Czy urzędnik lub prezydent miasta ma obowiązek udzielenia informacji

Dzień dobry
Czy urzędnik lub prezydent miasta ma obowiązek udzielenia informacji kto dzierżawi teren należący do gminy i w jakim terminie trwa umowa i jaka jest podstawa prawna tej dzierżawy? Jeśli nie dzierżawię a zajmuję i dbam o teren to mogę ponieść konsekwencje?
Opis sytuacji:
Ostatnio blisko mojego domu zaczęły rozrastać się krzaki i typowe zielsko itd. W te krzaki były powyrzucane butelki i inne śmieci. Posprzątałem to i dbam, kosze trawę krzaki wycięte, śmieci nie ma. Ostatnio zrobiłem tam ławki, palenisko, grill, ozdoby ale nie płacę za zajmowanie tego terenu. Sąsiad mieszkający również przy tym miejscu nakazuje mi zabranie swoich rzeczy z tej działki ponieważ nie płacę za zajmowanie tego terenu. Wiem że był w gminie się dowiadywać czy ja płacę za tą działkę skoro korzystam z niej jak ze swojej. Czy jak padło moje imię i nazwisko w gminie i że zajmuje ten teren bez umowy dzierżawy to urzędnik może to sprawdzić i powiedzieć mu że ja nie zajmuje tego legalnie? Czy takie informacje są jakoś chronione? A jeśli teraz zacznę dzierżawić i płacić to urzędnik może o tym informować innych mieszkanców?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka