Wypowiedzenie umowy najmu z prawem do lokalu zamiennego

Proszę o pomoc.
Wypowiedzenie umowy najmu z prawem do lokalu zamiennego (wynajmujący niby chce zamieszkać w wynajmowanym lokalu).
Wypowiedzenie z terminem 6 miesięcy, ze skutkiem na dzień 30.09.2021. Wynajmujący do tej daty nie wydał lokalu zamiennego, nawet go nie okazał, a wystąpił do Sądu o eksmisję i zapłatę za bezumowne korzystanie z lokalu. Co robić? Jak się bronić? Lokal zamienny został pierwszy raz okazany 29.01.2022, a więc już dużo po terminie, nie spełniał wymogów ustawy. Czy najemca miał obowiązek przyjąć ten lokal po terminie i o pogorszonym standardzie?
anonim cytuj
08-09-2022
To zależy jaki to lokal, co uważa Pan/Pani za pogorszony standard? Ale oczywiście odszkodowanie za ten okres do czasu okazania lokalu nie przysługuje.
 
anonim cytuj
11-09-2022
Obecny lokal ma dwa pokoje, w tym jeden z aneksem, centralne z kotłowni budynku i bieżąca ciepła woda. Lokal zamienny to pokój z kuchnią, piec kaflowy, brak centralnie ciepłej wody. Centralne ogrzewanie podłączono, ale pieca nie usunięto. Na dzień okazania lokal nie miał łazienki (był do generalnego remontu, miejsce na łazienkę jest, ale nic tam nie było zrobione).
 
anonim cytuj
13-09-2022
Czy wypowiedzenie nie straciło mocy z dniem 30.09.2021? Z dniem, kiedy nie wydano lokalu zamiennego? Nawet nie było pisma o wydłużeniu terminu.
 
anonim cytuj
16-09-2022
Wypowiedzenie nie traci mocy nigdy jeśli zostało skutecznie dostarczone to obowiązuje.
 
anonim cytuj
17-09-2022
Nawet gdy wynajmujący nie dochował terminu?
Po okazaniu mieszkania zamiennego poinformowałam o pogorszonym standardzie, usłyszałam "proszę sobie tę ustawę gdzieś wsadzić"
Skoro w wypowiedzeniu jest termin wydania lokalu zamiennego, nie dotrzymano go, nie zapewniono lokalu o takim samym standardzie, to skąd pozew o eksmisję?
Pomijam już fakt pozorności wypowiedzenia. Wynajmujący kilka razy przyznał, że nie ma zamiaru mieszkać w tym mieszkaniu, a wszystko przez pewien konflikt z działalnością gospodarczą pod mieszkaniem. Wynajmujący chce czerpać zyski z wynajmu lokalu pod działalność, nie interweniuje w związku z hałasem z tej działalności, próbuje się pozbyć lokatora.
 
anonim cytuj
18-09-2022
Aby wypowiedzenie było nieskuteczne, należałoby je zakwestionować przed sądem. Wypowiedzenie to jednostronne oświadczenie woli i ono jest ważne, po prostu żaden sąd nie zasądzi eksmisji, ani odszkodowania w tym przypadku, bo wynajmujący nie wywiązał się ze swojej powinności. Zatem w mojej opinii teraz po prostu zatrzymał się bieg okresu wypowiedzenia do czasu dostarczenia lokalu zamiennego. Wynajmujący mógł zaś wystąpić o rozwiązanie umowy i eksmisję na podstawie art 11 ustęp 10 UoPL.
 
anonim cytuj
20-09-2022
Co do pozorności wypowiedzenia to przysługuje Pani wypłata kary ustawowej, zwrot kosztów przeprowadzki itd. Sugeruję zakwestionować to wypowiedzenie przed sądem.
 
anonim cytuj
21-09-2022
Wynajmujący dostał pismo w którym zarzucam pozorność wypowiedzenia. Pismo te dołączyłam w załączniku w odpowiedzi na pozew.
 
anonim cytuj
23-09-2022
No to bardzo słuszny krok. Na pewno nie grozi Pani eksmisja, bo w tym stanie żaden sąd jej nie zasądzi. Czy teraz uiszcza Pani opłaty za mieszkanie?
 
anonim cytuj
24-09-2022
Oczywiście. Cały czas płacę za czynsz, nie zalegam. Płacę pomimo tego, że od sierpnia nie dostaję faktur.
 
anonim cytuj
25-09-2022
Poczekajmy jeszcze, może ktoś się wypowie. Ja przyznaję, że spotykam się z taką sytuacją pierwszy raz, nie znam orzeczeń, być może się mylę.
 
anonim cytuj
25-09-2022
 
cytuj
01-01-1970

Sugerowane Tematy

kaucja przy rozwiązaniu umowy
Witam wszystkich. Czy wynajmujacy ma prawo zabrać kaucję za mieszkanie przy rozwiązaniu umowy najmu okazjonalnego przed końcem trwania umowy? W umowie są zawarte tylko sytuacje opisane w k.c oraz za porozumieniem stron. My doszliśmy do porozumienia ale w ramach kary zabrano nam kaucję. Czy jest sens walczyć o kaucję w sądzie? Dodam, że wynajmujący na piśmie zaznaczył, że nie wnosi uwag do stanu mieszkania a na poczet wcześniejszego rozwiązania u...
Jak sprawdzić kto jest właścicielem nieruchomości?
Niedaleko mojego miejsca zamieszkania jest niszczejący budynek z którego można zrobić lokal usługowy czy sprzedażowy. Budynek niszczeje już od dłuższego czasu .Pomimo kartki z numerem telefonu do kontaktu nikt się nie odzywa. Moje pytanie brzmi : czy można się oficjalnie dowiedzieć czyją własnością jest owy budynek? Jeśli tak, to gdzie się po tę informację udać? Dziękuję za pomoc....
nagana od pracodawcy
Pisze w imieniu koleżanki. Jest zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. W dniu dzisiejszym przebywa na urlopie. Dowiedziała się od koleżanki, że dziś pracodawca wpisał jej naganę do akt za niewykonanie jakiegoś zadania zleconego wczoraj (nie zadanie w ramach obowiązków) w ramach polecenia. Koleżanka wczoraj wykonywała inne zadania, które wykonuje codziennie i jeśli chodzi o dodatkowe zadanie zrobiła tyle ile zdążyła. Problem w tym, ...
Procedura wymeldowania.
Witam jestem z partnerem od 13 lat. 7 lat temu kupiliśmy dom który jest na mnie. Był kupiony za gotówkę, dobrałam tylko kredyt na siebie około 20 000 na drobny remont. Nie mamy ślubu, mamy wspólną córkę. Sytuacja wygląda tak, że obecnie rozstaliśmy się z partnerem ale jest zameldowany w tym domu. Chciałam go wymeldować ale dostałam informację że musi to zrobić sam. Co mogę dalej zrobić w takiej sytuacji?...

Wyszukiwarka