Pozew rozwodowy. Po jakim czasie się spodziewać? Jak wygląda procedura?

Witam wszystkich, pytanie o pozew rozwodowy, mianowicie 29 czerwca wyruszył pozew do sądu, w jakim czasie moge spodziewać się go u mnie? I jak dalej wygląda procedura? Na odpowiedź mam 2 tyg. i po jakim mniej więcej czasu mogę spodziewać się pierwszej sprawy? Dziekuję za odpowiedzi.
anonim cytuj
23-07-2022
Na rozwód czeka się do 6 miesięcy
 
anonim cytuj
23-07-2022
Na odpowiedź masz dwa tygodnie od daty odbioru pisma. Natomiast na rozprawę to zależy czy są dzieci, czy ich nie ma w związku. Jeśli są małe dzieci, to sąd z uwagi na ich dobro szybciej wyznacza termin rozprawy. Jeśli obie strony zgadzają się z pozwem to można załatwić rozwód na pierwszej rozprawie.
 
anonim cytuj
23-07-2022
dziękuję bardzo za odpowiedź, a czy orientuje się Pan/Pani może jak długo moge czekać na pozew? Tak jak mówiłem 29 czerwca został wysłany do sądu.
 
anonim cytuj
23-07-2022
To już zależy od tego jak szybko pracują w sekretariacie, ale pewnie mają standardowe 30 dni. Natomiast nie musi się Pan ustosunkowywać do pozwu, jeżeli się Pan z nim zgadza to nie trzeba nic odpowiadać.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Bardzo dziękuje za odpowiedź
 
anonim cytuj
23-07-2022
Witam wszystkich, pytanie o pozew rozwodowy, mianowicie 29 czerwca wyruszył pozew do sądu, w jakim czasie moge spodziewać się go u mnie? I jak dalej wygląda procedura? Na odpowiedź mam 2 tyg. i po jakim mniej więcej czasu mogę spodziewać się pierwszej sprawy? Dziekuję za odpowiedzi.


Jeśli chodzi o pozwu rozwodowy:

Po złożeniu pozwu w sądzie, następuje jego doręczenie drugiej stronie. Czas ten jest różny i zależy od efektywności pracy sądu oraz poczty. W praktyce, przeważnie pozew jest doręczany w ciągu miesiąca od daty złożenia.
Po otrzymaniu pozwu masz dokładnie 14 dni na przedstawienie odpowiedzi na pozew.
Jeśli chodzi o pierwszą rozprawę w sądzie, jej termin jest zmienny i zależny od wielu czynników, takich jak obciążenie sądu, czy też obecność dzieci w małżeństwie, które wpływa na priorytetyzowanie sprawy.
dziękuję bardzo za odpowiedź, a czy orientuje się Pan/Pani może jak długo moge czekać na pozew? Tak jak mówiłem 29 czerwca został wysłany do sądu.


Zgodnie z przepisami Kodeksu Postępowania Cywilnego, sąd ma obowiązek niezwłocznie doręczyć pozwu drugiej stronie postępowania. W praktyce jednak, jak już wcześniej wspomniano, może to trwać do miesiąca, ale to również zależy od specyfiki danego sądu i szybkości pracy w sekretariacie.

To już zależy od tego jak szybko pracują w sekretariacie, ale pewnie mają standardowe 30 dni. Natomiast nie musi się Pan ustosunkowywać do pozwu, jeżeli się Pan z nim zgadza to nie trzeba nic odpowiadać.


Dokładnie tak. Jeśli zgadzasz się z treścią pozwu rozwodowego, nie musisz składać odpowiedzi na pozew. Niemniej jednak, warto mieć na uwadze, że jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia czy uwagi do pozwu, warto je zgłosić w odpowiedzi na pozew w wyznaczonym terminie 14 dni.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Urlop na żądanie.
Mam następujące pytanie: z 26 dni urlopu wypoczynkowego za chwilę wykorzystam ostatnie dwa w październiku i to będą wszystkie z 22 dni zaplanowanych. Z 4 dni urlopu na żądanie wykorzystałem już 2 i zostały 2 do wykorzystania. Ku mojemu zdziwieniu dostałem wczoraj grafik na listopad z dwoma dniami urlopu pod koniec tegoż miesiąca. Takie pytanie: czy przełożony przed końcem roku może tak od siebie wpisać resztę dni z urlopu na żądanie bez zgody pra...
Podział majątku
witam. w 2005 roku zmarł mój ojciec i został dokonany podział majątku pomiędzy mnie, mamę, a moją siostrę. dwa lata temu mama związała się z wdowcem, który posiada dwóch synów. mama w tym roku z partnerem zamierzają się pobrać i w związku z tym mam pytanie jak wygląda podział majątku w sytuacji gdy umiera jedno z małżonków, konkretnie chodzi o to czy mój i siostry dom - z pierwszego małżeństwa matki wchodzi w masę spadkową do podziału z synami z ...
Zawiadomienie o wszczęciu egzekucji.
Dostałam pismo od komornika z zawiadomieniem o wszczęciu egzekucji. Problem polega na tym, że nie dostawałam prędzej żadnych pism z sądu, żeby w ogóle się odwołać, a dług jest niezapłaconym ubezpieczeniem (tak się domyślam, bo wierzyciel jest firmą ubezpieczeniową), natomiast ja nigdy nie ubezpieczałam niczego w tej firmie. Pismo od komornika również przyszło na adres, pod którym nie mieszkam od dawna (zameldowania), ale zostało mi przekazane awi...
Okres wypowiedzenia najmu.
We wrześniu ubiegłego roku, wynajęłam mieszkanie z chłopakiem on jest najemcą, natomiast ja jestem dopisana jako ,, z osobą może mieszkać”, niestety ale nie układa nam się i chciałabym się wyprowadzić. Mamy podpisaną umowę najmu okazjonalnego, nie jest nic wspominanie o okresie wypowiedzenia. Bardzo proszę o pomoc w kwestii jaki okres wypowiedzenia mnie obowiązuje ?...

Wyszukiwarka