zwrócenie kosztów za szkolenie

Czy pracodawca ma prawo żądać zwrócenia kosztów za szkolenie?
Poszłam do nowej pracy i na samym początku przeszłam 19h "szkolenia" (miało być 14h), pokazywano mi wtedy co i gdzie znajduje się w miejscu pracy oraz jak obsługiwać kase fiskalną. Powiedziano mi, że za owe szkolenie będę miała zapłacone jak za normalne godziny pracy ale gdy odejdę w ciągu 3msc. to będę musiała zwrócić za nie koszta. Czy istnieje takie prawo, aby pracodawca mógł to zrobić? Dodam, że szkolenie przeprowadzał inny pracownik podczas jego zmiany. Umowa jeszcze nie została podpisana przez pobyt pracodawcy na urlopie a pracuję tam już ok. 3tyg.
anonim cytuj
11-07-2022
To jest szkolenie stanowiskowe a nie coś extra. Nie zaczynaj pracy bez umowy. Tak na przyszlosc. A za ten czas powinni Ci zaplacic, i nie maja prawa żàdać zwrotu jesli odejdziesz. Jak juz dostaniesz umowe to zwroc uwage czy jest/ nie ma takiego zapisu w niej.
 
anonim cytuj
11-07-2022
Niby na jakiej podstawie? Podpisywałaś coś? Rada na przyszłość, nie ma umowy = nie ma pracy. Żyjemy w XXI wieku, umowę można podpisać zdalnie.
 
anonim cytuj
11-07-2022
Nie podpisywałam. Jednak jeśli się sprzeciwię w sprawie oddania za szkolenie to czy mogą w ogóle nie zapłacić mi za te trzy tygodnie pracy skoro nie było umowy?
Nie wiedziałam o tym, to jest moja pierwsza praca tak "na poważnie" to znaczy do tej pory tak myślałam. Teraz widzę coraz więcej nieścisłości i wychodzi na to, że wpadłam w g*wno.
 
anonim cytuj
11-07-2022
Nie ma umowy, nie ma podstaw do zapłaty i pewnie w ten sposób pracodawca będzie próbował odbić sobie koszty rzekomego szkolenia. Aczkolwiek w sądzie pewnie dałoby się to załatwić, pytanie tylko czy warto.
 
anonim cytuj
11-07-2022

Sugerowane Tematy

badanie pod kątem wypadku w pracy po roku
Rok temu mniej więcej miał miejsce wypadek w pracy. Operator wózka widłowego nie zachował odpowiedniej ostrożności i potrącił kobietę. Widłami trafił w uda. Na miejsce wezwano karetkę, dziewczynę obejrzeli i stwierdzili ze zasadniczo nic jej nie dolega. Nie zalecili innych konsultacji i odjechali. Dziewczyna od pewnego czasu uskarżała się na bol w końcu trafiła do lekarza i okazało się, że powstały tam zgrubienia, najprawdopodobniej będzie potrz...
Odszkodowanie.
Sytuacja wygląda tak. Podwórko jest wspólne (nasze i jeszcze 3 właścicieli) a budynek(stodoła) należy tylko do tych 3 właścicieli, my nie mamy tam udziałów. Przyczepa, nasza, stała na wspólnym podwórku, zawaliła się na nią stodoła uszkadzając jej część (tą przy budynku) czy mogę się starać o odszkodowanie od pozostałych 3 właścicieli?...
Jeśli wezmę czasie ślub, to renta zostanie odebrana?
Dzień dobry. Pobieram rentę rodzinną, oraz rentę z tytułu niezdolności do pracy. Jest ona na dwa lata. Jeśli wezmę w tym czasie ślub, to renta zostanie odebrana?...
Podwyższenie alimentów.
Zostałem wezwany w sprawie o podwyższenie alimentów. Jeśli w pełni zgadzam się z racją powódki i i chcę płacić dokładnie taką kwotę jak ona żąda na dziecko, to czy muszę poza wyrażeniem zgody na podwyższenie alimentów załączać zaświadczenie o zarobkach za ostatnie 6 miesięcy i składniki wynagrodzenia ? Zarabiam za granica i otrzymuję wypłaty tygodniowo, pracodawca nie umie wystawiać zaświadczeń lub nie chce. Ale skoro zgadzam się w 100% z powódk...

Wyszukiwarka