Wynajem mieszkania

Hej! Chcemy z chłopakiem wynająć mieszkanie. Znaleźliśmy ogłoszenie, które nam bardzo odpowiada jej chodzi o metraż, warunki i lokalizację. W ogłoszeniu jest informacja, że nie płacimy stawki co miesiąc, a jednorazowo opłatę 10 000 zł na okres 6 miesięcy (ze wszystkim), potem możliwe przedłużenie umowy ( te 6 miesięcy nam odpowiada, bo akurat tyle tam będziemy).Czy spotkaliście się kiedyś z taką ofertą? Jak się zabezpieczyć, by właściciel nie wziął pieniędzy a potem nas nie wyrzucił/kazał zapłacić dodatkowo/wypierał się, że nie dostał pieniędzy.
Dodam jeszcze, że generując numer na OLX numer ten przekierowuje na Wielką Brytanię i jest wyjątkowo długi (nie wiem, czy to normalne, ale kto pyta nie błądzi)
Z góry dziękuję za odpowiedzi!
anonim cytuj
11-07-2022
O matko i córko, przecież tutaj wali przekrętem na odległość. Organom ścigania znana jest, takowa metoda oszustwa.
Dla własnego dobra, proszę poszukać innego wynajmu.
 
anonim cytuj
11-07-2022
Po kontakcie z właścicielem poproś o przesłanie na maila wzoru umowy jaki stosuje i dokładnie wszystko przeczytaj. Zwróć uwagę na formę płatności - najlepiej jeżeli odbędzie się wszystko przelewem, ewentualnie gotówkowo z podpisanym potwierdzeniem przekazania gotówki (po 1 dla każdej ze stron). Sprawdź też termin płatności, okres najmu (niby oczywiste, że pół roku, ale warto wszystko doczytać) i zasady dotyczące ew. wypowiedzenia umowy. A no i oczywiście zobacz, czy nie ma w żadnym punkcie mowy o dodatkowych opłatach, pomijając rzeczy typu prąd czy gaz, bo to wiadomo zależy od zużycia. Ja np w umowie mam też dopisek, że właściciel MUSI przedłożyć mi rachunek od spółdzielni bądź dostawcy mediów zanim zapłacę, a nie że poda mi tylko kwotę do zapłaty i tyle.
 
anonim cytuj
11-07-2022
dzięki! Dobre rady
 
anonim cytuj
11-07-2022
Umowy o najem muszą być zawarte w formie pisemnej w celu uniknięcia nieporozumień. Zgodnie z polskim prawem, umowa najmu nieruchomości mieszkalnej, którą zamierzacie zawrzeć, powinna zawierać klauzule dotyczące wysokości czynszu, terminu i formy płatności, terminu trwania najmu oraz zasad wypowiedzenia.

Jeśli chodzi o płatność jednorazową na okres sześciu miesięcy, jest to praktyka nieczęsto spotykana, ale niezakazana. Ważne jest jednak, by takie ustalenie było wyraźnie zawarte w umowie, a płatność była dokonana przelewem na konto bankowe wynajmującego z odpowiednim tytułem przelewu, który jednoznacznie wskazuje, za co została dokonana płatność.

Należy również pamiętać o sporządzeniu protokołu zdawczo-odbiorczego mieszkania na początku i na końcu okresu najmu. Dzięki temu unikniecie sporów dotyczących stanu mieszkania.

Dodam jeszcze, że generując numer na OLX numer ten przekierowuje na Wielką Brytanię i jest wyjątkowo długi (nie wiem, czy to normalne, ale kto pyta nie błądzi)


Jeśli numer kontaktowy przekierowuje na Wielką Brytanię, a ogłoszenie dotyczy nieruchomości w Polsce, może to być sygnał, że mamy do czynienia z oszustwem. W Polsce dochodziło już do wielu przypadków oszustw związanych z wynajmem mieszkań, w których oszuści podszywają się pod właścicieli nieruchomości i wyłudzają pieniądze od potencjalnych najemców.
W związku z powyższym, zanim podejmiecie decyzję o zawarciu umowy, warto dokładnie zweryfikować ogłoszenie oraz osobę wynajmującą. Jeśli coś wydaje się podejrzane, lepiej poszukać innej oferty.
 
anonim cytuj
28-08-2023

Sugerowane Tematy

Właściciel mieszkania podnosi czynsz. Moje pytanie brzmi czy ma prawo tak zrobić?
Wynająłem pokój za X zł miesięcznie, w cenie są wszystkie rachunki za prąd, woda i internet. Mam zapisane w umowie, że to jedyna stała opłata. Parę dni temu właściciel oznajmił że w związku z wysokimi kosztami energii podnosi czynsz o Y zł, być może jak będą dalsze podwyżki to znów podniesie. Moje pytanie brzmi czy ma prawo tak zrobić? Jest ewentualność żeby wypowiedzieć umowę najmu ale obecnie nie znajdę nic w tej cenie a przy podpisywaniu umowy...
Związek nieformalny a wypłata ubezpieczenia.
Proszę mi powiedzieć, czy jeśli jestem w związku nieformalnym od 11 lat to czy przysługuję mi coś z ubezpieczenia prywatnego za śmierć teścia. Mam polisę, ale tam jest tylko śmierć rodziców/śmierć rodziców współmałżonka....
Meldunek w domu po rodzicach.
Proszę pomóżcie, co może zrobić osoba, która mieszka w domu po rodzicach bez meldunku. Nie może się zameldować, ponieważ rodzice już nie żyją....
Dostałam z Sądu rodzinnego zgodę na odrzucenie spadku w imieniu mojej małoletniej córki
Witam. Dostałam z Sądu rodzinnego zgodę na odrzucenie spadku w imieniu mojej małoletniej córki, ale nie jestem pewna co z klauzulą wykonalności, bo Konsul u którego sprawę załatwiam tego wymaga, a ja nic takiego na postanowieniu nie widzę. Czy po jakimś czasie postawienie jest automatycznie prawomocne, czy muszę coś jeszcze załatwić zanim udam się do Konsula?...

Wyszukiwarka