Zawieszenie komornika. Czy jest to możliwe że komornik ściągnął za dużo?

Mam pytanie odnośnie zawieszenie komornika.
Sprawa wygląda tak wygrałam sprawę o podwyższenie alimentów były mąż płaci regularnie ale nie zapłacił mi pieniądze które sąd przeznaczył że ma zapłacić zaległości alimenty od złożenia wniosku w sumie wyszło to 1300 zł więc podałam go do komornika by ściągnął mu tą kwotę wszystko dostałam . A Były mąż pisze żebym poszła i zapytała bo po raz kolejny ściągnęli mu dużą kwotę. I co teraz mam zrobić ?
Czy jest to możliwe ? Że komornik ściągnął za dużo i czy mogę iść sprawdzić co i jak?
anonim cytuj
12-09-2022
Niech sobie dłużnik sam idzie do komornika i wyjaśnia sprawę
 
anonim cytuj
12-09-2022
Po pierwsze, należy zauważyć, że prawo reguluje proces egzekucji alimentów przez komornika w określony sposób. Zgodnie z art. 831 Kodeksu cywilnego, komornik jest zobowiązany do ściągnięcia określonej kwoty zaległych alimentów od dłużnika. Proces ten powinien odbywać się zgodnie z przepisami prawa, a kwota, którą komornik jest uprawniony do ściągnięcia, powinna wynikać bezpośrednio z tytułu egzekucyjnego (w tym przypadku prawdopodobnie postanowienia sądu).

Po drugie, jeśli dłużnik uważa, że komornik ściągnął za dużą kwotę, to on sam powinien podjąć kroki w celu wyjaśnienia tej sprawy. Jako wierzycielka, nie masz obowiązku ani uprawnień do podejmowania takich działań w jego imieniu. Dłużnik może skontaktować się z komornikiem lub złożyć zażalenie na jego działania zgodnie z art. 767 Kodeksu postępowania cywilnego.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sama sprawdziła, jakie kwoty zostały ściągnięte przez komornika, ale nie jesteś do tego zobowiązana, a ewentualne niewłaściwe działania komornika powinny być wyjaśniane przez dłużnika.
 
anonim cytuj
02-08-2023

Sugerowane Tematy

Wypowiedzenie umowy najmu
Witam, wynajmuje mieszkanie lecz znalazłem coś innego i chciałbym wypowiedzieć umowę. Jest taki problem, że są wydrukowane dwa egzemplarze umowy , na mojej wersji jest miesięczny okres wypowiedzenia, a na swojej właścicielka mieszkania przekreslila długopisem i dopisała 2 miesiące. Nie pamiętam czy postawilem przy tym parafke czy nie, ale czy nie powinno być na obu wersjach tak samo? Jest zapisek ,,Zmiana umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem ...
Zawieszenie komornika. Czy jest to możliwe że komornik ściągnął za dużo?
Mam pytanie odnośnie zawieszenie komornika. Sprawa wygląda tak wygrałam sprawę o podwyższenie alimentów były mąż płaci regularnie ale nie zapłacił mi pieniądze które sąd przeznaczył że ma zapłacić zaległości alimenty od złożenia wniosku w sumie wyszło to 1300 zł więc podałam go do komornika by ściągnął mu tą kwotę wszystko dostałam . A Były mąż pisze żebym poszła i zapytała bo po raz kolejny ściągnęli mu dużą kwotę. I co teraz mam zrobić ? Cz...
Niewypłacenie pensji w terminie.
Wczoraj był 10 nie wpłynęła wypłata na nasze konta ( umowa o pracę ), kiedy napisaliśmy do pracodawcy ten powiedział, że wczoraj wykonał przelewy, dziś jest 11 i jeszcze nic nie dostaliśmy. Co możemy zrobić czy wolno nam nie przyjść do pracy ? Czy coś grozi pracodawcy ? Czy można porzucić taką pracę?...
przedawnienie pożyczki
Witam czy pożyczka z prowidenta z 2008 r z wyrokiem sądu z tego roku ulega przedawnieniu...

Wyszukiwarka