Czy mam obowiązek dawać córce komórkę żeby rozmawiała z ojcem?

Witam. Ojciec córki ma kontakty ustalone sądownie. Wyjechał zagranice. Przyjeżdża raz na pol roku. Żąda ode mnie że wtedy kiedy ma ustalone kontakty ma mieć kontakt z dzieckiem przez telefon. Czy ja mam obowiązek dawać córce komórkę żeby z nim rozmawiała? Grozi mi że pójdzie do sądu, żeby mnie ukarali bo utrudniam mu kontakty. Corka ma 7 lat.
anonim cytuj
15-09-2022
Masz obowiązek wywiązywać się z postanowienia sądu. On ma również obowiązek a jeśli jest to niemożliwe ze względu na zamieszkanie za granicą powinien wystąpić do sadu o ich zmianę.
 
anonim cytuj
15-09-2022
Ja się wywiązuje. Zawsze dawałam mu córkę jak przyjeżdżał. Teraz jak jest w Polsce to też zabiera, kiedy chce i na ile chce. Nie robiłam żadnego problemu. Chodzi mi konkretnie o kontakt telefoniczny. Czy jak nie dam córce telefonu jak on będzie chciał zadzwonić to jest to utrudnianie kontaktu i mogę zostać ukarana w sądzie?
 
anonim cytuj
15-09-2022
Jeśli nie ma ustalonych kontaktów telefonicznych to nie jest to utrudnianie. Ojciec ma prawo o takie kontakty wnosić.
 
anonim cytuj
15-09-2022
Ok. Dziękuje.
 
anonim cytuj
15-09-2022
Czy ja mam obowiązek dawać córce komórkę żeby z nim rozmawiała?

Nie ma przepisu, który wyraźnie nakładałby obowiązek dostarczenia dziecku telefonu komórkowego dla realizacji kontaktów z drugim z rodziców. W polskim prawie rodzinnym chodzi przede wszystkim o dobro dziecka i utrzymanie kontaktów z oboma rodzicami.

Jeżeli postanowienie sądu dotyczące kontaktów z dzieckiem nie precyzuje kwestii kontaktów telefonicznych, to nie jesteś zobligowana do zapewnienia takiego kontaktu. Jednak warto zwrócić uwagę na to, czy nie utrudniasz w inny sposób kontaktów pomiędzy dzieckiem a jego ojcem.

Chodzi mi konkretnie o kontakt telefoniczny. Czy jak nie dam córce telefonu jak on będzie chciał zadzwonić to jest to utrudnianie kontaktu i mogę zostać ukarana w sądzie?

Jeśli postanowienie sądu nie określa konkretnie kontaktów telefonicznych, to nie udostępnienie telefonu nie może być uznane za naruszenie tego postanowienia. Jednakże warto byłoby, dla dobra dziecka, umożliwić takie kontakty, zwłaszcza jeżeli ojciec rzadko widuje się z dzieckiem. Jeśli ojciec chce wprowadzić takie kontakty telefoniczne, powinien wystąpić z wnioskiem do sądu o zmianę postanowienia w tej kwestii. Jeśli taki wniosek zostanie złożony, sąd oceni sytuację i podejmie decyzję z uwzględnieniem dobra dziecka.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Czy mandat może być za wysoki? (po przyjęciu i sprawdzeniu taryfikatora)
Witam piszę w sprawie mandatu , otóż mandat został otrzymany za używanie telefonu podczas jazdy , brak świateł i pasów , został przyjęty jednak wydaje się że jest zbyt wysoki bo wynosi on 1000zl , po sprawdzeniu trafikatora wychodzi na to że za jazdę z telefonem od 200-500 pasy 100 i światła również 100 zł, co daje 700 zł max a nie 1000 czy tak powinno być bo są 3 wykroczenia na raz czy wystawiony został za duży mandat ?...
Matka odmawia wyjazdu do moich rodziców w mój dzień lub moich propozycji odbycia spotkania z Synem?
Witam mam ustalone kontakty z dzieckiem w obecności matki na zabezpieczeniu. Jak to wygląda gdy matka odmawia wyjazdu do moich rodziców w mój dzień lub moich propozycji odbycia spotkania z Synem ??...
Roboty budowlane po 24:00
Witam czy normalnym jest aby roboty budowlane za ścianą odbywały się po 24:00 w nocy? Policja odmawia przyjazdu twierdząc że na pewno urząd wydał zgodę. Ja jednak chciałabym mieć pewność jak to sprawdzić i czy mogę jakoś temu zaprzestać? Dodam że prócz hałasu kamienica trzęsie się i aż podskakuje od prac ciężkim sprzętem budowlanym....
Czy prokurator musi wszcząć śledztwo?
Złożyłam wraz z koleżankami zawiadomienie do dziekana o zachowaniu jednego kolegi - wysłał nam ciągle zdjęcia w damskim ubiorze, wypisywał do wielu roczników. Mówił, że kiedy to robi to się masturbuje. Dziekan złożył sprawę do prokuratury, bez naszej zgody/prośby. Nie chcemy zeznawać. Ktoś wie może jak to wygląda?...

Wyszukiwarka