzędnik może to sprawdzić i powiedzieć mu że ja nie zajmuje tego legalnie? Czy takie informacje są jakoś chronione? A jeśli teraz zacznę dzierżawić i płacić to urzędnik może o tym informować innych mieszkanców?
anonim cytuj
21-11-2022
Nie powiedział na pewno twoich danych bo jest RODO, ale mógł powiedzieć czy ktoś to dzierżawi bez Imion. Jeśli nie jest to jego to może sobie nakazywać. Jedynie Gmina może Ci wysłać list, o posprzątanie swoich rzeczy. Jeśli on to wydzierżawi to może Ci nakazać
 
anonim cytuj
21-11-2022
A czy gmina na taki donos ma obowiązek reagować?
 
anonim cytuj
21-11-2022
Tak, jeśli niszczysz ich mienie i jest dużo donosów o tym. Jeśli nie, to nie mają powodu. Dla nich lepiej, że ktoś o to dba. Idź i wydzierżaw to.
 
anonim cytuj
21-11-2022
Jeśli będziesz chciał dzierżawić, idź do Urzędu i zastrzeż o niepodawanie twoich danych.
 
anonim cytuj
21-11-2022
Jest coś takiego jak dostęp do informacji publicznej. Każdy ma prawo zadać gminie takie pytania, a gmina ma obowiązek na nie odpowiedzieć, z tym że nie ma prawa udostępniać Twoich danych
 
anonim cytuj
22-11-2022

Sugerowane Tematy

Kiedy trzeba zwrócić zasiłek chorobowy?
Cześć, byłem na 3 tygodniowym L4 (od psychiatry), które przedłużam. W trakcie l4 brałem udział w zajeciach sportowych i pracodawca uważa, że nie powinienem i będzie chciał abym oddał wypłacone L4 za ten okres tych 3 tygodni. Co jeżeli odmówie? Mam od psychiatry papier, że wskazane dla mnie są wszelkiego rodzaju aktywności oraz przebywanie w grupach ludzi. Czy sprawa trafia od razu do sądu czy będzie to załatwiane przez ZUS? Firma powyżej 20osó...
Hotel zmienił pokój za dopłatą, co robić?
Dzisiaj zadzwonili do nas z hotelu (tydzień przed wyjazdem) w którym zrobiliśmy rezerwację i wpłaciliśmy zaliczkę, że nie mają dla nas pokoju 4os który zarezerwowaliśmy, a w zamian mogą nam dać dwa pokoje dwu osobowe, do których musielibyśmy dużo dopłacić, jesteśmy 4os rodziną i chcieliśmy pokój na cztery osoby. Co mamy zrobić w tej sytuacji?...
Sprzęty w wynajmowanym mieszkaniu uległy zniszczeniu. Wyrzuciłam je nie informując właściciela. Sprawa trafiła do Sądu, jak to się może skończyć?
Witam serdecznie Dostałam dzisiaj pismo z Prokuratury rejonowej o przesłaniu aktu oskarżenia do sądu z artykułu 248 par 1 kk. Sprawa wygląda tak że wyprowadziłam się z wynajmowanego mieszkania Właściciel zgłosił kradzież na policji żelazka i mikrofalówki Niestety te sprzęty uległy zniszczeniu wiec je wyrzuciłam nie informując o tym właściciela Żelazko zostawiłam zastępcze Na policji zeznałam zgodnie z prawdą że sprzęty uległy zniszczeniu i je w...
Darowizna od babci.
Babcia chce mi zrobić darowiznę pieniężną. Wiem, że kwota 36tys jest wolna od podatku i nie muszę tego zgłaszać do US. Jak to zrobić aby wszystko było zgodnie z prawem... Jeśli babcia jest osobą nie chodząca i nie wychodzi z domu. Ja dostanę tą kwotę do ręki ale nie chcę tych pieniędzy trzymać w domu tylko chcę je wpłacić na swoje konto. I tu jest pytanie... Czy jak sama sobie wpłacę tą kwotę i nadam tytuł "darowizna od babci" będzie w ...

Wyszukiwarka