Czy mam obowiązek dawać córce komórkę żeby rozmawiała z ojcem?

Witam. Ojciec córki ma kontakty ustalone sądownie. Wyjechał zagranice. Przyjeżdża raz na pol roku. Żąda ode mnie że wtedy kiedy ma ustalone kontakty ma mieć kontakt z dzieckiem przez telefon. Czy ja mam obowiązek dawać córce komórkę żeby z nim rozmawiała? Grozi mi że pójdzie do sądu, żeby mnie ukarali bo utrudniam mu kontakty. Corka ma 7 lat.
anonim cytuj
15-09-2022
Masz obowiązek wywiązywać się z postanowienia sądu. On ma również obowiązek a jeśli jest to niemożliwe ze względu na zamieszkanie za granicą powinien wystąpić do sadu o ich zmianę.
 
anonim cytuj
15-09-2022
Ja się wywiązuje. Zawsze dawałam mu córkę jak przyjeżdżał. Teraz jak jest w Polsce to też zabiera, kiedy chce i na ile chce. Nie robiłam żadnego problemu. Chodzi mi konkretnie o kontakt telefoniczny. Czy jak nie dam córce telefonu jak on będzie chciał zadzwonić to jest to utrudnianie kontaktu i mogę zostać ukarana w sądzie?
 
anonim cytuj
15-09-2022
Jeśli nie ma ustalonych kontaktów telefonicznych to nie jest to utrudnianie. Ojciec ma prawo o takie kontakty wnosić.
 
anonim cytuj
15-09-2022
Ok. Dziękuje.
 
anonim cytuj
15-09-2022
Czy ja mam obowiązek dawać córce komórkę żeby z nim rozmawiała?

Nie ma przepisu, który wyraźnie nakładałby obowiązek dostarczenia dziecku telefonu komórkowego dla realizacji kontaktów z drugim z rodziców. W polskim prawie rodzinnym chodzi przede wszystkim o dobro dziecka i utrzymanie kontaktów z oboma rodzicami.

Jeżeli postanowienie sądu dotyczące kontaktów z dzieckiem nie precyzuje kwestii kontaktów telefonicznych, to nie jesteś zobligowana do zapewnienia takiego kontaktu. Jednak warto zwrócić uwagę na to, czy nie utrudniasz w inny sposób kontaktów pomiędzy dzieckiem a jego ojcem.

Chodzi mi konkretnie o kontakt telefoniczny. Czy jak nie dam córce telefonu jak on będzie chciał zadzwonić to jest to utrudnianie kontaktu i mogę zostać ukarana w sądzie?

Jeśli postanowienie sądu nie określa konkretnie kontaktów telefonicznych, to nie udostępnienie telefonu nie może być uznane za naruszenie tego postanowienia. Jednakże warto byłoby, dla dobra dziecka, umożliwić takie kontakty, zwłaszcza jeżeli ojciec rzadko widuje się z dzieckiem. Jeśli ojciec chce wprowadzić takie kontakty telefoniczne, powinien wystąpić z wnioskiem do sądu o zmianę postanowienia w tej kwestii. Jeśli taki wniosek zostanie złożony, sąd oceni sytuację i podejmie decyzję z uwzględnieniem dobra dziecka.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Czy mogę dalej mieszkać w wynajmowanym mieszkaniu?
Witam . Jest taka sytuacja że mi się skończyła umowa najmu mieszkania a właściciel nie dał mi nowej umowy najmu a obiecał mi nowa umowe najmu . Jak to wygląda z strony prawnej wynajmującego....
Zakończenie umowy najmu mieszkania.
Skończyła mi się umowa o wynajem mieszkania i właściciel dal mi 2 tygodnie na opuszczanie lokalu bez możliwość podpisania dalszej umowy. Mam 2 małych dzieci. Czy może mnie wyrzucić prawnie z mieszkania jeśli opłacam na bieżąco wszystkie opłaty. Mimo tego że obowiązuje okres ochronny do marca??...
Opinia biegłych psychiatrów.
Jestem oskarżona z art. 190 i inne i teraz pytanie bo miałam badanie przez biegłych psychiatrów sadowych. Wystawiono mi opinie na zlecenie Prokuratury ze mam mieć jako środek zabezpieczający terapię czyli leczenie ambulatoryjne. Akta poszły do Sądu mam mieć jeszcze badanie przez biegłego psychologa. Czy sędzia na rozprawie może przychylić się do dwóch takich samych opinii biegłych i zastosować mi środek zabezpieczający w postaci terapii?...
Zaległość w alimentach.
Witam, czy jak spłacę alimenty a zostaną odsetki do spłaty, czy komornik będzie zabierał 60%z pensji czy nie może?...

Wyszukiwarka