Kupiłam kosmetyk który zamiast pomóc, zaszkodzil (Jak zareklamować?)

Kupilam kosmetyk na allegro. W nazwie Anti Irritate. Podrażnil mi skóre i wystąpiła mocna reakcja alergiczna. Zamiast pomóc, bardzo zaszkodzil.
Sprzedawca skontaktował mnie z producentem. Producent poprosil z zdjecia, numer produktu, nazwe, obajwy oraz dane teleadresowe.
Jak wygladaja takie reklamacje. Wole oddac przez Smart Allegro. Niz inwestowac w koszty kuriera zeby odsylac do producenta, ktory nakazuje wypelniac kolejne ankiety.
Czy sprzedawca moze sie tym zająć w ramach :
podstawa prawna to Kodeks cywilny:
art. 556(1) § 1 – definicja wady fizycznej
art. 556(1) § 2 – niezgodność towaru z zapewnieniami producenta np. w reklamie
art. 560 § 1 – uprawnienia kupującego z tyt. rękojmi
Dziekuje
anonim cytuj
23-07-2022
Ale sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za to ze oby kosmetyk jednak uczuliły. Nikt nie przewidzi na co jest Pani uczulona itp. To nie wada faktyczna produktu tylko alergia na konkretny składnik w kosmetyku . Producent kosmetyki może coś w tej sprawie zrobi ale sprzedawca wysłał prawidłowo dobry , nie przeterminowany produkt.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Alergia nie jest podstawą do reklamacji produktu. Nikt tego nie uzna. Masz dostępny INCI, a jak nie to możesz poprosić i tyle.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Indywidualna reakcja organizmu to nie żadna wada fabryczna produktu czy wina producenta czy tym bardziej sprzedawcy. Jeśli produkt był nowy, nieprzeterminowanych i fabrycznie zapakowany to co tu reklamować po użyciu?
 
anonim cytuj
23-07-2022
Kupilam kosmetyk na allegro. W nazwie Anti Irritate. Podrażnil mi skóre i wystąpiła mocna reakcja alergiczna. Zamiast pomóc, bardzo zaszkodzil.


W odpowiedzi na powyższe zapytanie dotyczące reklamacji kosmetyku zakupionego przez Allegro, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

Pod względem prawnym, w przypadku zakupu towarów konsumenckich, nabywca posiada pewne prawa wynikające z rękojmi za wady. Kodeks cywilny określa to w art. 556(1) § 1 jako wadę fizyczną oraz w art. 556(1) § 2 jako niezgodność towaru z zapewnieniami producenta, np. w reklamie.

Jeżeli kosmetyk reklamowany był jako produkt "Anti Irritate" i faktycznie uczulił, można argumentować, że produkt jest niezgodny z zapewnieniami producenta.

Jednak jak podkreślono w
Ale sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za to ze oby kosmetyk jednak uczuliły. Nikt nie przewidzi na co jest Pani uczulona itp.
oraz w kolejnych postach - alergia na konkretny składnik jest indywidualną reakcją organizmu i nie musi być traktowana jako wada produktu.

Dlatego też, reklamując produkt, konieczne jest wskazanie, że produkt nie jest zgodny z zapewnieniami producenta. Jeśli nie jest to możliwe do udowodnienia, trudno będzie dochodzić swoich praw w tej materii.

Jeśli chodzi o procedurę reklamacyjną przez Smart Allegro, warto skontaktować się bezpośrednio z serwisem Allegro w celu uzyskania informacji na ten temat. Zakładając, że sprzedawca dostarczył produkt zgodny z opisem, nieprzeterminowany i w oryginalnym opakowaniu, jego odpowiedzialność może być ograniczona. Niemniej jednak, warto zgłosić reklamację, wskazując na niezgodność produktu z zapewnieniami producenta.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Darowizna.
Witam mam pytanie, jeżeli mój ojciec ma dożywotnia służebność mieszkania może wziąć kredyt w banku pod tą służebność dom jest oddany w darowiźnie na mnie wgl jakie on ma prawa?...
pracodawca grozi zerwaniem umowy po tym jak przyniosłem zwolnienie lekarskie.
Witam pracodawca grozi zerwaniem umowy po tym jak przyniosłem zwolnienie lekarskie. Ot usłyszałem wprost, że po wyleczeniu mogę po prostu przyjść już tylko po wypowiedzenie umowy. Czy mogę się starać o jakieś zadośćuczynienie jeśli jest to umowa zlecenie?...
Prace społeczne.
Witam. Co grozi osobie, która ma zasądzone prace społeczne, ale nie wykona pełnych godzin? Mam tu na myśli przypadek, gdzie dwa miesiące prace były odrobione po 25/h (taki wyrok), ale w trzecim będzie to już 10,15 albo tylko 20h. Czy w takim przypadku już można siedzieć na walizkach i czekać na eskortę do więzienia? Czytałem, że nawet najbardziej uzasadnione tłumaczenie takiego stanu rzeczy kończy się na zamianie z ograniczenia w pozbawienie woln...
Co zrobić kiedy w sprawie cywilnej sąd umieścił w protokole zdania których nie powiedziałem i kontekst wypowiedzi wyszedł odwrotny do zamierzonego?
Proszę o radę co zrobić w sytuacji kiedy w sprawie cywilnej sąd umieścił w protokole zdania których nie powiedziałem i kontekst wypowiedzi wyszedł odwrotny do zamierzonego. Proszę o radę...

Wyszukiwarka