Jak odzyskać od komornika alimenty, zabrane na poczet długu?

Jak odzyskać od komornika alimenty, które wziął mi z konta na poczet długu? Były partner wysłał mi na konto alimenty z zaległością, podpisane było że to alimenty, ale nie było to jeszcze załatwione w banku.
anonim cytuj
31-08-2022
Należy pójść do komornika i złożyć wniosek. Do wglądu dać wyrok/ugodę alimentacyjna. Będzie zobowiązany zwrócić o ile nie poszły do wierzyciela. I wniosek aby zwolnił te środki z egzekucji.
 
anonim cytuj
31-08-2022
Jak odzyskać od komornika alimenty, które wziął mi z konta na poczet długu?


Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego, alimenty są objęte ochroną przed zajęciem przez komornika. Jeśli pieniądze przekazane na konto są wyraźnie oznaczone jako alimenty, nie powinny być one zajęte na poczet innych długów.

Aby odzyskać te środki, zalecam następujące kroki:

Skontaktuj się z komornikiem, który prowadził egzekucję, i przedstaw mu wszystkie dowody na to, że środki pobrane z konta były faktycznie alimentami. Może to być np. potwierdzenie przelewu z adnotacją o charakterze środków.
Jeśli komornik nie uwzględni Twoich argumentów, masz prawo złożyć skargę na jego działania do sądu. W skardze możesz powołać się na art. 830 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, który określa, jakie kwoty są wolne od egzekucji, w tym alimenty.
Należy pójść do komornika i złożyć wniosek. Do wglądu dać wyrok/ugodę alimentacyjna. Będzie zobowiązany zwrócić o ile nie poszły do wierzyciela. I wniosek aby zwolnił te środki z egzekucji.


To prawda. Przedstawienie dokumentów potwierdzających charakter środków, takich jak wyrok czy ugoda alimentacyjna, może przyspieszyć proces odzyskiwania środków. Jeśli pieniądze nie zostały jeszcze przekazane wierzycielowi, komornik będzie miał obowiązek zwrócić je osobie, która je straciła.

W praktyce ważne jest, aby działać jak najszybciej i przedstawić odpowiednie dowody. Jeśli pieniądze zostaną przekazane wierzycielowi przed złożeniem skargi, proces ich odzyskiwania może być bardziej skomplikowany.

Ostatecznie, w przypadku problemów z komornikiem, możesz zwrócić się do jego przełożonego czyli Starosty, który nadzoruje działalność komorników w danym powiecie.
 
anonim cytuj
07-08-2023
Jak odzyskać od komornika alimenty, które wziął mi z konta na poczet długu?


Zgodnie z art. 830 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, alimenty na rzecz dzieci są kwotami, które są wolne od egzekucji. Jeśli pieniądze przekazane na konto były wyraźnie oznaczone jako alimenty, nie powinny być one zajmowane na poczet innych długów.

Zalecane kroki w tej sytuacji:

Skontaktuj się z komornikiem, który prowadził egzekucję, i przedstaw mu dowody potwierdzające, że środki pobrane z konta stanowiły alimenty. Dowodem może być m.in. potwierdzenie przelewu z odpowiednią adnotacją.
Jeśli komornik nie uwzględni Twoich argumentów, istnieje możliwość złożenia skargi na działania komornika do sądu. Można w niej powołać się na powyższy artykuł Kodeksu postępowania cywilnego.
Należy pójść do komornika i złożyć wniosek. Do wglądu dać wyrok/ugodę alimentacyjna. Będzie zobowiązany zwrócić o ile nie poszły do wierzyciela. I wniosek aby zwolnił te środki z egzekucji.


Zgadza się. Dostarczenie dokumentów potwierdzających charakter środków, takich jak wyrok sądu czy ugoda alimentacyjna, może znacząco przyspieszyć proces odzyskiwania środków. Jeśli pieniądze nie zostały jeszcze przekazane wierzycielowi, komornik ma obowiązek je zwrócić.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Świadczenie pielęgnacyjne.
Mam 24 lata, jakiś czas temu zamieszkałam z moją babcią, która przeszła trzy udary. Wzięłam na siebie całą opiekę, której zresztą babcia wymaga non stop, jest leżąca, przez udary cała lewa strona jest nie władna więc musimy sobie jakoś radzić. Zrezygnowałam z pracy żeby móc poświęcić jej jak najwięcej czasu i do tej pory utrzymywałyśmy się z emerytury babci, natomiast są to na tyle małe pieniądze, że po prostu zaczyna brakować. Babcia ma syna, ...
Rozwiązanie umowy przez pracodawcę.
Pracowaliśmy w dwójkę na stanowisku które musiało być zabezpieczone od godz.6.00 do 18.00 ( jedna osoba pracuje 6-14, druga 10-18 ). Mamy takie same obowiązki, za to samo odpowiadamy. Poprosiłem szefa o możliwość przejścia na 1/2 etatu, zgodził się i od czerwca pracuję krócej. W międzyczasie ( w maju ) zatrudnili następną osobę na to samo stanowisko co my - pracuje z nami, a w połowie lipca czwartą osobę ( w ogłoszeniu były wyszczególnione obowią...
Eksmisja z mieszkania socjalnego ?
Dzień dobry, znajoma straciła mieszkanie socjalne w którym mieszkała koło 24 lat. Zadłużenie jest około 20 tys złotych. Wczoraj została wykonana eksmisja ona była w pracy i jak przyszła mieszkanie puste i wymienione zamki. Ona nie wiedziała że jest taka sytuacja komornik nie poinformował nie dostała żaden list od komornika że w takim dniu zostanie eksmisja, to jest jej jedyne mieszkanie i nie ma żadnego innego mieszkania mieszka tam na co dzień...
wypowiedzenie umowy o pracę
Witam, czy mogę się zwolnić od pracodawcy który skorzystał z tarczy antykryzysowej? Pracodawca twierdzi, że nie mogę się zwolnić ponieważ zapłacę karę. Znalazłam lepszą propozycję pracy, a za 1500zl postojowego ciężko utrzymać siebie i mieszkanie... Chciałabym się zwolnić za porozumiem stron, jakie konsekwencje poniosłabym ja i pracodawca?...

Wyszukiwarka